Mustafa Bozdağ

Mustafa Bozdağ

Eskilliler Gecesi’nin Etkileri!

Eskilliler Gecesi’nin Etkileri!

Eskil Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği’nin (ESKİLDER) bu yıl 2. Kuruluş yıl dönümünde ESKİLLİLER GECESİ programı Karatay Belediyesi Aziziye Kültür Merkezi’nde coşkulu bir şekilde kutladık.

Geceye; Programa; İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Eskil Belediye Başkanı Niyazi Alçay, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, AK Parti Eskil İlçe Başkanı Ali Mutlu, CHP Eskil İlçe Başkanı Çapan Öztürk, MHP Kartay ilçe Başkan Vekili Tahir Özkan, MHP Eskil İlçe Başkanı Mustafa Güdendede, BBP Eskil İlçe Başkanı ve BBP Eskil İl Genel Meclis Üyesi Adayı Mahmut Ünlü,

AK Parti Karatay Belediye Başkan Adayı Hasan Kılca, AK Parti Eskil Belediye Başkan Adayı Necati Belgemen, MHP Eskil Belediye Başkan Adayı Mustafa Zavlak, BBP Eskil Belediye Başkan Adayı Süleyman Altan Karatay Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan adayı Mehmet Ali Uçar,

Bağımsız Aday İbrahim Güdendede, AK Parti Eskil İl Genel Meclisi üyesi adayları İsmet Mutlu, Ulvi Bozgöz ve Hacı Öksün. CHP Eskil İl Genel Meclisi Üyesi Adayı Cavit Altan, BBP Selçuklu Meclis Üyesi Adayı Fevzi Yarar,

Eskil Ziraat Odası Başkanı İbrahim Kırlı, Eskil Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Abdülkadir Karakaya, Anadolu Gençlik Derneği Eskil Şube Başkanı Mahmut Özgiray, Aksaray İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı Mustafa Avcı, Eskil Eşmekaya Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı ve Karatay Köprübaşı Mahallesi Muhtar adayı Cengiz İriş.

AK Parti Eskil Belediye Meclis Üyesi Adayları: Abdullah Gözen, Hilmi Yol, Nurettin Mutlu, Celal Kırkıl, İbrahim Arık, Mustafa Sanlav,  Mehmet Ali Karakaya, Mehmet Meral, Veli Batur.

MHP Eskil Belediye Meclis Üyesi Adayları: Özkan Kesmez, Himmet Karakaya, Özcan Ceylan, Yusuf Koyuncu, Kadir Yayar, Hacı Veli Uzun ve Gazi Çakın.

 Karatay Belediyesi Cumhur İttifakı Meclis Üyesi Adayı: Ömer Karaer.

İYİ Parti Karatay Belediyesi Meclis Üyesi Adayı: Ozan Akbal.

Karşıyaka Mahallesi Muhtarı ve Muhtar Adayı Ahmet Arık, Katrancı Köyü Muhtarı Ahmet Ünlü, Eskil Merkez Mahallesi Muhtar adayı İsmail Meral, Ulubatlı Hasan Mahallesi Muhtar Adayı Muhittin Cırık,  Hacıveyiszade Muhtar Adayı Bahri Koyuncu, Karatay Hacı Hasan Mahallesi Muhtar adayı Nurettin Karadal, Karatay Köprübaşı Mahallesi Muhtar adayı Ali Yıldızhan, Karatay Çelebi Mahallesi Muhtar Adayı Yaşar Başpınar’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.  Öncelikle Katılım sağlayarak bizleri onere eden tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum.

Tabi gecenin düzenlenmesinde en önemli unsur sponsorlarımızdır. Bu programa Ana sponsor olarak katkı sağlayan Safran Yapı Osman Derin,  Çeçenoğlu Turizm Mehmet Çeçen’in yanı sıra sponsor olarak Kelikler Petrol Alâeddin Kelik, Selçuklu Düğün Malzemeleri Sadettin Kutlu maddi olarak destek sunmuş, bunun yanı sıra bir çok firmamızda hediye sponsoru olmuşlardır. Sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.

Program Mevlüt Keskin’in moderatörlüğünde başladı. programımıza bu yıl söyledikleri şarkılar ile renk katan Tuncay Atum, Mehmet Kimsesiz, Hüseyin Çeçen, Ahmet Aslan ve  Havva Öğüt ile renk kattılar. Sanatçılarımızada teşekkür ediyoruz.

 Programda ilk olarak ESKİLDER Başkanı Süleyman Altan Selamlama ve dernek faaliyetleri hakkında bir konuşma yaptı.

Eskil Belediye Başkanı Niyazi Alçay derneğin kuruluşu ve yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiğini, ESKİLDER’in Eskil’e kattığı değerlerin takdire şayan olduğunu ifade etti. Ayrıca 10 yıl boyunca yürüttüğü Eskil Belediye Başkanlığı görevinin seçim ile sonlanacağını ve tüm Eskil halkından Helallik istediğini bildirdi.

Bu kadar Eskil’linin bir arada olacağını söyleseler inanmazdım diyerek sözlerine başlayan Fahrettin Yokuş Burada çok güzel bir ortam var. Bu ortamı tesis eden ESKİLDER yönetimine teşekkür ettiğini ve her daim birlik beraberlik içinde bulunulabilmesini temenni etti.

Tabi bu başarını mimarları, Yönetim Kurulu Başkanıı Süleyman Altan, Başkan Yardımcısı Naci Türker, Yaşar Başpınar, Av. Bilal Dağlı, Av. Özlem Karakoç, Ramazan Ünlü, Kadir Çeçen, Mehmet Ali Dağlı, Ahmet Gültekin, Sinan Çiftçi, Osman Türker Fikri Kılıç,, Halil İbrahim Ünlü, Muzaffer Tarhan, Mehmet Bozkıl’ın görev aldığı ESKİLDER yönetimi Konya'da yaptığı önemli çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Buradan yol arkadaşlarıma ve Biletlerin vatandaşa ulaştırılmasında Ünlübey Düğün Yemekleri Mustafa Ünlü’ye, Karaerler Etliekmek Ahmet Gültekin’e, Eskil Özkanlar İletişim ve Kırtasiye’ye, ve sevgili bacanağım Hacı Özkan’a özel teşekkür ediyorum.

Sonuç olarak programın özellikle Konya basını ve sosyal medya’da çok olumlu etkileri oldu. Umarım ilerleyen zamanlarda festival havasında Eskil’de de bir program düzenlenir ve geleneksel hale getirilir.

Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Mustafa Bozdağ Arşivi