SGK Açılışı

   Öncelikle bu kurumun ilçemize gelmesinde emeği geçen herkese, ücretsiz yer ve arsa tahsis ettiği için özellikle Başkan Alçay’a teşekkür etmek istiyorum.

                                               * * *

        Benim bu açılışta dikkatimi çeken en önemli mevzu yapılmayan açılıştı. Vali beyinde konuşmasında ifade ettiği gibi Aksaray’ın en güzel hükümet konağı Eskil’de ama sessiz sedasız bir geçiş yapıldı. Başbakan Erdoğan Aksaray’a genel seçim öncesi miting için geldiğinde Aksaray’a yapılan hizmetleri sayarken Eskil’in adını ağzına bile almadı. Demek ki açılış organizasyonunu ve Başbakan Erdoğan’a bu bilgiyi ulaştırma gibi işlerle uğraşması gereken kişi görevini yerine getirmiyor. Bu ihtişamlı binaya güzel bir açılış yapılarak yerel medyanın tamamında, ulusal medyanın bir kısmında Eskil reklamı yapılabilirdi.

                                                * * *

       Gelelim SGK açılışındaki bazı yanlışlara. Öncelikle açılışın yapıldığı günü doğru seçememişler. Eskil’in en kalabalık günleri pazartesi ve perşembedir. Bu iki günün birinde yapılsa bir avuç insan yerine daha fazla kişi katılırdı. Daha fazla katılım ise misafirlere daha güzel bir Eskil imajı verirdi.

                                                  * * *      

      Açılışta vali, milletvekili, kaymakam ve belediye başkanı konuştu. Ben 4 konuşmacının da kürsü performanslarını özellikle takip ettim. Vali konuşmacıların gözlerinin içine bakarak konuştu. Milletvekili ve kaymakam protokolün gözünün içine bakarak konuştu ama nedense Başkan Alçay gazetecilerin gözünün içine bakarak konuştu. Normal şartlarda konuşmacı gazetecilere göre pozisyon almaz, gazeteciler konuşmacıya göre pozisyonlarını alırlar. Başkanın bu konuda bilgi sahibi olması kendi adına yararlı olur.

                                                * * *

      Tekrar bu kurumun açılışında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Sıradaki yazım açılıştan bir gün önce Başkan Alçay ile yeni belediye binası önünde yazılarım ile ilgili ufak bir sohbet ettik onun hakkında. Bunun da haberini buradan vermiş olayım.

Bu yazı toplam 1041 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar