Konyalı Yörükler bir araya geldi

Konyalı Yörükler bir araya geldi

Konya Yörükleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen birlik ve kaynaşma toplantısında Konya ve ilçesindeki yörükler Konya’da bir araya geldi.


Huzurevi karşısında bulunan Huzur bahçesinde düzenlenen kahvaltılı birlik ve kaynaştırma toplantısına Yör-Türk Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Altuğ Yörükoğlu, Saadet Partisi Konya İl Başkanı Veli Tolu, Konya Yörük Beyi Lütfi Oğuz, Konya Yörükler Derneği Başkanı Yusuf Yılmaz ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.
Konya Yörükleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yusuf Yılmaz, toplantıda yaptığı konuşmada, “Bilindiği üzere güçlü toplum olmanın yolu örgütlü toplum olmaktan geçmektedir. Bu düşünce ile 2003 yılında kurulan Konya Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği ilimizde bulunan altmışın üzerindeki Yörük köyünü çatımız altında toplama gayreti içerisindedir. Konyalı Yörüklerin gayreti ile bu amacımıza ulaşmak istiyoruz” diye konuştu.
2010 Mart ayında yaptıkları genel kurul toplantısının ardından oluşan yeni yönetim kurulunu da tanıtan Yusuf Yılmaz, yeni yönetimdeki isimleri şu şekilde açıkladı: Konya İl Beyi Lütfi Oğuz, Başkan Yardımcısı Osman Kılcı, Başkan Yardımcısı Osman Okumuş, Dernek Mali Sekreteri Mustafa Gürlek, Celil Çalış, Ayşe Yavuz, Haluk Karakoca, Halil Küçük, Polat Deveci, Yaşar Taylan, Yönetim Kurulu Üyeleri İsmet Aydın, Olsan Öz ve Münir Kıyan.”
Konya Yörükler İl Beyi Lütfi Oğuz ise, “Derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar gelmesinde maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen hemşerilerimize, başkanlarımıza ve beylerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bundan sonra da birlik ve beraberliğimiz devam edecektir” dedi. Protokol konuşmalarından ardından birlik ve beraberlik toplantısına katılan yörükler birbirleriyle sohbet etme imkânı buldu.
RASİM ATALAY merhaba

Bu haber toplam 1609 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.