Savaştan Barışa!

 

Köyler ve yaylalar arası futbol turnuvasındaki özlenen tablo nihayet görülmeye başlandı. Tehditler, tartışmalar derken… Hızla bozulan düzen tedavi sürecinde. Bu olumsuz atmosferin olumlu yönde seyretmesi sağduyulu açıklamaların neticesidir. Ancak iyileşme, bozulma kadar hızlı bir seyir göstermiyor maalesef.

Futbol; dostluk ve kardeşliktir. Neticede Eskil küçük yer ve burada herkes birbirini tanıyor. Yarın yüzüne bakacağın arkadaşına -bir anlık sinirine yenik düşüp- saha içerisinde kötü şeyler telaffuz etmenin neler doğuracağının da bilincinde olunmalı. Güzel bir organizasyon hazırlandı, katılımcılar son derece istekli ve hevesliler, izleyici kitlesi de bir o kadar yüksek enerjiye sahip. Güzelliği perçinlemek, centilmence maçlar yapmak herkes tarafından takdirle karşılanır. Futbol turnuvasında güzel maçlar yapılırken Eskilliler bu konuya duyarsız kalmadılar elbette. Halkımızın sohbetlerinin merkezine bu konu yerleşmiş vaziyette. Kimisi yaşanılan komik olayları heyecanlı heyecanlı anlatırken kimisi bütün takımları analiz etmiş; kupayı alacak takımları değerlendiriyor.

Tabi bu güzel olaylarla birlikte olumsuzluklar yine de yer yer kendini gösteriyor: Celilspor ile Karakolspor maçında yaşanılan şanssız sakatlık olayını belirtmek istiyorum. Karakolspor’un oyuncusu olan Mesut Helvacı, ayak bileğini burkarak oyundan çıkmak zorunda kaldı. Yapılan tetkikler neticesinde bileğindeki kırık haberi bizleri derinden üzdü. Buradan Mesut kardeşime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Umarım biran önce sağlığına kavuşur.

Futbol turnuvası son hızıyla devam ederken favori takımlar ve gruptan çıkan takımlar yavaş yavaş belirlenmeye başladı. Birçok kişinin de favori gördüğü 21 takım içerisinden en göze batan 6 takım; Karakol, Çulfa, Celil, Osmanlı, Bozcamahmut ve Kaputaş’tan oluşuyor. Favori görülen 6 takım içerisinde 1 takımının gruptan çıkamama ihtimali olduğu için bu sayı 5’e düşecek.

Eskil Belediyesi, Eskil’i spora doyurmakta kararlı görünüyor. Belediye Başkanı Niyazi Alçay’ın spora verdiği önem yadsınamaz bir gerçek. Futbol turnuvasının hemen akabinde “Kurumlararası Voleybol Turnuvası” düzenlenecek. Voleybol turnuvasının da kuralları yavaş yavaş netleşmeye başladı. Voleybol maçlarının daha zevkli ve çekişmeli geçmesi için sivil kişilerin de takımlarda yer alması planlanıyor. Kurumlar arası olacak Voleybol turnuvasında; “sivil halktan en fazla 3 kişi” yer alacak. Böylece Eskil halkı ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar kaynaşmış olacak. Zaten spor dostluk ve kardeşliği teşvik eder. Spor, hem sağlık hem dostluk hem de en nihayetinde kazanmak için yapılır. Ama asıl amaç ille de kazanmak değil “spor yapmak”tır. Kazanılan başarılar, kazanılan kupalar zamanla unutulur gider. Dostluklarsa ölünceye kadar devam eder.

DOSTLUK İÇİN SPORCU ESKİL!

Bu yazı toplam 2377 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum