Bugün Güzelyurt, Gülpınar ve Taşpınar

      Bir haftadır ilçe ve kasabalarımız Belediyelerini analiz ediyorum. Bana aday adaylarından ve bazı vatandaşlardan tepkiler geliyor. En çokta MHP ve CHP Belediyelerini niçin olumlu yazdığım konusunda. Halbu ki, Ak Parti Belediyelerinin bir kaçının da olumsuz yönlerini yazdım. Ben hiç bir Belediyeye aday falan değilim. Ben olaya duygusalda bakmam, belli kesimin konuştuklarına da bakmam. Halk ne diyor, seçilmiş kişi ne yapmış beni bunlar ilgilendiriyor. Taraf olanların oyu bin varoşlarda yaşayanların oyu bir değil. Herkesin bir oyu var, seçilende bu oylara göre koltuğa oturuyor.

        Gelelim Güzelyurt Beldemize, Belediye Başkanı Ünal Demircioğlu Ankaradan iller Bankasından gelen bir mühendis. Ben kendisini aday adaylığı sürecinde tanıdım. Güzelyurt için de fevkalade bir başkan olur dedim, kendisini ilk defa gördüğümde bunu söyledim.

       Beni yanıltmadı, turizm bölgesine güzel hizmetler veriyor. Tabi imkanları kısıtlı olmasına rağmen. Ama belediye imkanlarını artırarak hizmet yapıyor. Yani kaynak bulmak bir akıl işidir ve beceridir. Benim babamın oğlu da değildir.

       Yeni iş yerleri yaparak ilçeye kaynak yarattı. Bu kaynaklarla 400 yataklı bir yurt yapmıştır. İlçede okuyan çocuklar kalacak yer bulamıyordu. Akyamaç bölgesini yeniden düzenleyerek yollarını güzelleştirdi.

        İlçeye sanayi için iş yerleri, terminal binası gibi yerler yaparak ilçelik havası vermiştir. Yaptığı yurt zannedersem bu ay hizmete girecek. Böyle bir yurdu yapmak her babayiğidin harcı değil. Bu yurtta kalan öğrenciler ilçeye ekonomik katkı sağlayacaktır. Ünal Başkanın vizyonu geniş proje üreten bir başkan, bu seçimlerde de fovari olarak görmekteyim.

       Gülpınar Beldesi geniş bir alana dağılmış bir yerleşim birimidir. Belediye Başkanı Mustafa Baymışlıoğlu seçimleri MHP’den kazandı. Daha sonra Ak Partiye geçti, mustafa Başkan ekonomik durumu iyi olan birisi.

       Ama gecesini gündüzüne katarak kasabası için çalışan birisidir. Eskiden para bulunamazken Mustafa Başkan ilk önce kasabanın açılmayan yollarını açarak geçiş köprüleri yaptırdı. Kasabanın sulama problemlerini çözerek çifçilere artı katma değer kattı.

       Bir yerleşim biriminin en büyük sorunu alt yapıdır. Mustafa Başkan kasabanın kanalizasyon ve su problemini çözerek en büyük hizmeti yapmıştır. Şimdide ltyapıyı bitirince yolların çamurdan kurtarılmasında.

        Bazı yerleri parke taşla döşerken, girişimleri sonucu kasabanın ortasından geçen yolu mükemmel hale getirdiler. Diğer kalan yerleride asfaltlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Asfaltlama çalışmalarını da bitidiğinde kasaba rahat nefes alacaktır.

       Mustafa Başkan mütevazi bir yapıya sahip çalışkan birisidir. Alt yapı çalışmaları sırasında sürekli toz toprak içinde çalışmaları takip etmiştir. Vatandaşta bunu gördüğü için bu seçimde kendisini şanslı görmektedir.

       Taşpınar kasabasına gelince fikrini beğeneyim beğenmeyim Cihan Yüksel CHP’li bir Belediye Başkanı olmasına rağmen kasabaya güzel hizmetler yapmıştır. Tabi bunun en büyük etkisi Organize sanayi bölge geliridir.

      Kasabanın giriş çıkışlarını mükemmel güzelleştirirken, mahalle aralarını da düzeltmiştir. En son kasabaya Belediye binası temeli atarak yeni Belediye binası inşa etmektedir. Cihan Başkan her ne kadar sosyal demokrat olsa da aslında Taşpınar sosyal demokrat bir bölge değil. Geçmişte Mustafa Aslan ve Musa Örün Başkanlar sağ partilerden kazanmışlardır. Demek ki, Cihan Başkan başarılı ki, vatandaş seçiyor. Ben bu dönemde kendisini favori görüyorum.

Bu yazı toplam 1336 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.