Mustafa Bozdağ

Mustafa Bozdağ

Yollar ve Kazalar!

Eskil’in en önemli sorunlarının başında 2 önemli husus özellikle yaz aylarında can sıkıyor. Bunlar yolların bozukluğu ve motosiklet kazaları…

Tabi yoların bozukluğunun düzeltilmesi konusunda Hem eskil Belediyesi, Hem İl özel idaresi, hem de karayolları bölge müdürlüğü Eskil ilçe sınırları içerisinde çalışmalarını sürdürüyor.

Eskil kapsadığı coğrafya bakımından çok büyük bir ilçe fakat belediyelerin bütçeleri nüfusa göre iller bankasından para aldıkları için özellikle Eskil Belediyesi yol yapımı konusunda Eskil’i çok iyi noktalara getirse de artan teknolojiye dayalı olarak çok aşırı araçlanma hele bu araçlanma içerisinde ki tır gibi ağır vasıta yük araçları yapılan yolları çok çabuk kullanılmaz hale getirebiliyor.

 Bu hafta içerisinde  yine bir kaza sonucu 1 kişi Akkaş Koçlar arasında kazada yaşamını yitirdi. Allah C.C mekanını cennet eylesin yakınlarına sabır diliyorum.

Kazaların en büyük etkenlerinden biride aşırı hız yollar bozuk bizim bölgenin adamı yolu az boş gördüyse ver Allah’ım ver bir bakmışsın o kötü yollarda 150, 160 km hıza kadar basıyorlar ben 70 km hızla korkarak gidiyorum solumdan bir araba geçti bir vız sesi duydum baktım sinek mi geçti diye meğer bir araba beni sollamış bu konuda da halk olarak çok bilinçsiz miyiz desem, önemsemiyoruz mu desem gerisini siz düşünün ….

Motosiklet kazaları

Şöyle bir baktığımda ne zaman Temmuz ayı geldi mi Eskil’de motosiklet kazası çoğalıyor bunda birinci etken bunaltıcı sıcaklar ve sürücülerin dikkatsizliği, hız ve önlem mesela çok önemli olan kask neredeyse hiç kullanılmıyor. Bu yılda yine yaz aylarında onlarca motorsiklet kazası basına yansıdı.

Çok  çabuk unuttuk Belgemen kardeşleri bir 11 temmuz günü 2014 yılında  Furkan ve Yunus emre Belgemen ’de aramızdan ayrılalı Buradan onları da bir kez daha hatırlatalım ki unutmayalım ama her geçen gün duygusuzlaşıyoruz. Kazalarda insanlar ölüyor. Biz normal bir olaymış gibi yaşamımıza devam ediyoruz. Cenazenin olduğu günlerde bile düğünler bu düğünlerde eğlenceleri görmekteyiz. 

Yıllardır Bozcamahmut’a trafik Lambası derim yazı yazarım hiç kimseden çıt yok  her halde Bozcamahmut’a yapılacak trafik lambası kazaları artırır düşüncesine hakimler ki trafik lambası yapılmıyor. Oysaki Bozcamahmut ile aynı güzergahta olan, Eşmekaya, Sultanhanı ve Akhan’da trafik lambası var…

Eskilliler Derneği hemşerilerini Aşure ikramında buluşturacak!

Muharrem ayı Müslümanlar için dînî, tarihi ve kültürel açıdan birçok mesaj barındıran önemli bir zaman dilimine girmiş bulunuyoruz.

 Konya’da faaliyet gösteren derneğimiz kaynaşma gününün ve aşure ikramının birincisi Eskilli’lerin yoğun olarak yaşadığı Mevlana Kültür Merkezi yakınında bulunan Şehit Erol Olçok(Eskil Ferit Paşa İlkokulu) bahçesinde 15 Ekim 2017 Pazar günü saat 11:00 ile 13:00 saatleri arasında yapılacak…

Bu ayla özdeşleşen aşure ikramımız Eskiller Kültür, Eğitim ve Dayanışma derneği olarak gelenekselleştirilmesi hedeflenmektedir.

Bu vesile ile Tüm hemşerilerimizi Aşure ikramımıza davet ediyoruz.

Bu yazı toplam 1276 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.