Erdoğan Kaya

Erdoğan Kaya

Gazeteciler bayramında sadece Yazgı

Gazeteciler bayramında sadece Yazgı

       24 Temmuz Gazeteciler bayramı olması nedeni ile Belediye Başkanı Sayın Haluk Şahin Yazgı Ağaçlı tesislerinde bir kahvaltı ile Gazetecileri bir araya getirdi. Bu sene sadece Sayın Yazgının Gazetecileri bir araya getirerek bayramlarını kutlaması dikkat çekici idi. Gerek siyasiler, gerekse sivil toplum kuruluşları seçimlerde Gazetecisiz yapamazken rahatlayınca bu camiayı unutmaları dikkatlerden kaçmadı.

      Bırakın yemek ve kahvaltıyı, bir çay sohbeti ile olsun Gazeteciler bir araya getirilebilirdi. Peşinen söylemem gerekirse şahsım adına söylüyorum seçimlerde çağrılan hiçbir yemekli toplantıya katılmayacağım. O kurumla ilgili yazılarda da ketum davranacağım. Ben zaten çok fazla yemek toplantılarına katılmıyorum. Bazen zorunlu ve hatır kırılmasın babından katıldıklarım oluyordu.

     Ama Gazetecilerin basın Bayramını kutlayan olduğunda seve seve katılırdım. İşin düştüğünde, “yakama bit pire dadandı yetiş Gazeteci” misali gazeteciden iyi kimse yok. Ama işin düşmezse ne hatırlayan nede soran oluyor. İşin zaten kolayı bulundu internet üzerinden bir kutlama mesajcı ile olay geçiştiriliyor. Zaten Gazetecinin yılda iki günü oluyor, bu günlerde hatırlanmayan Gazeteci ne zaman hatırlanır anlamış değilim.

      Efendim Gazeteciler seçimlerde bizi ekonomik olarak çok yoruyor biraz uzak duralım diyenler elbette vardır. Ama sapla samanı karıştırmamak lazım, zaten sapla samanı karıştırdıkları için gerçekleri göremiyorlar.

     Çıksın bir babayiğit, bana desin ki, “ sana şu kadar para verdim para karşılığı sana yazı yazdırdım.” Ben o parayı iade etmeye ve bu mesleği bırakmaya hazırım. Ama siz bir basın kuruluşuna kendi reklamınızı ve tanıtımınız için bir bedel ödedi iseniz, o zaten gazetecinin hakkıdır. Kimse kimsenin bedavadan reklamını yapmaz. Orası kimsenin babasının çiftliği değildir ve kendi kurumuda değildir. Ama benim aleyhimde yazmasın, lehimde yazsın diye bir haraç verdi iseniz ben buna şiddetle karşıyım.

     Zaten bir bedel karşılığında susan, yan cepten haraç alan Gazeteciyi de ben Gazeteci olarak görmüyorum. Dört gün sonra bu alınan haraç karşısında aleyhte bir yazı yazdığınızda bu karşınıza çıkacaktır. Dolayısı ile hem kendinizi ve hem de mesleğinizi satmış olursunuz. Daha sonrada gördüğünüz yanlışı es geçmek durumunda kalırsınız.

      Şimdi gelelim Sayın Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgının basın Bayramında yaptığı açıklamalara. Sayın Yazgı kutlama yaptıktan sonra yaptığı çalışmalardan Gazetecileri bilgilendirdi.

     Önümüzdeki günlerde eski terminalin yıkımına başlayacaklarını söyledi. Buraya modern bir iş merkezi ve sosyal alanlar yapacaklarını belirtti.

      Yine TMO Toprak Mahsulleri Ofisi ile ilgili çalışmanın sonuna geldiğini ve mahkemeye giden taşımanın mahkeme sonucu taşıyarak buraya Belediyenin bazı birimlerini taşımayı ve yeşil alan yapmayı düşündüklerini söyledi.

       Asfalt çalışması ve yol genişletme çalışmalarının rutin olarak devam ettiğini. Salı pazarında hızlı bir çalışma ile inşaatın kısa sürede biteceğini söylerken, kadınlariçin yapılan kadın aktivite tesisininde temelinin bittiğini ve üst katlara başlanacağını söyledi.

      Azmi millinin çevresinde yeni bir düzenleme yapılarak aileler çocukları ile gelip dinlenerek gezebilecekleri bir yer olacağını söyledi.

      Çipkilik bölgesi yanı Regülatörbölgesine de ikinci bir çalışma yaparak piknik alanına dönüştürerek buradaki çirkin görüntüleri kaldıracağını söyledi.

       Sanayi taşıma işleminin hızla devam ettiğini esnaflarla görüşmeler sürerken, TOKİ ile anlaşmaların son aşamasında olduğunu ve yakında yeni sanayi projesine başlanacağını belirtti.

      Dolayısı ile basın Bayramı kutlaması esnasında çalışmalar hakkında da bilgiler almış olduk. Sayın Yazgının Basına gösterdiği jestten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Erdoğan Kaya Arşivi