Ağaçören ve Sarıyahşi ziyareti

 

Hirfanlı Barajı kenarında oturupdinlenirken bunalmış sıcaklıktan kurtulup temiz havalı rüzgârda oksijen aldık.Naci ağabey bir ara o güzelim havaya kapılıp, “ şurada yatak olsa da bir miktar kestirsek” dedi. Beton yığınlarınınarasından çıkıp yeşillikler ve güzel doğa harikaları içinde olmak insana ayrıbir huzur ve dinlenme fırsatı veriyor.

      Buraya döneceğim, ama önce neler yaptıkondan bahsedelim. Bazı önemli görüşmelerimiz nedeni ile ziyaretlerde bulunduk.Ağaçören ilçemize giderken, Ankara yolu üzerinden Altınkaya’yı geçtikten sonrakestirmeden yola devam ettik. Bu yol daha önceleri düzensiz bir vaziyette ikenkulakları çınlayısacı eski Valimi Selami Altınok’un gayretleri ile geçen seneasfaltlandı. Çok güzel bir yol olmuş, kendilerini yolda giderken yad ettik.

      Ağaçören, Sarıyahşi ve Ortaköyilçelerimizde en çok sevdiğim husus ise mükemmel yeşillikler. Yol boylarındakiköylerin tamamı bir ayrı yeşillik ve bahçelerle dolu. Ağaçören bölgesinegeçtiğinizde derelerin içleri ceviz ağaçları ile yüklü.

      Cuma öncesi Ağaçören ilçesinde ilk ziyaretimizAk Parti ilçe Başkanı Sayın Mustafa Yenice oldu. Mustafa Bey gerçekten iyi birmisafirper ve candan bir arkadaşımız. İşyerine vardığımızda birçok tanıdık bizigörünce geldiler sohbet etme imkânı bulduk.

       Daha sonra bazı ziyaretlerde bulunduk vemesai bitiminde geldiğimi duyan Belediye Başkanı Sayın Tuncay Atak geldiler.Onunla bir süre sohbet ettikten sonra Cuma namazına beraber gittik. Cumadansonra sohbetimiz devam etti.

     Biz bu arada ilçede çekimler yaparken bizigören birçok insan yanımıza gelerek bizimle ilgilendi. Nedeni ise bu ilçemizeçok ziyaret ve çalışma için gittim. 29 köyünde birçok tanıdığım var, buradaAksaray tarihi kitabımı hazırlarken uzun süre kaldım. Küçük yer olması nedeni ileinsanlarla daha yakın iletişim kuruyorsunuz. Bende bu ilçemizin her yerinigezerek dostlar elde ettim.

      Naci ağabey insanların bizi tanımasınedeni ile şaşkına döndü, bende burasının fahri hemşerisiyim dedim. Daha sonraBaşkan Tuncay Beyle Belediyeye gittik, burada bir süre çay içip sohbet ettik. Enteresanbir husus ise Belediyenin makam odasının kapısını Sayın Atak çıkarmış makamodasının kapısı yok. Ne randevu alıyorsunuz neden izin alıyorsunuz. Tak diyeiçeri girip kendisi ile görüşüyorsunuz.

      Kendisi ile çarşıda dolaştık, inanın tam birhalk adamı ne resmiyet var nede emniyet gurur var. Sanki başkan değil sıradanbir insan, ama vatandaşa soruyorum herkes onun o halini seviyor. Hatta birçokinsan dert ve problemini sokakta kendisine iletiyor.

      Daha sonra Kaymakam Sayın Şaban ArdaYazıcıyı ziyaret ettik. Şaban Bey tam bir beyefendi ve makamının hakkını verenbir Kaymakam, em çok sevdiğim kaymakamlardan birisi. İstikbal vadediyor, ilerdeValiliğe doğru yükselirse hiç yanılmam. Zaten önümüzdeki günlerde büyük birilçeye Kaymakam olarak gideceğini biliyorum.

     Daha sonra buradan ayrılıp Sarıyahşiilçemize yol aldık. Benim burada da çok tanıdıklarım mevcut ve dostlarım var.İlk ziyaretimiz Belediye Başkanı Sayın Fatih Uysalın makamı oldu. Fatih Beydetam bir beyefendi ve Sarıyahşi’nin sevdiği bir isim.

     Kendisi ile makamında uzun uzun sohbetedip ilçe ile ilgili çalışmalarını dinledik. Zaten başarılı bir Başkan, öyleolmasa idi MHP’den Ak Partiye geçti ve oyunu yükselterek seçildi. Ben kendisiniuzun yıllar tanırım, Ak Partiye gelişine de en çok sevinenlerdenim. Çünkü odönem vatandaştan dinlemiştim keşke bizim partili olsa diyorlardı.

      Önümüzdeki günlerde çok büyük bir hizmetisıcak kaplıca ile Sarıyahşi ilçesine damga vurmaya hazırlanıyor. Her ikiBaşkanın çalışma ve başarısına daha sonra geniş bir şekilde yer vereceğim.Şimdilik bu gün bu kadar yeter diyorum.

     Buradan Hirfanlı barajı üzerinden Kırşehir’ebağlanama çalışmalarını izledik. Çok az bir çalışma kalmış, Sarıyahşi Kırşehiryol güzergâhı 30 km. düşüyor. Burada Belediyenin tesislerine oturup hemçalışmaları izledik, hem de güzel doğa harikasında temiz oksijen alamayaçalıştık. Burada uzun uzun oturarak dinlendik ve tesisteki yemek yiyen birçokgurbetçi ile sohbet etme imkânı bulduk.

      Buradan ayrılıp Ortaköy ilçemize akşamvakti girdik. Daha önce tanıdığım dostlara uğrayarak burada da onlarla sohbetedip bir süre siyaset yapıp yeni açıklanan kabineyi konuştuk. Yani bir güzelgünü hem ziyaret hem hasbihal olarak geçirmiş olduk.

Bu yazı toplam 1288 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.