Çark etmedim gerçekleri yazarak uyardım

Dün yazdığım, “ ders alma zamanı gelmedi mi?” başlıklı yazdığım yazı büyük yankı uyandırdı. Bazı okurlarım ise çark mı ettiğimi, yoksa yön mü değiştirdiğimi sosyal medyadan bana yazdılar. Bazıları da Ak Partinin bunca hizmeti olmadı mı? demiş. Yazımı iyi okumamış olmalı ki, hizmetleri es geçmediğimi görmemiş. Ben çark değiştirmedim, İstanbul hayatımdan bu yana Tayyip Beyi yakinen tanıyan ve kendisine özel olarak sempati duyan birisi olduğumu her seferinde yazan bir gazeteciyim. Ama müsaade edin de yanlışlarıda yazalım. Particilik din değil iman değil ki, yön değiştirince dinden çıkmayız.
Ak Partinin ülke genelinde yaptığı hizmetleri kimse inkar edemez. Eğer bunca hizmet inkar edilirse gözümüze dizimize durur. Tabi bunun dışında eksiklikler yok mu elbette var, insanların bekledikleri bazı yapılmayan hizmetlerde var. Bunlar eksiklikler değil mi?
Ak Parti ilk iki dönem ruhuna ve özüne sadık bir çalışma yaparak hizmet etmiştir. Son iki yıldan sonra Tayyip Beyin etrafını saran düzenbaz kişiler kendisini sürekli yanıltmıştır. Bu yanıltmalar, Ak Partinin eleştirilmesine neden olmuştur.
Hatta Tayyip Bey eleştirilmezken son bir kaç yıldır eleştirilir hale gelmiştir. Bu eleştiriler başlamış ise bir sıkıntı var demektir. 15 Temmuz sonrası Ak Partide yeterli bir temizlik yapıldığını düşünmüyorum. Aşağıya dokunulurken tavana dokunulmamıştır.
Tayyip Beyin onca danışman kadrosu var iken, biri çıkıp ta yanlışları kendisine söylemiyor mu? Söylediğini zannetmiyorum, söylerse koltukları elden gidecek. Kendisi her şeyi doğru dürüst göremeyebilir. Ama etrafındaki kimseler bunu kendilerine iletemediklerini biliyorum.
Partide elbette disiplin olmalı, ama doğrularda direk olarak söylenmeli. Ben samimi söylüyorum çok eski vekilden duydum Tayyip Beye kolay kolay kimse açık olarak fikrini söylemez. Fikirlere değer verip dinleyeceksin, hep yanlış bilgi ve şirin laflar söyleyenleri değil.
Bu güne kadar partide hep tasfiye yapıldı. Yapılan tasfiyeler sürekli partiye zarar verdi. Bunun sonucunda da sürekli yara açıldı ve cephe genişledi. Herkes bir yerden asılmaya başlayınca partide liderin etrafını güllük gülistanlık sözler söyleyenler sardı.
Bu yalaka ve yalamalar ilçelerden tutun, illere ve genel merkeze kadar üst seviyede değil mi? Ak Parti iktidar diye seçim kazanınca Ak Partiyi yok etmeye çalışanlar seçilenlerin koltuğuna sokulup gerçek partilileri bertaraf ettirmedi mi?
Sen partilini ve dava adamını tanıyamıyor, onlara sahip çıkamıyorsan bir gün onlarda sana sahip çıkmazlar. Ortada dolaşan yalakaları kucaklarına alıp kendi insanlarını dışlarsan sonucuna da katlanacaksınız. Siz zannediyormusunuz ki, İstanbul’da tepki nedeni ile CHP’ye Ak Partililerden oy vermediklerini. Bal gibi tepki olsun diye gidip emanet oy verdiler.
Seçime üç beş gün kalmış iken CHP’yi HDP ile iş birliği yaptığını söyleyeceksin. Sonra Abdullah Öcalan terörüstünün İmralı mektubunun arkasına sığınacaksın. Sonra devletin televizyonu TRT de Osman Öcalan terörüstüne açıp mülakatını yayınlayacaksın. Bunlar yanlış ve hatalar değil mi? buradaki sağ seçmen buna tepki göstermediğini mi zannediyorsunuz?
HDP’den oy alırım hesabı yaparken, kendi seçmenini kaybettin. Bu gün tekrar söylüyorum, yeniden ayağa kalkmak istiyorsak yeniden acil olarak bir yapılanmaya gidilmelidir. Önce damat bir kenara çekilmelidir. Damadın getirisinden çok götürüsü olmuştur. Partinin ve halkın ekserisinin damada tepkisi hat safhadadır.
Bakanlarından tutun, danışmanlarına kadar, teşkilatlardaki yanlışları ve bürokrasideki yanlış insanları acilen değiştirip yeniden ayağa kalkmalısınız. Bakın Aksaray’da % 70 oy alan Ak Parti neden yüzde 40 küsürlere geriledi, uzağa gitmeye gerek yok. Ben bu yazılarımı dönüş için değil uyarı için yazıyorum. Çünkü içim sızlıyor ve üzülüyorum. Hep destek hep destek yaptık. Müsaade edin de bir partili olarak eksiklikleri de yazalım.

Bu yazı toplam 1114 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum