Genç Kardeşlerime

Sözlerin en güzeli olan Allah ın selamıyla başlıyorum.

 

Çok kıymetli güzel kardeşlerim; Bilgisayar çağındayız. Dolayısıyla İnternet, Twitter, facebook gibi paylaşım siteleri elimizin altında ayrıca evlerimizde çok kanallı televizyonlar var. Arkadaşlık ve de dostluklar artık sanal elemde.

   

   Madem internet elimizin altında izlemişsinizdir. Kurbağa kaynayan bir tencerenin içerisine atıldığı zaman öyle bir refleks gösteriyor ki kendini dışarı atıyor.

Aynı kurbağa soğuk su dolu tencerenin içerisinde  ve yanan ateşin üzerine bırakılıyor. Kurbağa haşlanmasına rağmen hiç bir tepki vermiyor.

 

Bu deneyi neden anlattım? Ne oldu bizim insanımıza?, Ne oldu bizim gençlerimize?, nerede dört kıt ‘ada hüküm sürmüş gittiği yerlere medeniyet götürmüş, ilim irfan götürmüş dahası ilahi kelimetullahı götürmüş bu necip milletin evlatlarına ne oldu.

 

Giyimimiz, kuşamımız, oturup kalkmamız, yememiz içmemiz, saygımız sevgimiz ve neler neler,sanki benliğimizden uzaklaştırıldık...1980 yılında yılbaşı gecesinde televizyona dansöz çıkacak diye bir yığın gürültü koparan bu insanlar şimdi nerede.?

 

Hulasa; her türlü münkeratın kolayca işlene bilindiği bi toplumdayız artık. Batı medeniyeti şu anda ülkemize sanal saldırı başlatmış sanki.

Televizyonlarda batı menşeli yarışmalar gayri ahlaki programlar almış başını gidiyor. Ben bilmem eşim bilir programında bayan; eşini gaza getirmek için; hadi aşkım şu anda beni bi başkasıyla farzet diyebiliyor.;yemekteyiz proğramında yapılan israf ve ahlaksızlığa ne demeli. Bu tarz benim tarzım yarışmasındaki çıplaklığa nedemeli yada aşkı memnu dizisindeki sapıklığa....

       İşin garip tarafı Müslüman bir ülkede en çok izlenen proğramlar bunlar... Yani gençlik uyutuluyor,uyuşturuluyor.Uyuşturuluyor deyince aklıma geldi. Ya ülkemizi saran madde bağımlılığına ne demeli.İçki, Kumar.f uhşiyat almış başını gidiyor. Yapılan israflar, yolsuzluk ve rüşvet...

 

EY GENÇLER TOPLULUĞU KARDEŞLERİM..durum bu.Ohalde

      1)Önce itikadımızı,İmanımızı bir gözden geçirelim

       2)Tefekkür edelim yani düşünelim. Nereden geldik, nereye gidiyoruz, bu dünyadaki amacımız ne?

       3)Batı dünyasının bize oynadığı oyunun farkında olalım. Cuma günü camide gençlere baktım.giydikleri tişörtlerin üzerinde ya İngiliz bayrağı var, yada Amerikan bayrağı, yada garip garip yazılar.

       4)İçki, kumar gibi büyük günahlardan kaçınmaya çalışalım.

       5)Farz ibadetleride yapmaya çalışalım.

       6)Arkadaşlarımızı gözden geçirelim bu konuda seçici olalım. Zira madde bağımlılarına mikrofon uzatılırken; arkadaş kurbanı oldum abi; diyor.

       7)Yatağımıza yattığımız zaman ölümü düşünelim.bu dünyada ne ekersek onu biçeriz sözünü hatırımızdan çıkarmayalım.

 

    Vel hasıl vicdanımızı dinlersek inanın her şey düzelir. Biraz gayret gösterelim.

Sizi ve bizi ALLAHA EMANET EDİYORUM.

 

Bu yazı toplam 2513 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.