Deniz içerisinde kütük aramak

Her işimiz bitmiş, güllük gülistanlık içerisinde yaşıyormuşuz gibi, sosyal medyada bayram tatilinde Belediye Başkanı Evren Dinçer’in Belediye tabelasına eklediği T.C. ilavesini konuşarak Perşembe günü yapılacak Belediye meclisindeki tartışmayı bitirdiği ve benzeri yorumlara tanık olduk. Malumunuz ben geçen meclis toplantısı sonrası yaşanan bu meclis önergesi ile ilgili bir yazıyı kaleme almıştım. Burada kimsenin T.C. ye düşmanlığının olmadığını, sadece meclis üyelerinin acemiliklerinden kaynaklanan bir durum olduğunu yazmıştım. Konu Başkanla görüşülse buna gerek bile kalmazdı demiştim.

Yok efendim Ak Parti meclisi T.C. ye karşı imiş bunun için önergeyi ret etmiş gibi laflar bana göre safsatadan öteye bir şey değildir. Hatta ilimizi bu tür konularla ulusal gündeme taşıyarak ismimizin lekelenmesine gayret göstermekte art niyetliliktir.

T.C. ibaresi çözüm sürecinde hükumet tarafından Belediyeler ve Sağlık Bakanlığının yazısından 7 yıl önce kaldırılmıştı. 7 yıl sonra susarak konuyu bu gün gündeme getirmekte iyi niyetlilik değildir. Sanki bu ibareyi Sayın Evren Dinçer kaldırmış gibi fırtına koparmaya da gerek yoktu diye düşünüyorum.

Halende söylüyorum, bu ve benzeri konularla meşgul olmak yerine, ilimizi iyi ve güzel şeylerle gündeme getirmek daha doğru olanıdır. Efendim ancak bunlar dikkat çekip okunduğu için haber yapılıyor. Bu laflarda boş laflar, ilimizi imajı ve konumu önde gelmeli.

Geçen mecliste yapılan oylama bana göre meclis üyelerinin yeni olması nedeni ile bir acemilikti. Bu konuyu bir başka mecliste görüşmek üzere diye oylansa idi bunlar yaşanmazdı. Yoksa hiçbir meclis üyesinin Türkiye Cumhuriyeti yazısına karşı olduğunu düşünmüyorum.

Çözüm sürecinde kaldırılan bu ibare halen yürürlükte bulunmaktadır. Buna rağmen ilimiz için kıyamet koparmaya çalışanların elinden bu dedikoduyu Sayın Evren Dinçer yeni tabela ile ellerinden almış bulunmaktadır.

İlimiz güzel işlerle yazılıp çizilmeli. İmajını zedeleyecek işlerle meşgul olup ilimizin imajını zedelemeye yönelik konulardan kaçınılmalıdır. Bu güzel şehir çok iyi şeylere layık bir şehirdir. Bu tür paylaşımlardan kimseye bir yarar gelmez.

Sayın Dinçer’in yaptığı bu yeni tabelayı yasal zorunluluk olmamasına rağmen fırsatçıların ellerinden alması dolayısı ile tebrik ediyorum. Artık bu ve benzeri spekülasyonda bitmelidir. Öküz altında buzağı aramaya gerek yok.

Hani denize düşen suda giden kütüğe sarıldığı gibi, boş işlerle uğraşmasak daha iyi olur diye düşünüyorum. Eli boş olanlar denize düşünce tutunacak kütük aramamalı.

 

Bu yazı toplam 700 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.