Ömer Lütfi Ersöz

Ömer Lütfi Ersöz

Akl-ı Selim

Bir grup Akl-ı Selim Şuurlu Gençlik,Kur'an-ı Kerîm'i, Sünneti Seniyeye'yi, Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.)'in Örnek hayatını, güzel ahlâkını kendilerine rehber edinerek, Zaferin Allah (c.c.)’tan geldiği bilinci ile sefere çıkmışlardır.Bu Şuurlu Gençlik, Allah (c.c.), Rızası için çalışıp, sevgilerini ve buğuzlarını bu ana eksene uygun olarak oluşturarak hayatlarını anlamlı hale getirmenin mücadelesini vermektedirler.

Geçtiğimiz yıl, bir grup akl-ı selim, şuurlu, genç kardeşimiz bir araya gelerek; Akl-ı Selim Dergisini çıkarmışlardır.  Derginin ikinci yılında, geçtiğimiz günlerde de 5. Sayısını yayımlamışlardır.Emeği geçen genç kardeşlerimizi gönülden tebrik ederim.Gerçek anlamda takdiri hak eden dergiyi çıkaran kardeşlerimiz şu isimlerden oluşmaktadır:

“İmtiyaz Sahibi Haydar Keleş,Yazı İşleri Müdürü-Yayın Editörü Seyit Mehmet Ersöz, Dergi Komisyonu,Bünyamin Nokta, Fatih Okutan, Zeynep Sağlam, Hümeyra Tezcan, Süleyman Fatih Turhan ve Muhammed İsmail Eryılmaz.”

Akl-ı selim insanlar, er geç düze çıkarlar,

    Onlar sonuçlar değil, sebeplere bakarlar…

Tekme, tokat, yumruklar âcizlerin işidir,

Oysa gerçek kahraman, akl-ı selim kişidir.

Akl-ı selim, fikrini, fikirlerle savunur,

Aklı elîm tekmeyle, yumruklarla avunur.

Cengiz Numanoğlu

Derginin 5. Sayısının içeriği ve kapağı gerçekten de çok güzel tasarlanıp, hazırlanmıştır. Zalimlere meydan okuyup, mazlumların yanında duruşun net ifadesini görmekteyiz. Derginin kapağı her şeyi çok net açıklamaktadır:

“LÂ GÂLİBE İLLALLAH” Allah‘tan Başka Galip Yoktur.

Âlemlerin Rabbi olan Allah (c.c.), iman edip, inanan Mü’min kullarına yardımını hiçbir zaman esirgememiştir. Allah (c.c.)’ın izni olmadan hiçbir şeyin hareket bile edemeyeceğini biliyor ve böyle inanıyoruz. Hayatın içindeki bütün yarışların, mücadelelerin, savaşların sonunda asıl galip olan ve asla kaybetmeyecek olan sadece ve sadece Allah (c.c.)’tır. Biz Mü’minler, asla kaybetmeyecek olana iman edip, asla kaybedilmeyecek bir müjdenin peşindeyiz.

Âyet-i Kerîmelerde:“Allah, emrini yerine getirmeye kadirdir.”(Yusuf Sûresi âyet:21)“Allah: Elbette ben ve elçilerim galip geleceğiz, diye yazmıştır. Şüphesiz Allah güçlüdür, galiptir.” (Mücadele Sûresi âyet:21)

     “Allah size yardım ederse, artık size üstün gelecek hiç kimse yoktur. Eğer sizi bırakıverirse, ondan sonra size kim yardım eder? Mü’minler ancak Allah'a güvenip dayanmalıdırlar....Allah bize yeter. O ne güzel vekildir !..”(Ali İmranSûresiâyet: 160, 173)“Kim Allah'ı, Resûlünü ve iman edenleri dost edinirse (bilsin ki) üstün gelecek olanlar şüphesiz Allah'ın tarafını tutanlardır.”  (MaideSûresiâyet: 56) buyrulmuştur.

Akl-ı Selim Dergisinin bahse konu sayısındaki konuları da özenle seçilip, belirlendiği içeriğinden çok net olarak anlaşılmaktadır.İçeriğinde; Nasıl Ümmet olunur?, Birlik ve Dirliğe Dair, Namazı ikâme Etmek, Dünya,Düşsün Gözümüzden, Müslüman Çocuk ve İslâmi Bilinç, Savaşın Yürekli Çocukları ve Emaneti Yüklenmekv.b. konu başlıklı birbirinden değerli okunmaya değer, kaliteli yazılar bulunmaktadır.

Değerli okuyucularım, Akl-ı Selim Dergisini; Hüner,Enes, Çizgi Kitabevleri ileMaximilyana ve Şekeroğlu Kırtasiye’den temin edebilirsiniz. Sosyal Medya Adresleri; twitter.com/akliselimdergi, facebook.com/akliselimdergi,instagram.com/akliselimdergisi, akliselimdergi@gmail.com

Asım'ın nesli olarak gördüğüm genç kardeşlerimizi gönülden tebrik eder, başarılarının daim olmasını Yüce Mevlâdan niyaz eder, sıhhat ve afiyetler dilerim.

Bu yazı toplam 2781 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.