Mustafa Bozdağ

Mustafa Bozdağ

Eskil’de Turnuva!

Eskil’de Turnuva!

Son yıllarda ilçemizde düzenlenen turnuvalar önemli bir gelişme olarak göze çarpmaktadır.

İlçemiz Spor’a meraklı bir ilçe kısaca “Spor Eskil’in ruhunda var!” Bunların Başında Futbol ve Taekwondo ilçemizde ön plana çıkmaya başladı. Tabi burada Taekwondo için Ömer Hoca Eskile Ayrı bir hava getirdi. Kendisine buradan ne kadar teşekkür ediyorum.

Turnuvanın asıl amacının "Mahalle ve köyler arasında dostluk bağını güçlendirmek, İlçe genelinde sosyal aktivitelerini artırmak, sporu geniş kitlelere yaymak ve sevdirmek, kötü alışkanlıklardan korumak amacıyla” başlatmış olduğu girişim Eskil’e Maddi Manevi çok şey kazandırdığı bilinmektedir. Bunu geleneksel hale getirmesi ’de güzel bir gelişme olarak görülmektedir.

Fakat turnuva esnasında bazı hususların göz önünde bulundurulmasının ’da Faydalı olacağı kanaatindeyim Bu hususlar;

· Kavga, dövüş veya tehdidin olmaması,

·  Gerekli güvenlik ve sağlık önlemlerinin alınması,

· Geçen Turnuvadan sonra çıkan Sporda şiddet ve düzensizliği önlemek için çıkarılan kanunun göz önünde bulundurulması,

· Sahada oynayacak futbolcuların atmosferi yükseltecek davranışlardan kaçınması,

· Geçen turnuvada oluşan olumsuzluklardan ders çıkarılması gibi daha bir çok husus çıkarılabilir.

Kısaca Herkesin özgür ve rahatça oynayabilmesi için ortam sağlamak bunun içinde ilçemizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında yetkili ve görevlendirilmiş kişilerin biraz daha hassasiyet göstermeleri gerekir.

Burada önemli olduğunu düşündüğüm bir konuya temas etmek istiyorum. Bu turnuvalar ilçemizde bu yıl 4.düzenleniyor. Son Turnuvada yaşanan bazı olumsuzluklar yaşandı bunların bu yıl tekrar yaşanmaması umut ediyorum.

Nitekim geçen yıllarda yaşanan bu olumsuzlukların turnuvayı olumsuz yönde etkilediği görüldü. Bununla ilgili olarak geçen 2 turnuvaya katılarak ilk turnuvada finalist olan ve turnuvalarda başarılı bir görüntü çizen Bozcamahmutspor şartlarının futbol için Elverişsiz olduğunu düşünerek 3. turnuvaya katılmama kararı almıştı.

Eskil halkından ve yetkililerinden ricamız güzel bir turnuva yaşatmaları, tanıtımını olabildiğince iyi yapmak ve Eskil'in örnek bir turnuva düzenlenmesi Bölgemiz için iyi ve daha iyi ve devamlı bir turnuva yaşanmasına sebep olacaktır.

Buradan şahsım olarak Turnuvaya Katılan Tüm Takımlara başarılar diliyoruz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mustafa Bozdağ Arşivi