KABİRİNİZE BOŞUNA ZİYARETÇİ BEKLEMEYİN !!!

       Bu yazımda Ervah Kabristanlığındaki kabirlerinde yatanların başında ve Aksarayda olmayanlarla ilgili olar akta gıyaplarında yapılacak duaya neden gelinmesi gerektiğini belirttikten önce Yüce kitabımız Hazreti Kuran’ın Zilzilal Suresini ve bu suredeki her kim olursa olsun zerre kadar sevap ve günah işleyenlerin yaptıklarının karşılığı olan ceza ve sevaba kavuşacaklarını.

     Daha sonra ise ünlü İslam Halifesi Harun’u Raşit’le bahçıvanı arasında geçen tarihi gerçeği yazmıştım.

       Hem Yüce kitabımız Hazreti Kuran,hemde ünlü İslam Halifesi Harun Reşit’in bahçıvanıyla arasında geçen olaydan yola çıkarak geçmişimizin ve günümüzün hayat standardını yükselten ilimizin hayırlı evlatlarına gerekli vefanın gösterilmesini,bu vefayı gösterenin  bunu başkasına değil kendisine karşı göstereceğini!

       Çünkü bu kabirlerine dua etmeye gideceklerimizin yakın orta ve uzak vadede birer mevki ve makas sahibi sağlıklı insanlar olduğu ve şu anda aramızda olmadıkları gibi onlara vefa gösterip ziyarete gidecek olanlarında yakın, orta ve nihayetinde uzak vadede de olsa  vefat edeceklerini ve vefatlarından sonra şu anda duaya muhtaç olan gibi kendiler ininde duaya muhtaç olacaklarını,dua edenlere de dua etmeye gelenlerin olacağı gerçeğini örnekleriyle belirtmiştim.  MESLEK VE MAKAM TASUBUNA KAPILANLAR ÖLÜMÜ UNUTSADA

  ÖLÜM ONLARIASLA VE ASLA UNUTMAYACAK !!!!!

       Şu anda bulundukları makamlar ve mesleklerini borçlu olduklarını görmeyecek kadar makamlarının ve mesleklerinin hırsına, caf cafına kapılanlar.

       Hatta ve hatta makam ve mesleklerini kendi kişiliklerinin önüne koyanlar ölmeyeceklerini sandıkları için ahde vefayı diğer  bir çok konularda olduğu gibi Memleketimize yaptıklarıyla Aksaray’ımızın Hayırlı Evladı olanlara göstermektede umursamadılar.

       Bunu yapanlar rahat makamlarında,lojmanlarında,bir elleri yağda diğer elleri balda yaşasanız da,mesleğiniz gereği size gerçek ve sahte temennalar gösterilmiş olunsa da nihayetinde  sizin unuttuğunuz ölüm sizi asla ve asla unutmayacak ve bir gün Azrail Aliyhisellem yakanıza yapıştığında ki eyvahınız hiçbir işe yaramayacak.!!!

       Yapılan bu vefasızlığın son vefasızlık olması ve herkesin ölüm ve hesap gerçeğiyle titreyip gerekeni zaman geçmeden yapması,yaptırması dileğiyle.

      Memleketimizin Hayırlı Evlatlarını tüm vefasızlara inat bir kez daha Rahmet ve Hürmetle anıyor Mevla’mızın Mekânlarını Cennet, Kabirlerini Pür nur etmesini diliyorum

        Rabbim Yar ve Yardımcımız Olsun.

Bu yazı toplam 785 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.