Erdoğan Kaya

Erdoğan Kaya

Eğriye de doğruya da düşmanlık olmaz

Eğriye de doğruya da düşmanlık olmaz

Uğruna canımızı anında vereceğimiz bir ülkenin insanları olarak, aşırı tarafgirlik insanı bazen ülkene düşman ediyor. Aşırı tarafgirlik yapmak yerine alternatifleri neden bulmuyoruz da, falana kızdım diye ülkeye düşmanlık yapıyoruz? Avrupa ülkelerinde çalışan gurbetçilerimizden %80 bu aşırı tarafgirliği bırakıp ülkesine sahip çıkmaya çalışıyorlar. Ben inanın 15 sene öncesine kadar gurbetçilerin bu kadar ülkelerine sımsıkı sarıldıklarını görmemiştim. Ama son senelerde bunu açık ve bariz bir şekilde görmekteyiz.

Efendim siyaset adına Tayyip Erdoğan’ı sevmeyebilirsiniz veya hoşlanmaya bilirsiniz. Ama Tayyip Beye alternatif bulmak yerine ülkeye düşmanlık yapmak kimseye bir şey kazandırmaz. Düşmanlık yerine halkın gözünde olmayan liderleri değiştirin.

Tayyip Beye karşı olan ve eleştiren bir muhalife soruyorsun, “ Tayyip Beyi geride bırakacak bir lider var mı” diyorsun, gözüne bakarak, “ yok” diyor. Liderlik ve lider olmak öyle kolay iş değil. Ülkenin onca sorunlarını çözebilecek yeteneğe ve kabiliyete sahip olmalısın.

Efendim ülkede pahalılık hat safhada ve enflasyon var. Elbette var bunu kimse inkar edemez. Ama olaya sadece enflasyon açısından bakarsan yanılmış olmazsın. Dünyada olan enflasyon ülkemizde var hatta biraz daha fazla, Bulgaristan vize kalkınca ülkemize yığın edip alışveriş yapmaya ülkemize geliyor. Sebebi Türkiye Bulgaristan'dan çok ucuz onun için alışverişe geliyor diyorlar. Elbette ülkemiz örnek enflasyonu aşağıya indirmeli.

Bulgaristan'dan ucuz olan ülkemiz demek ki dünya ile yarışırken ülkeyi en az asgariye de tutması gerekir. Gurbetçilere sorunca Almanya’da sebzeyi tane ile alınıyor. Bir salatalık 1.5 avro ve diğer sebzelerde aynen. Efendim onların parası kıymetli bizimle bir değiller diyebilirsiniz. Orada kazanıp burada harcarsanız her şey fevkalade güzel.

Ama orada çalışan kişi kazancını bizde harcamıyor. Kazandığı ülkede yaparken kazancı orada yetmiyor. Orada kazanıp burada harcamıyorlar. Dolayısı ile gurbetçinin artık bu enflasyonda eskisi gibi harcama yapmasına yetmiyor. Bunu orada yaşayanlardan bizzat duyuyoruz. Ama ülkemizde gelir dağılımı eşit dağıtılmıyor, emekli eziliyor.

Avrupa'da yağmur suyuna bile yağmur yağdığı için drenaj kanalı suyunu çekme parası verdiğini biliyor muyuz? Orada her adımınızı attığınızda vergi ve para veriyorsunuz. Ülkemiz ile kıyaslamak çok yanlış ve oradan bana ne diyemezsiniz, o zaman kıyaslamayacaksın.

Ha şunu deyin beraber olalım, hadi Tayyib'i yıkalım yerine daha iyi bir adamı getirelim, ülke güllük gülistanlık olsun. Böyle birisini bulalım 6 ay içerisinde ülkemizi güllük gülistanlık duruma sokarak hep birlikte arkasından beraber gidelim.

Avrupa ve terör örgütleri ülkemiz için elinden ne geliyorsa yapıyor. Bunlara karşı dik durup dişini gösterecek bir başka lider bulup beraber arkasından gidelim. Dünya beşten büyük diyen bir liderin yerini tutacak varsa arkasında beraber gidelim.

Elbette hatalar ve kusurlar olacaktır ve olmalıdır da. Siz evinizde dört çocuğunuzu düzenli yönetemezken, ülke yönetmek öyle kolay bir şey değildir. Yalanla ve dolanla bu ülke yönetilmez. Koca ülkede sizin partinizde de yanlış insanlar mutlaka olacaktır.

Ama bunu asgaride tutmada bir başarıdır. Cumhuriyet kuruldu kurulalı ülkeyi yönetenler sanki ülkeyi güllük gülistanlık mı yönettiler. Ama bunu yarının üzerinde tutmak bile büyük başarıdır. Hiçbir ülkede her şey dört dörtlük değildir.

Tayyip Erdoğan babamızın oğlu değil, zaten bana göre bu son dönemi. Son 3 sene yanlışları fazlası ile var. Emekliler ilk defa bu kadar rahatsızlanarak sızlandılar ve açlığa terk ettiler. Onun için artık Tayyip Beyden daha iyisini bulmak durumunda olacağız.

Sevmesek de bazı gerçekleri ülkemiz adına kabul etmek durumundayız. Tarafgirlik yaparak gitsin de ülke ne olursa olsunu bırakacağız. Sürekli eğriye de doğruya da düşmanlığı bir tarafa bırakıp ülke gerçekleri etrafında birleşmek durumundayız. Bu ülke bizim başka gidecek bir ülkemiz yok. Ülkemize düşmanlık yaparak ülke savunulmaz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Erdoğan Kaya Arşivi