Dr. Ünzile Girişgin

Dr. Ünzile Girişgin

Kız çocuklarımıza sınırsız cinsel özgürlük verelim derken...

23 yaşında 3’üncü evliliğini yapmış kız çocuğu muayene için gelmişti. 15 yaşında iken zorla verilmiş halasının oğluna. ‘Yolu yol değildi hocam öldü de kurtuldum.  2’nci eşimle 5 ay evli kalıp ayrıldım. Şimdi 3’üncü eşimi kendim seçtim, her şeyi konuşup anlaştım.’ derken hafifçe tebessüm ediyordu.

İstisnai durumlar hariç sevgili kızlarımız: elinizde bir zanaat ya da sanat dalı, annelik ve cinselliğe dair eğitimlerinizi tamamladıktan sonra kendinizi ifade edebilecek, hak ve hukukunuza sahip çıkabilecek, evleneceğiniz kişi ve ailesinden emin olarak evlilik kararı vermek daha doğru bir evlilik modeli olmaz mı, toplumda bunu mümkün kılacak şartlar oluşturulsa iyi olmaz mı?

Bütün hekimler de biliyorlar ki güvenli seks demek bakir ve ya bakire tek eşle seks yapmaktır.

Evlenmeyeceğim ama seks yaşayacağım diyorsanız da sonradan acı duymayacağınız güvenli bir seks şekli yoktur. Var diyerek sizi kandırıyorlar. Prezervatif bariyeri mi size güvenli seks yaşatacak?

Sizinle seks yapmayı teklif eden bir erkeğin bakir olma ihtimali çok düşüktür. En basitinden paralı hizmet almıştır. Bir tecrübesi olmayan erkekler bakire ve yaşı küçük bir kızla seks yapmaktan korkarlar.

18 yaş altı beraberliklerde hapis yatma cezası vardır. Bence bu cezalar arttırılarak sürdürülmelidir ki erkekler yaşı küçük, saf kızları kandırmaya korkmalıdırlar. Kızların rızası olsa bile bazı yaptırımlar olmalıdır, çünkü bu ilişkilerde yıpranan, haksızlığa uğrayan hep kızlar olmaktadır.

Hekim anne 14 yaşındaki kız çocuğuna HPV aşısı yaptırıyor.  Neden? Olur ki biri ile cinsel ilişki yaşarsa sağlığı riske girmesin diye. İyi de sen hekimsin. Aşı hangi HPV’den koruyor? Tüm HPV tiplerine karşı bağışıklık sağlamıyor ki. Kanser olmasa bile vulvanın, anüsün, perine dediğimiz vajen ile makat arasındaki duvarın siğiller ile kapanmasını neyle önleyeceğiz.

Kız çocuklarının 18 yaş altında evlenmesine kesinlikle karşı çıkan ama seks yapmasını onaylayan bir toplumsal camia da var. Buna onay veren tüm hekimlere özellikle de anne ve baba olanlara sormak isterim:

“Kız çocuklarınızın cinsel ilişkiye başlama ve sınırsız özgürlük yaşı kaç olmalıdır?”

 

Ayrıca aşısı olmayan çok sayıda cinsel yolla bulaşan hastalık da mevcut. Mesela AİDS (HIV) virüsünden nasıl korunacak?

Cinsel eğitim dernekleri de net açıklamalar yapmalıdırlar. Bu toplum her açıklamayı ve oynanan oyunu bilsin ki evlatlarını tehlikeye atmasın, olası tedbirleri alsın. 10 yaşındaki çocuklara güvenli seksi öğretiyoruz diyerek oral seksi anal seksi, seviciliği… öğretmek için iştahı kabaranları da tanısın millet.

Kız çocuklarımıza sınırsız cinsel özgürlük verelim derken bir anne ve hekim olarak bazı soruların cevabının verilmesinden kaçınıldığını da müşahede etmekteyim.

Bu yazı toplam 3489 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.