Erdoğan Kaya

Erdoğan Kaya

Aksaray Üniversitesi'ne Prof. Dr. Arıbaş hayırlı olsun

Aksaray Üniversitesi'ne Prof. Dr. Arıbaş hayırlı olsun

Öncelikle şunu söyleyeyim, ben yazdığım yazıları şu okur mu, bu okur mu, veya seven ve sevmeyende var mı diye hiçbir şey düşünmem. Okuyan okur, okuyup eleştiren de eleştirir. Yani her atılan taşın arkasından kopma gibi bir düşüncemiz yoktur. Biz gazeteci olarak görevimizi yapar geçeriz. Dolayısı ile konuya değineceğim Üniversite eski rektörleri yazdığım bir kaç yazıdan hoşlanmadığı için bizi görmezden gelmeye çalıştılar. Ama bakın onlar gelip geçip gittiler biz buradayız. Ömrümüz kifayet ettiği sürecede burada olacağız.
Bildiğim kadarı ile bu rektörle beraber ilimiz dört rektörle tanıştı. Niye yalan söyleyem içime sinen bir rektör görmedim. Sadece fikir olarak sevmesem de ilk rektör Necdet Bey üniversite için bir şeyler yapmaya çalıştı. Gerisi tamamen siyasilerin gayretleri sonucu yapıldı.
Yeni rektörümüz Prof. Dr. Alpay Arıbaş ilimize atanmış bulunmaktadır. Başta da söylediğim gibi benim Üniversite ile hiçbir özel problemim ve işim olmaz. Sadece bazı etkinlikler için davet edildiğinde davete icabet ederim.
Ancak benim özel işim yok ama bu üniversite ilimizi temsil etmektedir. Bu nedenle ilimizin ufkunu açan bu kuruma hepimiz sahip çıkmalıyız. Yapılan her güzel hizmet ilimizin aynası olmaktadır. İlimizin gelişmesinde yeni ufuklar açmalıdır.
Gidenlerle özel bir yakınlığım olmamakla beraber, yeni rektörümüz Alpay Beyle de herhangi bir tanışıklığım söz konusu değil. Sadece İnternet üzerinden tanımaya çalıştım, ilimizin Mamasın köyünden olduğunu ve doktor olarak atandığının bilgisini aldım.
Öncelikle Alpay Beyin yeni görevinde başarılar dilerken hayırlı uğurlu olsun. Alpay Bey Aksaraylı olması nedeni ile kendisinden çok şeyler bekliyoruz. Hele doktor olması ilimizde ivme kazanmaya çalışan Tıp Fakültesi konusunda ilimizi şaha kaldıracağına inanıyorum.
Elbet de ilimize gelişlerinde siyasi referansların olduğunu bilmemek mümkün değildir. Arkasındaki siyasi güçle beraber kendi şehrine güzel hizmetler yapacağına inancım tamdır. Çünkü ilk defa şehrimizde bir Rektör kendi iline atanmıştır. Bana göre bu bir şans olsa gerek.
Kendisine desteğimiz sonuna kadar devam edecektir. Umarım ilimizde başarılı olur ismini Üniversitenin koridorlarına altın harflerle yazdırır. Bizde kendisini övgü ile yad eder hizmetlerini alkışlarız.
Efendim yazımın başlığında eski rektörleri pek ruhum sevmedi dedim. İsterseniz kısaca kendilerinden bahsedeyim. Necdet Beyle birkaç görüşmenin dışında pek içli dışlı olmadım ve bazı o dönem aldığım duyumlar sonucu uzak durmaya çalıştım.
Ne hikmetse ikinci rektörümüz Mustafa Acar Bey bizzat şahit oldum tam bir paralel yapı taraftarı idi. Dedikoduların ayyuka çıktığı bir dönemde bir ziyaretim esnasında masasının üzerinde o camianın gazete ve yayınlarını rektörlük odasında görüp şahit olmuşumdur.
Bunu kendi yüzüne söylerken gazetede köşemde dile getirdim. Birde üniversite adına bazı toplantılarda yaptığı konuşmaları dinledim ve tamamen bir şovmen ve filim yıldızı tavrı hiçte Rektör duruşu göstermiyordu. Bundan dolayı kendisinden uzak durmaya çalıştım.
Gelelim son ayrılan rektör Yusuf Şahin beye, kim tavsiye etti, arkasında kim durdu bilmiyorum iki dönem Rektörlük yaptı. bu adam yazıları ile tam bir Föte taraftarıdır. Çünkü bu şahsın bir çok yazıları bu camianın yayınları içerisinde yayınlanmıştır.
Kim yine arkasında durdu ise ikinci defa Rektör oldu. Bende bu yazılarının ve bağlantısının olup olmadığını soran bir kaç yazı yazdım. Adam bu yazılardan sonra bana taş gibi düşman oldu. Hiçbir üniversitenin davetine çağırmadı.
Hatta ve hatta Aksaray için hazırladığı kitaba ilk önce beni davet etmesi gerekirken üzerimize kırmızı işaret koydu. Böyle kinci ve düşmanlığı olan bir insandır. Dolayısı ile yeni rektörümüzden güzel şeyler bekliyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Erdoğan Kaya Arşivi