Acılar unutulmuş sorun dövdü mü dövmedi mi?

     Orada yürekler yanıyor anaların gözyaşısel olmuş akıyor kandan beslenen soysuzlar Başbakan bir provokatöre vurdu mu vurmadımı diye bazı TV. Bunun tartışmasını yapıyor. Sopa yiyen alçağı sanal alemde Geziolaylarındaki taşıdığı pankartı gördüm utanç duydum. Pankartta; “ eşcinselsekcinseliz bundan size ne” yazıyor. Bu adam anaların gözyaşına bakmadan SayınBaşbakanın Soma’ya gideceğini duyar duymaz birkaç arkadaşı ile oraya damlamış.

      İnsanların derdine yanmasına, acısınaortak olmasına fırsat vermiyor. Başbakana saldırıyor ve özel kalem Müdürünün kravatındanasılıyor. Sonra tekmeyi yiyince yerlere yatıp basının çekmesine fırsat vererekamacına ulaşmaya çalışıyor. Sonra Başbakan bana yumruk attı diye feryadı figanediyor.

      Bu feryadı figana geziden kalma basıncenaze yerine bu ne olduğu belli olmayan adamı gündeme getiriyor. Adam Allahtankorkar kazada bile hükümet yıkma eylemi yapan bu hainler ne bilsinler bu acıyı.Bizim evimizde olayları izledikçe ağlayan kalmazken sen yollara sokağa çıkıpinsanları taşlıyorsun, lanet olsun size.

       Muhalefet liderlerini kutluyorummetanetli konuşmalarla üzüntüleri paylaştı. Sayın Bahçeli beğendiğim liderleriçinde ikinci sıraya gelen bir lider. Bunu her zaman söyler takdir ederim, tambir devlet adamı ve duruşu ile olaylara bakıyor.

      Kılıçdaroğlu Somada güzel bir duruş veolaylara bakış sergiledi. Sayın Cumhurbaşkanı Gül ağlamaktan konuşamadı, EnerjiBakanımız uykusuz yorgun halde orada ayakta durarak olayları yönetip sevk etti.Gerçekten devlet adamlığı ve görevi ile işinin başında duruyor.                                                           ERDOĞAN

     Düzce depreminde sağlam olmayan birapartmanın yıkılması sonucu müteahhit Veli Göçer’i linç etmeye çalışan basınneden madenin sahip ve yetkililerine ses çıkarmayıp olayı hükümete faturaetmeye çalışıyor anlamış değilim.

      Yoksa 17 Aralık darbecilerin içindeolduğu için mi darbe taraftarı basın bu adamı aklamaya çalışıyor? Şirketinbasın toplantısını da izledim tam bir rezalet içinde açıklama yapamadılar.Basının sorduğu sorulara cevap verme yerine olayları saptırmaya çalıştılar.

      Madenlerde herhangi bir kazada bulunmasıgereken sığınma yerleri neden yoktu? Bu neden sorgulanmıyor, neden bunlarıncevabı alınmıyor da şehitler üzerinden hükümete vurmaya çalışılıyor?

      Burada bir kusur ihmal varsa bununsorumlusu kim olursa olsun hesap vermeli. Bunca insanı korumasız, sığınmaodasız yer altında ölüme terk edenler bunların hesabını vermeliler. Bunlarınhesabını sorma yerine ülkeyi karıştırmaya kalkmak ve ülkemizi Suriye’yeçevirmek isteyenler acaba ne elde edeceklerini zannediyorlar.

      İktidarın kim olduğu benim için önemlideğildir, mesele ülkemin birlik ve beraberliği ise devletimin yanında olurum.Allah hiçbir kimseyi devletsiz ve başıbozuk yaşamayı nasip etmesin. İktidarımuhalefeti bu yangının bundan sonra son bulması için el birliği yapmalılar.

      Cuma günü Milletvekilimiz Ali Rıza Alaboyun’unöncülüğünde Ak Parti Milletvekilleri bir önerge ile konunun meclistearaştırılması yönünde önerge verdiler. Bu konu enine boyuna araştırılıp bundansonrası için olsun üzücü hadiseler yaşanmaması için tedbir alınsın.

      Üç gündür Soma maden ocağını bahane edensokak çeteleri ve devlet düşmanları yine sokaklara dökülerek etrafı yakıpyıkmaya çalıştılar. Kimi, nereyi ve kimleri taşlayıp yıkıyorsun beyler. Taşattığınız polis bizim polisimiz, camlarını kırıp maddi zarara uğrattığınızinsanlar bizim vatandaşımız. İnsanların canlarını koruma için yaptığınızeylemde hangi canları yakıp yıkıyorsunuz bunun farkındamısınız. Bunun adıkorumak değil yakıp yıkmaktır.

     Zaman kabadayılık yapmak zamanı değil yarasarma zamanıdır. Sizin yaptığınızdan o insanların haberi bile yok, onlaracıları ile meşguller. Bizim yapacağımız bu insanların acılarını paylaşmak vebol dua etmektir. Başka acılara meydan vermek için sokakları yakıp yıkmak değildir.Basında artık kendine çeki düzen verip acıları bir tarafa koyarak dövdü müdövmedi mi konusu ile meşgul olmak değildir. Eğer dövdülerse ellerine sağlıkdiyorum. BBC Televizyonuna demeç veren ilgisi olmayan Müftünün karısı hesabıkadınlarda aslında dövülmeli. Somayla ilgileri yok cenaze yakını gibi ülkemizikötülediler yazık çok yazık.

haberfark.net

Bu yazı toplam 1445 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum