Dr. Ünzile Girişgin

Dr. Ünzile Girişgin

Göz ardı edilen kadın cinselliği

Cinsel yaşamda duygunun yeri nedir? Sadece cinsel şehvete dayalı bir cinsel yaşam normal olabilir mi?

Cinsel birliktelik, kalp ve beyinle bütünleşirse eşler birlikte mutlu olurlarsa gerçek tatmin edici sonuca ulaşabilir ler. Sevgi, güzel muhabbet, karşılıklı güzel diyalog olmadan cinsel birleşme hem beden hem de ruh için gerçek dinlenmeyi ve tatmini sağlamaz. Duygu ve güzel muhabbet özellikle kadın cinselliğinin ana unsurudur. Sevgi engin bir deniz gibidir.

Kadın cinselliğinin göz ardı edilen hafife alınan yönü, cinselliğin romantizm boyutudur. Kadın fıtratı sevgiye, ilgiye, taltife ihtiyaç duyar. Kocası tarafından vücudunun saçlarının beğenilmesini arzular. Sık sık eşi tarafından bu güzelliklerinin vurgulanmasını bekler.

Ama maalesef toplum olarak bu incelikleri erkek adamlara yakıştıramayız. Babalarından sürekli kabalık gören oğullar kendi eşlerine de aynı şekilde muamele eder. Kadınlar artık beklentilerini daha açıklıkla ifade edebiliyorlar. Cinsel yaşamın sıradan bir birlikteliğe dönüşmemesi için kocaların, hanımlarının duygusal ihtiyaçlarını da karşılaması gerekiyor.

Kadının orgazm olamaması ve orgazmın önemsenmemesi ne tür sorunlara yol açıyor? Bu konuda erkekler neler yapmalı?

Yıllardır kadın cinselliği ne konuşulmuş ne de öğretilmiş. Evlenecek genç kızlarımız bile kendi bedenlerini tanımaz, kendi cinselliklerini bilmezler. Evlendikten sonra kocalarına isteklerini iletemezler. Bayan hekimlerin bile kınandığı bir toplumda, sessiz sakin bir kadının cinsel duygularını eşi ile paylaşması çok zordur. Kadınlarımızın çoğu kocasından utanıyor, “beni ayıplarsa” diye düşünüp çekiniyor.

Evli her erkek hanımını sevme ve cinsel yönden mutlu etme sanatını öğrenmelidir. Kocasından beklediği sevgiyi, ilgiyi, cinsel mutluluğu bulamayan kadınlar çabuk öfkelenirler, eşlerini sürekli eleştirirler, cinsel birliktelikten uzaklaşırlar, cinselliği sevmemeye başlarlar.

Kadın cinsel mutluluğu, kadınların cinsel hakları arasında en önemli olandır. İmam Gazali Hazretleri, eşini cinsel yönden mutlu edemeyecek erkeklerin, evlenmemelerini salık veriyor. Kadınlara beyleri tarafından cinsel mutluluk yaşatılamaması hâlinde, toplumda huzursuzluk ve kötülüklerin artacağını bildirmiş.

Kadının cinsel mutluluk yaşayamaması sadece kadın için sıkıntı oluşturmaz. Cinsel mutluluğu yaşayamayan bir kadının kocası bir dönem sonra cinsel performansında kayıplar yaşamaya başlar. Pratik hayatta erkek her zaman orgazm olur, kadın orgazm olmasa da erkeğe bir zararı yokmuş gibi düşünülür. Oysa gerçek hiç de böyle değildir. Orgazm yaşayamayan kadın, erkeğine pozitif yaşam enerjisi sunamaz ve kocasının cinsel enerjisi de yavaş yavaş körelir.

Erkeklerin birçoğu bilinçli veya bilinçsiz bu eksikliği fark eder ve daha heyecan verici kadın aramaya koyulur. İslami inançları çok güçlü değilse aldatmak çok kolaydır. Olacak olan, inançları güçlü mümin erkeğe olur. Farkına varamadığı bedensel ve ruhsal gerileme yaşar.

Cinsel hazzı yaşamayan kadın bir şekilde kocasına zarar verir. Bastırdığı cinsel arzular başka alanlarda sorunlar yaşanmasına sebep olur. Depresif, eşine değer vermeyen, eşi ve çocukları için gayret etmeyen soğuk, itici bir kadın…

Erkekler ne yapabilirler? Öncelikle erken boşalma sorunu olan beyler mutlaka seksoloji ile ilgilenen bir ürologdan yardım almalıdırlar. Boşalma denetimini öğrenememiş bir erkek, eşinin rahatlamasını beklemeden birliktelik sonlanır. Kadın istekli hâle gelip de rahatlamadığında ilişki tam bir eziyete, işkenceye döner. Beyler ön hazırlık evresinde becerikli olmalı, hanımlarını kendilerini delicesine isteyecek hâle getirebilmelidirler. Fiziksel bakımını iyi yapan, güzel kokan hanımını gönülden seven erkekler, bunu kolaylıkla başarabilirler. Bir saat önce hanıma fırça atıp ardından da sizin için yanıp tutuşan bir kadın hayal ederseniz yanılırsınız…

Erkekler sokakta, işyerlerinde; ağır, adam gibi adam olsunlar. Evde biraz romantik biraz esprili biraz da hanımının suyuna giden vasıfta olurlarsa hem kendileri hem de hanımları mutlu olur. Ev hâli deyip bazı eksikleri görmemezlikten gelseler, hanımlarını biraz övseler, “eline sağlık” deseler, “çok güzel olmuşsun hanım” deseler, “senin şu hâline bayılıyorum, muhteşem görünüyorsun, bu ne güzel kıyafet vs…” Kardeşlerimizin çoğu eşini yürekten sever, alışık değiller böyle komplimanlara… Ama ne yapalım değerli kardeşler kadınların dili de bu… Erkeği tarafından övülecek, sevilecek, beğenilecek, dünyanın en seksi kadını Lady Gaga mı olacak Heidi Klum mu olacak, tabi ki kendisi olacak… Shakira da kim, Madonna da kim, sizin hanımınızın eline su dökemez.

Gönül dergisinin bu röportajı bana, kardeşlerime bir el kitabı yazsam iyi olacak diye düşündürdü. (Gönül Dergisi'yle yapılan bu röportajım devam edecek...)

Bu yazı toplam 342 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.