Yüksekokul İçin Neler Yaptık

Yükseokulun ilçemize kazandırılması için büyük bir çaba sarfettik. Belediyesi, sivil toplum kuruluşları, siyasiler dernek, çaba,çaba,çaba…

Sonunda beklediğimiz rüya gerçekleşti. Rüyanın gerçekleşmesine en büyük etken geçtiğimiz hafta Aksaray Üniversitesi rektörü sayın Yusuf Şahin’in Eskil ziyareti oldu. Bizde Eskil Gazetesi ve Haberfark ekibi olarak rektör Şahin’i nasıl etkileyebilir onun çabasına girdik. Nitekim yaptığımız etkiyi sayın rektörümüz geçtiğimiz gün yapılan toplantıda dile getirdi. Biz ne yapıyorsak 10 yıl önce olduğu gibi, şimdide ve sonrasında da Eskil’in menfaati için yapıyoruz. Çünkü ilçemiz her türlü hizmeti hakkediyor. Bunun içinde reklama ihtiyacı var. Bizde elimizden geldiği kadar üzerimize düşen görevi yapıyoruz.

Her öğrenciye burs verirmiyiz.

İlçemize açılacak bölüm netleşti. Kuruluş Şemamız Aksaray Üniversitesi Eskil Meslek Yüksekokulu. Ana şemamızda  Teknik Bilimler ve İktisadi Bilimler yeralıyor. Yani iki ana bölümden oluşacak. Fakat şimdilik ilk çalışma Teknik bilimler üzerine olacak. İlçemize öğrencilerin gelebilmesi için, özellikle tercih edebilmesi için öğrencilere sağlanacak burs çok çok önemli. Örneğin klavuzda yeralacak, “ Eğer Eskil MYO tercih eden bir öğrenciye  burs imkanı sağlanacak” yazısı öğrencilerin Eskil’i öncelikli tercihe koymalarına neden olacak. Aksaray Üniversitesi üzerine düşen görevin büyüm bölümünü tamamladı. Şimdi sıra Eskil’de Eskil Belediyesi önümüzde ki zaman diliminde okulun yerini tamamlayacak. Başkan Alçay eski belediye binasında gerekli çalışmaları başlatıyor. Ayrıca belediye lojmanlarını boşaltıyor.  Bunun yanında daha önce yüksekokul için bir çalışma başlatılmıştı. Ona hız verilmeli ve okulun çalışmalarına başlanmalı”

Bu yazı toplam 1587 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.