Hasta Tuvalet Sandalyesi Nedir, Ne İşe Yarar?

Hasta Tuvalet Sandalyesi Nedir, Ne İşe Yarar?

Hareket kısıtlılığı olan bireyler için üretilen hasta tuvalet sandalyesi, kendi başına banyo tuvalet ihtiyacını karşılayamayan hastaların en önemli ihtiyacını en kolay şekilde gidermeyi sağlayan medikal bir üründür.

Hareket kısıtlılığı olan bireyler için üretilen hasta tuvalet sandalyesi, kendi başına banyo tuvalet ihtiyacını karşılayamayan hastaların en önemli ihtiyacını en kolay şekilde gidermeyi sağlayan medikal bir üründür. Gerek doğuştan gerekse sonradan geçirilen kaza ve hastalıklar nedeni ile birçok insan yürümekte zorlanıyor veya hiç yürüyemiyor. Hayatın devamında yeme-içme ve uyuma yanında banyo-tuvalet ihtiyacı da en temel ihtiyaçlar arasında yer alır. Tuvalet gidemeyen birinin banyo-tuvalet ihtiyacını karşılamada başkasının yardımına ihtiyacı vardır. Yatalak hasta, yaşlı ve yürüme engelli bireyler bu tür ihtiyaçlarında başkalarının yardımına ihtiyaç duyar. Tuvalet ihtiyacını hasta tuvalet sandalyesine oturarak gidermek bir hasta için hem daha kolay, hasta yakını ve bakıcıları için de daha az zahmetlidir. Kişinin yataktan kaldırılıp tuvalete kadar götürülmesi çok daha zor ve eziyetlidir. Hasta tuvalet sandalyesi, birçok marka ve modelde olup işlevselliği ile hayatı daha kolay yaşanır hale getirir.

Hasta Tuvalet Sandalyesi Çeşitleri

Hasta tuvalet sandalyesinin; katlanabilen, klozete yaklaşabilen, günlük hayatta tekerlekli sandalye olarak ta kullanabilen, yükselebilen ve sadece tuvalet sandalyesi olarak kullanılan çeşitleri bulunur. Her biri farklı tasarımlı olup hastanın engel derecesine ve ihtiyacına göre özelliklere sahiptir. Tasarımından ayak koyma yeri ve kol dayama yerine, sırt ve oturma şiltesinden tekerlek özelliği ve bireysel veya refakatçi kullanımlı oluşuna göre çeşitleri ile ihtiyaçlara en etkili şekilde cevap veren ürünlerdir. Hem konforlu hem de kaliteli ve güvenli olup hasta ve hasta yakınlarının hayatında sunduğu avantajlarla tercih edilen sandalye çeşitleridir.

Klozete Uyumlu Tekerlekli Sandalye

Klozete uyumlu ya da diğer adı ile klozete yanaşan hasta tuvalet sandalyesi, kişinin hem sandalyesinde iken hem de klozete yaklaşarak tuvaleti kullanabildiği hasta tuvalet sandalyesi çeşididir. Kovası çıkarıldığında normal tekerlekli sandalye görünümünde olup sadece iç mekânlarda değil dış mekânlarda da kullanılabilir. Özellikle dışarıda uygun bir tuvalet bulunamadığı durumlarda tuvalet haznesi takılarak hastanın tuvalet ihtiyacını gidermesi sağlanır.

Ortalama 120-180 kg taşıma kapasitesi ile hareket kısıtlılığı olan kilolu hastaların da güvenle kullanabildiği klozete uyumlu tekerlekli sandalye, hasta refakatçisine kolaylık sağlayan, sağlam şaseli, nemli ve ıslak zeminlerde kullanılabilen paslanma ve boya kalkması gibi sorunlar yaşanmayan kaliteli ve işlevsel bir tekerlekli sandalye çeşididir.

Yatalak Hasta Banyo Tuvalet Sandalyesi

Yatalak hastası olanların en büyük sorunlarından biri hastanın banyo-tuvalet ihtiyacının karşılanmasıdır. En temel ihtiyaçlardan biri olan tuvalet konusu yatalak bir hasta için en önemli konudur. Gerek kişi gerekse refakatçisi için tuvalet zamanı sıkıntılı bir zamandır. Yatalak hasta kendisini çok kötü hissedebilir. Bakıcı için özellikle hijyen ve fiziksel güç söz konusu olduğundan onun için de bu durum sıkıntılı bir durumdur. Yatan hastaların banyo tuvalet ihtiyacında büyük bir yardımcı olan yatalak hasta banyo tuvalet sandalyesi, taşıması ve temizliği kolay medikal ürünler olarak yatan hastanın hayatını devam ettirmesinde büyük destektir.

Hasta Tuvalet Sandalyesi Fiyatları

Hasta tuvalet sandalyeleri birçok marka ve modelde çeşitleri bulunan ve modeline göre fiyatları değişen ürünlerdir. 1.000 TL ile 34.000 TL arasında değişen fiyatlarla müşterilere sunulan hasta tuvalet sandalyesinin güvenilir tedarikçi firmalardan temin edilmesi son derece önemlidir. Fiyatlar ve ürün özellikleri ile ilgili detaylı bilgi almak için tedarikçi firma ile iletişime geçilebilir ve hastanın sağlık durumuna göre en uygun hasta tuvalet sandalyesi seçimi için tedarikçi firma çalışanlarının önerileri incelenebilir.

Bu haber toplam 167 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.