Dünden bugüne Eskil Siyaseti - 2 -

DYP-SHP ortak hükümeti kuruldu. Eskilde ise 1994 yerel seçimlerine Anavatan Partisi Necati Belgemen’i, DYP-SHP Koalisyon  hükümeti  Şerafettin Meral’i, MHP  Ecz. Saffet Mutlu’yu Aday gösterdi.

Anavatan Partisi Adayı ve Belediye Başkanı Necati Belgemen “Partim ve ben Eskil’e en büyük hizmeti yaptık. İlçeliği Sultanhanı’nın elinden aldık .Eskilimizi İlçe yaptık. Eskil halkı mahkemesinden tutun, tapusunu, emniyetlik işlerini yerinde yani Eskilde yapacak .Eskil.’e Lojmanlar, Kumu hizmetinde kullanılmak üzere binalar yaptık.  Bazı yolları asfalt yaptık, Eskilde 9’a yakın pancar kantarı kurdurduk, bu hizmetlerin karşılığı sizlerden 3.ncü kez oy istiyorum. Daha Eskil’ in çok hizmete ihtiyacı var” diyerek oy istedi.

 

DYP-SHP Adayı Şerafettin Meral ise, “Eskil halkından iktidar partilerinden adayım. Eskile bu güne kadar hizmet az yapıldı, bu güne kadar Anavatan partisi ve Necati Belgemen hep oylarımızı aldılar, fakat bizlere hizmeti az yaptılar. Eskil olarak Türkiye de en fazla pancarı yetiştiriyoruz. fakat bir pancar fabrikası yapamadılar. Eskilde yeni yetişen genç nüfusa tarım arazisi olarak tarla dağıtmadılar. Eskil merkez ve köylerinin içme suyu içilmez halde. Merkez ve Köyler kışın çamurdan, yazın tozdan geçilmez halde. Eskilde Hastane, doktor yok. Eskilde okul yok, Ortaokul ve Lise okumak için çocuklarımız Eskil dışına gitmek zorundalar” dedi ve Sokarıklı kantarı yanına bir firma ile anlaşılarak, Şeker Fabrikası temeli atıldı. Yanılmıyorsam bankada birde hesap açıldı. Eskil Belediye sınarları içerisinde tarıma elverişli araziler tesbit edilerek, parsellenip gençlere 33 dekar  tarla olarak  dağıtıldığını söyleyip, 3.ncü kez oy istedi.

 

MHP Adayı Saffet Mutlu ise, her iki adayı da eleştiriyordu. “Bunlar Eskile hizmet etmiyorlar. Necati diyor ki; “Ben ilçe yaptım Eskili", oysaki Anavatan Partisi Türkiye de ihtiyaç doğrultusunda İller ve İlçeler yapıyordu. Eskillide iki dönem Anavatan Partisine oy verdiği ve Eskil in nüfusunda fazla olduğu için ilçe yaptı. Teşekkür ederim,  belediyenin işi Kanalizasyon, yol, su, ulaşım konut ve ilçeyi yaşanılabilir bir şehir yapmak.  Bir diğer Aday Şerafettin Meral ise Şeker Fabrikası temeli atıyor, şu Türkiye de tek bile özel şeker fabrikası yok, tapusu olmayan yerleri kağıt üzerinde parselleyip halkımıza dağıtıyor. Bunlar doğru değil, gelin Üniversitede okumuş Eskilden hiçbir maddi çıkarı olmayan bu kardeşinize oy verin göreve getirin ve ben bunların sizi nasıl kandırıp sizleri nasıl karşı karşıya getirdiğini ve oylarınızı nasıl aldığını anlatayım. Bu seçimde beni değil de ikisinden birisini seçerseniz, beklide ileriye dönük yıllarca sürecek sen ben hareketinin devam edeceğinin temelini atmış olursunuz.  Buda Eskil için hiç iyi olmayacak” diyerek aday olduğunu ifade etti.

 

Devamı haftaya...

Bu yazı toplam 2328 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum