Kaderini belirlemek Aksaray’ın elinde!!!

  Toplum olarak Amentü’ye olan inancımız gereği Kadere, Hayırla ve Şerreve bunların Ezel ve Ebet olan Cenab-ı Allah(C.C.)’ın elinde olduğunainandığımız gibi birde iradeyi Cüzziyeninde Mabudumuz tarafından bize verildiğinide biliriz.

   Yanikişinin iyi ile kötüye meyletmesi ve bu meyille karşılığına katlanmak yanisevap ile günahını bilmek ve bunlarla mükâfatlandırılıp cezalandırılacağını dabilmesi kaydıyla ikisinden birisini tercih edilmesi konusunda Rabbimiz’ in biziserbest bıraktığına da inanıp iman ederiz.

     Bundan dolayı hayırlı ve tüm olumlu gelişmeleri Mevla’mızdan bilir şerreise genel olarak ise kendimizin ve etrafımızdaki olumsuzlukların sebep olduğunubiliriz.

   Olaya bu yönden ve geçmişteki Aksaray’ın karşılaştığı olumsuzluklarınsebebine baktığımızda bundan sonraki ilimizin kaderinin belirlenmesinin deAksaraylıların elinde olduğunu görürüz.!!!

   Aksaray’ımızın Osmanlı Devletinin son dönemlerinde Demir Yollarınınyapımı esnasında ve Otoban güzergâhının belirlendiği dönemde ise CumhuriyetHükümetlerini etkileyecek insanlarımızın olmaması nedeniyle en kestirmegüzergâh olmamıza rağmen adamları olan vilayetlerin etkisiyle tarihte DemirYolları hatları dışında kaldığımız gibi ANAP hükümetleri zamanında planlananAnkara-Pozantı Otoban güzergahınında maalesef dışında kaldık.!!!

     Buolumsuzluklardan kurtularak en azından şu anki konumumuzu koruyabilmemiz, yenigelecekteki oluşacak kaderimizi belirlemekte Aksaraylıların ve onlarınvekilleriyle seçilmiş ve atanmışlarının elinde.

    Bukaderimizin gelecek nesillerimizin yüzünü güldürebilmesi için AksaraylılarınYedisinden Yetmiş Yedisine kadar tamamı tek vücut olmalı.

     Bununla en azından ilk etapta Aksaray-Ulukışla tren hattının teşviklerinkalkacağı 2017 yılından önce hizmet açılmasını ve Aksaray-Adana, Aksaray-AnkaraDuble yoluna ise yeterli sayı ile genişlik ve yükseklikteki alt geçitlerle dedesteklenen birer şeridin ilavesiyle duble yolun cazibesini arttırmalıyız.

     Bubaşarılırsa Süveyş Kanalının açılması ve Demir yollarının dışında kaldığımızdönemdeki gibi yeniden körfez olmayı engellemiş oluruz.

    Aksi ise sonumuzun başlangıcı olur.

    Akla gelen tüm olumsuzluklardan etkilenmememiz ve tüm olumlu hedeflereoluşmamız için aklı, izanı olan sorumluluk sahibi herkesin üstüne düşenieksiksiz şekilde zaman geçmeden yapması ve yaptırması dileğiyle.

     Rabbim Yar ve Yardımcımız Olsun

Bu yazı toplam 655 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.