Mustafa Bozdağ

Mustafa Bozdağ

Eskilli Öğrencilere Burs İmkanı!

Eskilliler Kültür, Eğitim ve Dayanışma Derneği kurulalı henüz 1 yıl bile olmamışken, genç ve dinamik kadrosu ile güzel çalışmalara imza atıyor.

2017 yılının başlarında Süleyman Altan ve arkadaşları, dernek kurma kararı almış, kısa sürede düşüncelerini hayata geçilerek Nisan ayı itibari ile dernek resmen kurulmuştur.

Dernek, bu kısa sürede yaptığı çalışmalar ile adından söz ettirmeyi başardı. Eylül ayının 10’da ilk genel kurulu yapılarak bu genel kuruldan sonra, komisyonlar oluşturulmuş,

Bu Komisyonlar;

1-Mali Yapı Komisyonu,

2-Eğitim Komisyonu,

3- Medya – İletişim Komisyonu,

4-Hukuk Komisyonu,

5- Sosyal Hizmetler Ve Üyelik Hizmetleri,

6- Kadın ve Gençlik Kolları komisyonlarıdır.

Dernek şu ana kadar;

Ramazan ayında iftar yemeği,

Aşure ayında aşure ikramı,

Düğünler ve Cenazelere katılım gösterme,

Rahmetli olan bir hemşerimizin bilgi geldikçe üyelerine SMS ve sosyal medya hesabından duyuru,

Özellikle Hemşerilerimize kan ihtiyacı olduğunda gece gündüz demeden duyuru ve çözüm bulmayı bir görev olarak görme,

Konya’da hemşerilerimizin özel hastanelerden daha makul fiyata yararlanmaları için şu an bir çok hastane ile sözleşme yapılması,

Eskilli gençler için özel bir çalışma içine giren dernek, Gençlik Kolları kurulmuş Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Ünlü yönetiminde gençlerimizi geleceğe hazırlamak kötü niyetli odaklardan korumak adına kaynaştırıcı etkinliklerin düzenlenmesi,

Her ayın 15’inde Hemşerilerimizle Kaynaşma Günü adı altında toplantılarımızın 15 Kasımda 2.sini düzenleyecek…

Son olarak ise bu hafta başında 6 Kasım 2017 ile 30 Kasım 2017 arasında http://eskilder.org ve http//eskilder.org.tr internet siteleri üzerinden, Kütüğünde Eskil yazan Üniversite öğrenimine örgün olarak devam eden öğrenci kardeşlerimize burs başvurularını başlattı. Başvurular kısa sürede sonuçlandırılıp bu öğrenci kardeşlerimize burs vermeyi arzusu içerisindeler.

Burs başvuruları başladı, başvuru ile ilgili bir form oluşturuldu. Bu formun üst kısmında fotoğraf alt kısmında isim soy isim ve imza zorunluluğu var. Bu formu doldurup fotoğrafı ekleyip imzaladıktan sonra eskilder68@gmail.com mail adresi üzerinden başvuru yapabileceklerdir.

Sonuç olarak, Eskil için Eskilli öğrenciyi desteklemek bu genç kardeşlerimizin bir yerlere gelebilmesine vesile olmak büyük bir mutluluk kaynağı tabi bunları yaparken eskil halkını derneğimizin arkasında görebilmek bizi ayrıca mutlu ediyor.

Not: Burs Başvurularının Fotoğraflı ve İmzalı olarak taratılarak Gönderilmesi gerekmektedir.

Bu yazı toplam 1509 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.