Eskil Tek Yürek Oldu!

Değerli Okurlar,

Aylar sonra merhaba! Malumunuz üzere Eskil Belediyesporumuz, Aksaray Amatör Ligi’nde ilçemizi başarıyla temsil ediyorken takımımızın ilerleyişine set koymak,  başarısına gölge düşürmek adına masa başı görüşmelerin başlamış olduğundan üzülerek haberdar oluyoruz. Nitekim bu uygunsuz çabanın kısmen de olsa başarıya ulaştığını görmekteyiz. Buna rağmen unuttukları bir şey var: Eskil Belediyespor tüm Eskil’le birleşerek gücüne güç katmış durumda. “Birlikten güç doğar” sözüne sırtını dayayan Çöl Kartalları, gümbür gümbür şampiyonluğa koşuyor. Tüm taraftarıyla, esnafıyla destek çığ gibi büyüyor. Gerek reel ortamda, gerekse sanal ortamın en etkin gücü olan sosyal medyada gereken her türlü desteğin ( maddi&manevi) verileceği ve takımın yanında olunacağına dair mesajlar takımı sıradışı bir ruha büründürüyor. Bizler birlik beraberlik içerisinde olursak bozgunca hareket eden hiçbir kudret esintisi, ilçemizin  gelişen ve kök salan spor ruhunda tek bir yaprak dahi kımıldatamaz. İstedikleri kadar oyunlar oynasınlar biz, bize yine en koruyucu sığınak oluruz.

Şimdi böyle bir takım nasıl ortaya çıktı? Böyle bir ortam nasıl hazırlandı? Bu soruların cevabına değinmek istiyorum: Eskilgücüspor Kulübü olarak kurulan takımımız, bu sezon belediye bünyesine alındı ve “Eskil Belediyespor” olarak değişti. Belediye Başkanı Necati Belgemen, takıma her türlü desteği verirken sahada da oyuncuları yalnız bırakmadı. Maçları yakından ve bizzat takip etmesi, oyuncuların motivasyon düzeyini arttırdı. Kulüp başkanı Mehmet Keskin’e bakalım: o da her fırsatta takım için bir şeyler yapma peşinde. İşinden arta kalan zamanını takıma harcıyor, altyapıyı takip ediyor ve boş durmuyor. Veee kuşkusuz böylesine güzel ve güçlü bir takım oluşmasında en büyük emek Halil İbrahim Kırlı’nın. Gecesini gündüzüne katıp işini gücünü bırakıp maddi ve manevi en büyük desteği veren Halil İbrahim Kırlı’dır. Yine yönetimde yer alan Dursun Altan’a değinelim: Denizli’ye kadar gidip takımımızın gözbebeği Beytullah Daşel’i transfer etti ve sürekli takımın yanında bulundu. Himmet Öksün; oyuncular arasındaki uyumu, arkadaşlığı pekiştiriyor. Tahsin Ünlü; takımın yemeğini hazırlıyor, malzemeleri ile ilgileniyor. Halis Mutlu ve ismini sayamadığım bir sürü gönüllü ordusu takımın başarılı olması için çırpınıyor. Hakeza Kırmızı-Beyaz işletme sahibi Süleyman Altan… Kendisi takımın resmi ana sponsoru ve sağlıkçısıdır. Başarıya ulaşılması adına çabalayan ve çevresinin de destek vermesine önayak olan kıymetli bir isimdir.  Son olarak ve tekrar Belediye Başkanı Necati Belgemen, AK Parti İlçe Başkanı Ali Mutlu ve Eskil Belediyespor Başkanı Mehmet Keskin… Bu kıymetli adamların ellerine makbuzu alarak, tek tek, kişi kişi, esnaf esnaf gezerek takıma maddi olanak sağlıyor olmaları şampiyonluğa inanmışlığın bir göstergesidir. Bu yazdıklarımdan da anlayacağınız üzere Eskil Belediyesporun “şampiyon olması hedefine” kilitlenmiş bir gönüllü ordusu oluşmuş durumda. İnşallah bunca insanın desteğini yüreğinde hisseden takım oyuncularımız sezon sonu şampiyonluk ipini göğüsler ve arkasındaki desteğe en büyük armağanı sunar. Ki bu aynı zamanda Bölgesel Lig’de oynama şansını da yakalamak demektir.

Velhasıl şimdi görev, teknik yönetim ve oyuncularda. Onur hoca kalitesini geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de gösterdi ve yeni kurulmasına rağmen Çöl Kartallarını liderliğe taşıdığı. Play-off’ta muhtemel en güçlü rakibine, ilk raunda üstünlük sağladı. Çağlar Yarar, bir Eskilliden daha çok Eskilli gibi takımı sahiplendi ve son maçta yaptıkları da bunun en büyük göstergesi.

Haydi çocuklar, inanın! Galibiyetli günler göreceğiz başarmışlı günler…

Başarmak mümkün ve çok kıymetli. Hele ki bunca destek ve umut eden yürek arkanızdan gelirken. Nasıl ki bir yola girmek, o yolda ilerlemek desteği zorunlu kılıyor, elde edilen başarıyı da şahsi hırslara kurban etmemek elzem. Bundan sonrası ver elini müsabakalar…  Biz, artık şampiyon bir takımız. Şampiyon gibi düşünmek, şampiyon gibi koşmak, şampiyon gibi mücadele etmek zorundayız.

Bu yazı toplam 28241 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum