Burası dağ başı değil!

Salı günü İl Genel Meclisine uğramıştım. Burada tesadüfen Sayın Valimiz Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer meclise geleceklerini öğrendim. Her iki idarecimiz de meclis toplantılarına katılmışlardı. Toplantı sonrası çarşıya geldiğimde bazı minibüsçülerin Belediye Başkanlık makamını bastıklarını ve personeli itip kaktıklarını öğrendim. Sonra araya Emniyet mensuplarının girerek baskıncıları dağıttığını öğrendik.

Konuyu tam detaylı bilmesek de daha sonra Evren Başkanın açıklamalarından anlamış olduk. Efendim neden Belediyenin aldığı minibüsler hastane hattına bedava adam taşıması olayı imiş.

Minibüsçüler elbette hak arayabilirler, bu doğal hakları. Ama Sayın Dinçer’in açıklamasında “biz her zaman herkesle görüşürüz, çağrılarımız da karşılık bulmamıştır” cümleleri görüşmeye yanaşmamak olarak görünüyor.

Tabi bu menfur olaya tüm minibüsçüleri dahil etmek doğru değildir. Zaten çoğunluk minibüsçüler Başkanın yanında olduklarını ve bu olayı tasvip etmediklerini Dinçer’i ziyaret ederek yanında olduklarını açıklayarak göstermişlerdir.

Belli bir azınlığın Belediyeyi basarak makamı işgal etmeleri sonucu başkan makamında olsa idi dövecek miydiniz? Kardeşim burası dağ başı mı? bu ne cehalet ve cür'et anlamış değilim. Burası bir hukuk devletidir, hangi deli cahil bu olayı organize etti anlamadım.

Bu olaya teşebbüs ederek devletin seçilmiş başkanının makamına zorbalıkla girenler gerekli cezayı çekmelidir. Milletin seçip o makama getirdiği temsilcisine böyle bir davranış yapamazsınız. Hak aramanın yolu devletin kurumunu basmak değildir.

Toplu taşıma olayını çok iyi bilen birisiyim. Geçmişte ben Belediyede Trafik zabıta müdürü iken toplu taşıma konusunu gündeme getirip hayata geçiren olduğum için menfaatleri kesilen bazı kişiler tarafından tehdit edildim ve iftiraya uğradım. Ama doğru sallanır yıkılmaz misali ham dolsun hayata geçirmeyi başardık.

İyi ki Evren başkana bizim yaşadıklarımızı yaşatmaya çalışmadılar. Başkan Dinçer açıklamasında, “ bu belediye tüm Aksaraylıların, biz onlara hizmet etmeye geldik. Vatandaşın menfaati neyi gerektiriyorsa onu yapacağız” demesi bu tehditlere kulak asmadığını gösteriyor.

Belediyeyi basarak ne elde ettiniz, neyi başardınız. Bu kurum içinde bazı minibüsçüler her dönem buna benzer eylem yapmaya çalışarak bir şeyler elde etmeye çalışırlar. Bunlar çok az bir kesimdir, hala bunlar çıban başıdır.

Belediyeyi basmakla her kesimden tepki aldığınızı yapılan destek ve kınamalardan anlamışınızdır. Takdir alacağız derken Aksaray kamuoyundan tepki aldığınızın farkındasınız herhalde. Siyasilerden tutun vatandaşların her kesiminden tepki topladınız.

Ak Partinin her kademesi partinin İl Başkanı Hüseyin Altınsoy ile birlikte Başkan Dinçer’in yanında olduklarını ve çalışmalarını desteklediklerini açıklayarak tek yumruk olarak başkanlarına sahip çıkmışlardır. Sosyal medyada da vatandaş sizlere tepki göstermiştir.

Hatta muhalefet partilerinden MHP’li bazı başkanları başkanı ziyaret ederek destek vermişlerdir. Dolayısı ile burasının dağ başı olmadığını gördünüz, umarım bir daha böyle bir işe kalkışmadan hak aramanın medeni yollarını ararsınız.

Sayın Dinçer’e geçmiş olsun diyor desteklerimizi iletiyor, başarılar diliyorum.

Bu yazı toplam 1155 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.