Dr. Ünzile Girişgin

Dr. Ünzile Girişgin

Evlilik Öncesi Cinsel Beraberlikler ve Bakireliğin Psikososyal Boyutu!

21.yüzyıl tıp dünyasını kontrolü altında tutan Batı, cinselliği ve onların oluşturduğu eğitim kurumlarınca genç kızlarımızın cinsel hazzı tatması için hymen (kızlık zarı) tabu olmaktan biran önce çıkarılmalı ve toplum üzerindeki psikososyal anlamını yitirmelidir.

  Bunun için de tüm jinekologlar, ürologlar, psikiyatrlar, psikologlar ve cinsel eğitim derneklerinden sertifika alıp ülkemizin çeşitli illerinde hizmet veren cinsel terapistler de genç kızlarımızın bu özgürlüğüne kavuşması için her türlü eğitimi, toplumsal onayı seferber etmekteler.

Peki ya kız çocuklarının küçük yaşlarda evliliğine karşı çıkan toplumsal kesime göre, cinsel ilişkiye başlama yaşı kaç olmalıdır?

Kaç yaşında sekse başlar ise onay verirsiniz? Şeklinde bir soru yöneltmeliyim.

Aklıselim her birey,  anne- babalar bu sorunun cevabını birlikte arayalım?

Kız çocuğu genital ve beden gelişimini tamamladıktan hemen sonra cinsel ilişkiye hazır hale gelir mi?

Cevap-1 Evet hazır hale gelir ve beğendiği, âşık olduğu ya da kendisine çıkma teklifinde bulunan her hangi bir erkekle cinsel ilişkiye girebilir. Ama evlenmeye ve evliliğin sorumluluklarını üstlenmeye hazır değildir. Evlilik dışı cinsel yaşama başlamalıdır.

Cevap-2 Evet hazır hale gelir. Rüştünü tamamlamış, sorumluluk almaya haizdir.  Beğendiği, sevdiği kişi ile ailesinin ve hekim kurulunun, hâkimin onayı ile evlenmelidir.

Cevap-3 Evet hazır hale gelir ama rüştünü tamamlamamıştır, sorumluluk almaya haiz değildir. Hekim kurulu ve hâkim onayı için gerekli eğitimleri almalı ve evliliğe hazır hale gelinceye dek bekletilmelidir.

Cevap-4 Evet hazır hale gelir. Aile onaylamıyorsa evden kaçıp gizli dini nikâh kıyıp evlenir ya da nikâhsız cinsel ilişkiye girerek ailesine baskı kurar. Yaşı tutmadığı için birlikte kaçtığı kişi hapis yatar. Sonra aileler barışır, devlet affeder ve evlenirler. Ne oldu yani?  yine beklediler. Hem de mutlu bir başlangıç olmadı (devam edecek...).

Bu yazı toplam 1884 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum