Mustafa Bozdağ

Mustafa Bozdağ

Eskil’de Taekwondo Demirel’i Geçti!

Eskil’de Taekwondo Demirel’i Geçti!

Eskil’de Futboldan sonra ne zaman ki! Taekwondo Spor’u yapılmaya başladı, benimde başta Taekwondo, okçuluk güreş voleybol gibi amatör sporlara ilgim arttı.

Ortaokulu Eskil Atatürk Y.İ.B.O da okudum, övünmek gibi olmasın ilk mezunlarındanım. Tabi ilk mezunlar çok sıkıntı çekti. Çevre düzenlemesinden tut, boyası, badanası, temizliğine kadar yaptı. Boş geçen derslerimiz oldu. Ders boş ise kesin çevre düzenlemesindesin neyse o zaman zorumuza gitse de şimdi kendimizde güzel bir anı olarak içimizde yaşıyoruz.

Ben yaşça biraz büyük olduğum için Osman Öz hocam Beni sınıfımın başkanı olarak atadı. 3 yıl okuduk ben okulun en uzun süren başkanlığını yaptım. Bu süre zarfında da bazı hocalarım beni başkanlıktan alır. Okul idaresinde benden çok memnun olduğu için müdür yardımcılarından biri tekrar başkan yapardı. Bir de çok değerli bir Türkçe hocamız vardı. İsmi Salih Bulut’tu Salih Hocam çok sevecen tam bir Anadolu insanı Yozgat’lı idi. Kendisinin Sağlık sorunları var Allah’ım Acil şifalar versin.

Salih Hocam, Bir gün benim başkanlıktan alınıp 2 gün sonra tekrar başkanlığa geldiğimde Bana aynen şu espriyi yaptı. “Oğlum Mustafa Sen Demirel’i geçtin Başkanlıktan kaç kez indirdiler tekrar geldin” sınıfta büyük bir gülüşme olmuştu.

Diyeceğim O Ki Bizim Taekwondo ’da, “Aç, Kapat, Aç Kapat inanın ben kaç kez açılıp kaç kez kapandığını” unuttum. Açıp Kapanma konusunda, “Herhalde Taekwondo Demirel’in Rekorunu egale etti.”  Bizim Taekwondo yine kapanmış çok üzüldüğümü belirtmek isterim.

Bir Yerleşim Yerinin gelişmesi bana göre 2 önemli unsur vardır. Bunlar Bir spor, 2 Etkin siyasetçi ile;

 Taekwondo meselesine gelecek olursak,

 Bu iş Halk Eğitim Sistemi ile yürümez, neden yürümez kendimde kurs işini bildiğim için kısaca özetleyim halk eğitimde ders saati gözetilir.

-Halk eğitim müfredatlarının belli bir saati vardır. O saatte ortalama en fazla 4 ayda biter. Oysaki spor ile uğraşan hocalar “Bir çocuğun spor gelişimi için en az 2 yıl eğitim görmeli diyor.”

-Bir kurs gören ikinci bir kez kurs görme imkanı olmayabilir.

-Herhangi bir yarışmada sigorta sistemi bildiğim kadarı ile günlük oluyor.

-Hoca Eskilli olmayabiliyor, hocalar geliş gidiş yapmak zorunda kalıyor. Burada da maddiyat devriye giriyor. Halk eğitimin belli bir ders saat ücreti var oda gelen hocayı mutlu etmeyebilir. 

-Hoca örnek bir seminere gitse problem halk eğitim müdürü sıkıntıya girer. Daha çok sıkıntıları var.

Eskil’de Spor Kültürünü oluşturmanın tek yolu var;

Bu Yol Bana göre göre Eskil Belediyesi Spor Kulübü kurulmalı bunu da Kendim Başkanımız Niyazi Alçay’a bu konuyu anlattım. Fakat Başkandan bu konuda bir hamle gelmedi.  Ben buradan bir kez daha Başkanımızdan Rica ediyorum. Eskil Belediyesi Spor Kulübü kurulsun, Eskil’de spor kültürünü yok etmeyelim yaşatalım diyorum…

Yeni İlçe Başkanımız Ali Mutlu

Ak Parti’de gençlik Kolları, Gençlik Kolları Başkanlığı İl Genel Meclisi üyesi aday adaylığı Süreçlerini yaşadıktan sonra Mustafa Zavlak ’tan Boşalan Ak Parti Eskil İlçe Başkanlığına Parti Genel Merkezi Ali Mutlu’yu atadı. Kendine Hayırlı olsun diyor. İnşallah çatışma kültüründen uzak Belediye Başkanımızla birlikte İlçemize güzel hizmetler kazandırırlar. 

Milli Eğitim’de Yeni Şube Müdürlerimiz Hayırlı olsun

Eskil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürlüklerine Benimde Niğde Bor Şehit Nuri Pamir Lisesinde beraber okuduğum İki arkadaşım Sayın Bayram Dağlı ve Sayın İbrahim Kılıçer atanmıştır. İki değerli arkadaşıma buradan başarılar diliyorum. Eskilin eğitimi ile ilgili TEOG sonuçları açıklansa da yeterince bilgi sahibi olamadığım için önümüzdeki hafta bu konuyu detaylı olarak yazacağız…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mustafa Bozdağ Arşivi