Zuhal Şeflek

Zuhal Şeflek

Denetimsiz boşalma tedavisi

Denetimsiz boşalma tedavisi

 

           Sonu belirsiz ve zaman sınırlaması olmayan bir cinsel aktiviteye erkekler yönlendirilmelidir. Böylece çiftler arasındaki yakınlık en yüksek düzeye çıkar ve bu yakınlık süreklilik kazanır.

          Örneğin; buz pateniyle dans ederken, buz pistini sınırlayan hiçbir başlangıç ve varılacak son nokta veya bir işaret yoktur.

     Çiftler özgürce dans ederler. Önemli olan o anı yaşamaktır. Cinsellikte de önemli olan son noktayı düşünmeden telaşsız bir şekilde şimdiye ve duygularımıza yoğunlaşmaktır.

    Ayrıca yoğunlaşırken bedenimizin serbestçe hareket etmesine olanak tanırsak, cinsellik doğal bir şekilde gerçekleşir. Aksi taktirde ‘’nasıl cinsel birleşme olmalıdır’’ kavramını tanımlayan toplumun genelinde kabul görmüş cinsel mitlere uygun bir şekilde hareket edersek mekanizmasıdır.

   Ateşleme başladığı zaman hiç kimse onu urduramaz, bastıramaz, geciktirmez, denetim altında tutamaz. Yapılması gereken şey, ateşlenme noktasına gelmeden sistemi yavaşlatmak, durdurmak veya kontrol altına almaktır.

     Bu nedenle erken boşalmanın tedavisinde boşalma süresini uzatmak değil, kişiyi telaşsız bir birleşmenin getireceği sonsuz yakınlık duygusuna ulaştırmak, zamansız bir şekilde cinsel birleşme becerisini ve kalıcı olarak boşalma refkeksi üzerinde istemli denetim sağlamayı öğretmek esas olmalıdır.

    Erkeğin ne kadar sürede boşaldığından çok, boşalmanın istendiği zamanda olması  için; düşük uyarım ve heyecan düzeyinde cinsel aktiviteye devam edilmeli, aşırı heyecanlandığında sakinleşene kadar beklenmeli yada yavaşlamalı ve sakinleştikten sonra yeniden cinsel aktiviteye başlanmalıdır.

  Bu sayede cinsel heyecanı arttırıp azaltma becerisini kazanıp, istemeden doruğa ulaşılan o noktadan uzak durma öğrenilebilir.

   Ama bu süreç içinde boşalmayı kontrol etmeyi öğrenirken  ‘’sabırsız’’ olunmamalıdır.        

   Çünkü önemli olan heyecan düzeyi arttığında geri çekilmek gerektiğini anımsamaktadır. Erken geri çekilmek geç kalmış olmaktan her zaman daha iyidir. Boşalmayı kontrol etmeyi değil, boşalmanın istem dışı bir şekilde gerçekleştiği kaçınılmazlık noktasına ulaşmamak için heyecan  düzeyimizi kontrol etmeyi öğrenmeliyiz.

   Bu durum üzerinde şelale bulunan  bir ırmakta kayıkta kürek çeken bir kişiye benzetebilir. Tecrübeli kayıkçı ırmağın durgun sularında kalır, şelaleye fazla yaklaşmaz. Tecrübesiz kayıkçı şelaleye fazla yaklaşırsa kayığın üzerindeki kontrolünü tamamıyla yitirebilir. Eğer kayıkçı, şelaleyi aşmayı amaçlamıyorsa yani henüz boşalıp orgazm olmak istemiyorsa, deneyimleri ona, ırmağın durgun sularında kalmayı yani heyecan seviyesini kontrol etmeyi öğrenecektir.

  Bu yönetimin, heyecan seviyesini kontrol etme yeteneğini ortaya çıkarıp geliştirebilmek için cinsel aktivitenin yeterince uzatılmasına olanak tanır.

   TEDAVİDE
  Sebebin açığa çıkarılması,

  Endişelerin giderilmesi,

  Sık cinsel ilişkide bulunarak cinsel gerilimin azaltılması,

  Cinsel birliktelikte birden fazla ilişki sayısı,

   Erkeklerin boşalma olmaksızın en az bir saat süreyle sevişmeye yönelmesi,

  Lokal anestezilkli kremlerin penis başına sürülmesi.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum
Zuhal Şeflek Arşivi