Dr. Ünzile Girişgin

Dr. Ünzile Girişgin

Kadınların libido kontrolü!

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK)’in kadın erkek nüfus oranını ve doğan bebeklerde erkek kız oranını takip eder dururum. Dünyanın son zamanlarında kadın nüfusu artacakmış. Erkekler için çok zevk verici, kadınlar için endişe verici bir haber ya da imtihan diyebiliriz. Ben kadın sayısı az olsun erkekler kadına zor ulaşsın ve kadınlar değerli olsunlar isterim. Nihayetinde ben de bir kadınım ve kadının bu toplumdaki aileyi ayakta tutma, nesli temiz tutma ve kaliteli insan yetiştirme vasfından dolayı değersiz basit bir cinsel fantezi kaynağı haline gelmesini hiç istemem. Ya da kaliteli erkek bulamamaktan dolayı acı çeken, terk edilen kadınlar ordusu teşekkül etmesinden de korkarım.

Kadın sayısı artar ise ya da günümüzde evlenmeyi erteleyip sadece zevklerle yaşayan erkek sayısı artar ise kadınlar cinsel arzularını hangi erkeklerle, hangi şartlarda giderecekler? Ya da said ruh taşıyan cenine sahip olmak için koruduğu yumurtayı dölleyecek temiz spermlere ulaşmak için kadın hangi imtihanlardan geçecek?

Bu satırları seksi sadece nikahlı oldukları erkekle yaşamayı düşünen kızlarımız için yazdım. Bir erkeğin sevgisi ve dokunuşu olmadan da uzun yıllar yaşanabilir. Asla evlenmiş olmak için evlenilmemelidir. Cinsel arzular ötelenebilir. Lakin bazı tedbirler almak gerekir. Mesela;

1- Erkeklerin çok olduğu kalabalık ortamlara girmemek, erkeklerin sunduğu radyo programlarını dinlememek, herhangi bir erkekle (özellikle evli olan erkeklerle) bireysel temasa geçmemek, tanışmamak.

2- Sosyal faaliyetleri arttırmak: Resim, müzik, hafızlık öğrenimi, ders çalışmak, sporla, ibadetle meşgul olmak.

3- Açlık (diyetle ya da oruç tutarak) arzuları kontrol etmede yardımcı araçtır.

4- 18-20'li yaşlardan itibaren ahlakını beğendiğiniz erkekleri kaçırmamak, aracı kılmak, ya da kızlarınızı vermek için aracılar bulmak…

5- Zeki, imanlı, belli bir konuma gelmiş erkeklerle evlenmek isteyen kızlarımızın da zeki ve donanımlı olması gerekir. Akıllı bir adam aptal bir kadından çocuk sahibi olmak istemez ya da kendisi evde yokken çocuklarını aptal bir kadının yetiştirmesini istemez. Bu nedenle de kız çocuklarının eğitimi, öğrenimi, beceri kazanması şarttır.

6- Çoğu kız çocuğunun başıboş yaşadığı şu devirde kaliteli, prensipli, namuslu kızları isteyecek erkeklerin de çok olduğuna inanıyorum. Çünkü erkekler de evlenmeye layık kız bulamamaktan muzdarip. Hafif meşrep kızlar arabası var diye neredeyse erkeklerin kucağına çıkar hale geldiler.

Erkeklerle arasına mesafe koyan kızlarımız evlenememekten korkmamalıdırlar. Lakin evleninceye kadar da kendilerini romantik dizilerden, filmlerden, çarpık arkadaşlık ilişkilerinden, kliplerden, romanlardan uzak tutmalıdırlar. “Şu çocuk çok yakışıklı gel sana yapıverelim.” gibi bayağı sözler sarf eden kadınlardan da korunmalıdırlar.

Bir erkeği çok arzuluyor dahi olsanız bunu o erkeğe yansıtmamaya çalışmak bizim kadınlarımızın şiarıdır. Masa altından ayak sürtmek, dudak yalamak, saç savurmak, saç kıvırıp parmakla ağza götürmek gibi mesajlar bizim kadınlarımızdan uzaktır. Törelerimizde erkeklerin gözünün içine içine bakmak bile hoş karşılanmamıştır.

Kadınlarımızın gayrimeşru birlikteliklerin (zina) maddi ve manevi kayıplarını bilerek yetiştirilmeleri, nezaketini, görgüsünü kaybetmeden erkeklerle karma ortamda okumayı, çalışmayı öğrenmiş olmaları cinsel arzu kontrolünde en önemli dayanakları olacaktır. Her şey irade ve kadının kendisine saygısı ile alakalıdır. Sosyal hayatta, akrabalık ilişkilerinde erkeklerle aradaki mesafeyi belirleyen kadınlardır. Şimdilik bizim toplumun erkekleri için bu kural geçerli. Batı toplumlarında erkekler çok daha pervazsız olup cinselliğini kullandırmayan kadına tecavüz etmektedirler. Bu topraklarda yaşayan erkeklerin çoğu haddini bilmektedir.

Kız çocuklarımızı yetiştirirken bir erkekle arabada, iş yerinde, evde tek başına kalmamayı, nikah düşen erkek akrabası bile olsa tek başına iken kapı açmamayı öğretmiş olursak bunu hayat düsturu haline getirmelerini başarabilirsek telafisi zor hataların da önüne geçilmiş olur. Nihayetinde kadınların da kontrol etmeleri gereken suskun arzuları var. Arzuları sesli hale getirmeden tedbir alınabilir lakin sesli hale geçmiş olan kadın arzuları erkeğin cesaretini daha da arttıracaktır.

Bu yazı toplam 822 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.