Bizim Yükümüz Bize Yeter

Ortadoğu toz duman içinde. Buna bir anda Türkiye'de karıştı. Orta Doğu'yu karıştıran güçler Türkiye'ye  el atmış durumda. Türkiye'nin sınırı kalmamış durumda. Süriye'den giren çıkan, Irak'tan giren çıkan belirsiz. İşte bu belirsizliklerin etkisi ortaya çıkmaya başladı. 

Bayramın birinci gününden bu yana sürekli vatana ihanet edenler yine boş durmadılar. Etrafı yakıp yıktılar devlet malına zarar verdiler. Aç kalmış gibi vatandaşın dükkanını yağmaladılar. Acaba protesto edilirken dükkan neden yağmalanır?

Kobani'ye yardıma gidin diye bıraksanız, bir çoğu arkasına bakmadan kaçacak cinste korkak insanlar utanmadan Atatürk'ün büstüne saldırıp, ekmeğini yediği  vatanın , gölgesine sığındığı bayrağa saldırıyorlar. Evde annesinin, kız kardeşinin elbisesini giyip, kadın kılığında askeri polisi taşlayanlar. Acaba hangi zihniyet, hangi amaç bunu yapabilir ki . Bunu hangi zihniyet yapabilir ki. Birde bu vatanın ekmeğini yiyen, bizim vergilerimizle karnını doyuran milletvekilleri hem askere taş atıyor, hemde halkı galeyana getiriyor. Bu memleket hiç bu kadar ihanet görmemişti. Başımıza bir açılım hikayesi çıktı. Açılım başladı başlayalı ülkemiz üzerinde ki ihanet çalışmaları daha fazla hız kazanmaya başladı. Bir zamanlar kafasını çıkaramayanlar, şimdi karnını doyurduğu Türkiye Cumhuriyeti'ni tehdit etmeye başladı. Her ortamda karşımıza açılımın sekteye uğrayacağı yazılıyor. Ne bu açılımı anlamış durumdayız, nede açılım çalışmalarını. Vatan hainlerinin otobüste karşılanmasıyla başlayan tiyatro tüm hızıyla devam ediyor. Bu insanlar o kadar soykırımı katliamı protesto ediyorlar da, İsrail katili o kadar Müslüman kadın çocuğu katlederken ses çıkarmadılar.

Sınırlarımız delik deşik olmuş durumda.  Suriye'den gelenlerin ne sayısı belli, nede amaçları belli. Şimdilerde hükümet Suriye'den gelenlere çalışma izni ve yerleşim hakkı verme çalışması içerisinde. Dedik ya bizim yükümüz bize ağır diye. Bu yükü bu ülkemiz nasıl çekecek. Suriye'den gelenlerin içerisinde 5 kuruş verdiğin zaman polisi, askeri taşlayacak çok kişiler var. Buna bir de içimizde ki vatan hainlerini katacak olursak, işte sonuç bu şekilde olur. Ülkemiz zor günler yaşıyor. Hükümet buna biran önce çözüm bulması gerekir.

Bu yazı toplam 1555 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.