Peki ' Başkan ne dedi?

Gençlere neden belediyenin proğramın içerisinde olmadığını sorduğumda başladılar anlatmaya. Gençler Eskil Belediyesinden kutlama konusunda destek istediklerini, fakat belediyenin kendilerin destek vermediğini savunuyorlar. Hatta bir gurup genç, belediye başkanından Düğün Salonunu istediklerini, başkanında salonu veremeyeceklerini ve belediyenin maddi imkansızlık nedeniyle bu yıl bir eğlence tertip edemeyeceğini söylediğini ifade ediyorlar. Belediyeden olumsuz yanıtı almaları üzerine, kendi aralarında ve esnaflardan topladıkları paralar ile bir proğram organize etmişler. Hem proğrama destek olmayan, hemde proğram günü belediye encümenleriyle İstanbul'a giden başkana gençler çok dargınlardı.

Eskil Belediyesi her yıl geleneksel olarak asker uğrulama töreni düzenliyordu. Bu yılda böyle bir proğramın tertip edileceği beklenirken, gençler tarafından böyle bir organizasyonun yapılması, gençlerinde toplum içerisinde olayın yukarıda anlattığım gibi gerçekleştiğini ifade etmesi çeşitli söylentilere yol açmaya başladı. Fakat proğram öncesi gençlerin başkanla görüşmeleri halk arasında farklı anlatılmaya başlanmıştı. Konu hakkında kesin ve net bir bilgi almak için başkan Alçay'la görüştüm. Gençlerin kendisine olan tepkilerini, bunun nedeninin ise gençlerin kendisini ziyaret ettiğini ve gençlerin başkandan aldıkları olumsuz yanıt olduğunu söyledim. Fakat başkan Alçay'ın anlattıkları ortaya farklı bir boyut çıkarttı. Başkan Alçay'ın söylediklerini aynen aktarıyorum.
“ Gençler beni ziyaret etti. Asker uğurlama eğlencesi tertip edeceklerini söylediler. Bende kendilerine, Arkadaşlar, biz belediye olarak her yıl proğram düzenliyoruz. Bu yılda bayramın 4. Günü siz gitmeden bir gün önce bir proğram tertip edeceğiz. İsterseniz sizin proğramı bizim yapacağımız proğramlar birleştirelim” dedim. Gençler ise bana, kendileri sadece grup olarak yapacaklarını, kendi aralarında iftar yapacaklarını söylediler. Bende kendilerine, eğer illa ki kendi aralarında yapmak istiyorlarsa, Belediye Düğün Salonunu kullanabileceklerini söyledim. Fakat gençler öğretmenevinde yapacaklarını söylemesi üzerine, ben yinede belediye olarak her türlü desteği yapabileceğimizi ilettim. Aramızda gençlerle böyle bir diyaloğ gerçekleşti” dedi. Basının amaçlarından biriside kamuoyunu aydınlatmak. Kamuoyunu aydınlatmak amacıyla, İki tarafın ifade ettiklerini sizlere aktardım. Yorumunu size bırakıyorum. Bu vesileyle önümüzde, Kadir Gecenizi, Ramazan Bayramınızı ve 30 Ağustos Zafer Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim.

Bu yazı toplam 1957 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum