Erdoğan Kaya

Erdoğan Kaya

Aksaray’da algıcılar ve muhalifler amacına ulaştı

Aksaray’da algıcılar ve muhalifler amacına ulaştı

Klavyenin başına oturdum nereden başlayım diye düşünüyorum. Seçim boyunca bugüne kadar yazılarımda hep ülkemin konumunu gündeme getirerek kimin milletvekili olacağını düşünmedim. Olaya bu pencereden baktığımda son derece mutluyum. Ancak olaya Aksaray Milletvekili seçimi açısından baktığımda aynı düşüncede değilim. Burada algı operasyonundan bahsettim ve parti içi muhaliflerinden endişe ettim. Ettiğim endişe yerine buldu ve haklı çıktım.

Ak Partinin MHP ittifakı elbette MHP ye yaramıştır. Nedeni ise zaten beraberler, ne farkeder, seçmen  tepkimi bu şekilde göstermeliyim diyerek seçmen tepki vermiştir. Ama iktidarsın, yerel yönetimler elinde 20 puan aşağıya düşmüşün, herkes şapkasını önüne koyarak düşünmelidir.

Burada sadece algı operasyonu birinci sıra Milletvekili adayına olduğunu düşünmüyorum. Parti içi ve partinin küskün kesimi tepkisini MHP ye oy vererek göstermiştir. Seçilenlerin tamamı vatandaşın telafonuna bakmaz, randveu vermezsen ve adam yerine koymazsan seçimde hesabını senden sorar, hemde bal gibi sormuştur.

Teşkilat kurarken, senin adamın, benim adamım olsun hesabı yaparak hatırı sayılır insanları yönetime almazsan, vatandaştan kim oy isteyecek? Hatırı sayılır insanlar vatandaşın huzuruna çıkar vatandaşa bir şeyler anlatır, çoluk çocuk ne anlatacak?

Siyasetcinin küsme ve tavır alma lüksü yoktur. Hele kendi partiline hiç küsme hakkın olmadığı gibi dışlama hakkın yoktur. Bunlar yapılmışmıdır bal gibi yapılmıştır. Kuyruğun sıkışınca adam ararsın, kurtulunca sana kale olan partiline tavır alırsan sonucu bu olur.

Seçim günü oy verip çıkıyorum, İyi Parti adayı ve yeni vekili Ayhan Erel ile karşılaştık. Beni görünce, “ abi bana oy vermiş gibisin” dedi. Bende, “ yok Ayhan bey sana oy vermedim Ak Partili olduğumu biliyorsun” dedim. Bana, “ evet ağabey biliyorum dostluk başka siyasi görüş başka biz dostuz, bir dahaya verirsin” dedi.

İşte siyaset adamı diye ben Ayhan Beye derim. Partisine ve seçilmişlerine kendisini kale etmiş Erdoğan Kaya’ya seçime 3 gün kala telafon ettirerek tavır alırsan senden siyasetçi olmaz. Eğer ben bile Tayyip Erdoğana sempati duymasam inanın sandığa gitmezdim.

Arkasında kale gibi durduğum bir insan bir memurun acizliğinden dolayı bana bunu yapıyorsa başkalarını siz düşünün. Ama ben vefalı ve arkasında durduğum insanların arkasında sonuna kadar duran bir insanım. Ömründe bir sefer olsun Ak Partiye oy vermemiş insanlardan medet umup kucağına oturur, banada tavır alırsan sonuç bu olur.

Seçim ve Ak Partinin nerede yanlış yaptığı ve idari şekilleri konusunda çok yazacağım şeyler var. Ama Reise zarar vermemek adına bir süre susma hakkımı kullanacağım. Seçim sürecinde nasıl susma hakkımı kullandıysam. Ama bir gün zamanı gelince inşallah bazı konuları yazmak durumunda kalmam.

İkaz ve uyarılarımızda hep yanlış anlaşılarak dinlenmedik. Umarım bundan sonra olsun söylenen doğrular hakkında doğru olanlar alınır. İnanın sabaha kadar uykum gelmedi ve bu başarısızlıktan rahatsız oldum. Umarım bazıları da benim gibi uyuyamamıştır.

Bir hafta sonra Belediye seçimleri konuşulmaya başlanacak. Umarım partinin her kademesi toparlanıp herkesin gönlünü almaya çalışır. Gerçek partililerle kucaklaşır, yüzlerine gülüp arkasından kuyusunu kazanlarla kucaklaşmaz. Yarından itibaren derlenip toparlanmaya bakılması lazım. Herkesi kucaklayarak birlik ve beraberlik olunmalıdır. Yoksa yarın aynı hezimet Belediye seçimlerinde yeniden yaşanabilir, benden söylemesi.

Seçmenin verdiği karara herkes saygı duymalı, bende yeni dönemde seçilen üç partinin Vekillerine hayırlı uğurlu olsun diyor, başarılar diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum
Erdoğan Kaya Arşivi