Güzel hizmetleri alkışlarız

 Sadece inat olsun veya bir kusur bulmak için doğruya eğri diye bakmak bence doğru değildir. İnsanların hatalarını eleştirirken iyi taraflarını ve yaptıklarını da yazmak zorundayız. Ben şahsen kişisel düşünce ve husumetimden dolayı insanları özel durumumdan dolayı eleştiren bir yazar değilim.

Bunu niçin yazdığıma gelince belki de anlayanlar olmuştur. Sayın Belediye Başkanı Nevzat Palta’yı zaman zaman eleştirmekle beraber yaptığı güzel çalışmaları da sizlerle paylaşıyorum. Güzel paylaşımlara geçmeden önce eleştireyim, şu su kesintileri her şeye bedel olduğunu söyleyebilirim. Çok güzel hizmetler yaparsınız, milletin ayağının altına altın döşersiniz ama ayağı çukura düşse, üzerine su sıçrasa, arabası çukura düşse her şeyi unutur size kızar. Su kesintileri de böyledir, musluğu akmıyorsa o anda onun için en büyük hizmet sudur su kesintisinden dolayı da eleştiriliyorsunuz.

Samimi olarak söylüyorum üç beş kişi su meselesini tartışırken bende konuya ortak oldum ve Başkanı müdafaa ettim. Şuandaki şebekeden su vermenin cinayet olduğunu söylüyor başkan dedim. Aldığım cevabı yazayım; “ eğer şu tarihi köprüler tadilat olmasaydı bu vahşet yine görülmeyecekti, Sen 8 senedir neredesin kardeşim? Hadi başkanlığı tekrar kazanmasaydın da bir başkası kazansa idi bu durumu tamirat yaparken oda seni kötüleyecekti. Bırakın bu karalamaları da işinize bakın” dedi.

Demek ki insanlar anlatılanları anlamıyor, onlarda çok şeyi biliyor. Çünkü susuzluk kadar kötü ve çaresiz bir durum yok. Bundan dolayı Sayın Başkan eleştiriliyor, eleştiriliyor eleştirilmesine de ben bu kadarda eleştirilmesine gönlüm razı değil. Çünkü geçte olsa birkaç gün susuzluğa dayanırız ama uzun dönem bu susuzluğu çekemeyiz. İşte güzel şeyleri çok basit gördüğümüz aksaklıklar kapatıyor.

Gelelim güzel şeylere, bundan üç sene önce Kılıçaslan parkına Aksaraylı dolacak yer gök insan olacak desek kim inanırdı? Hadi canım sende orada sarhoştan başka kimse olmaz derdik. Pazar günü çok istememe rağmen seyir tepesi temeline ve Kültür parktaki hıdırillez şenliğine katılamadım. Çünkü bir hafta önceden söz verdiğim Selime, Yaprak hisar ve Beli sırma Hıdırillez şenliklerine katıldım. Burada yine Milletvekilleri ile Ak Parti İl ve İlçe Başkanları şenlikte idiler.

Dönüşte Kılıçaslan parkı yanından geçerken buradaki kalabalığa bakınca dikkatimi çekti. Durup haber yapmak istedim, arabamla içeriye ilerlemek istedim araçla girmeniz mümkün değil. Mezarlık kenarına aracımı park edip aşağıya doğru indim, inanın o kara insan var ki, her yer insanla dolu. Havaya şöyle bir baktım sanki Kılıçaslan parkında yangın var, dumanlardan parkın içi görülmüyor o kadar mangal yakılıyor ki sizlere anlatamam.

İnsanlar bir taraftan mangal keyfi yaparken boşluklarda gençler oyun oynayıp eğleniyorlar. Piknik sepetini alan buraya koşmuş, arabası olanlarda uzağa gitmek yerine buraya gelmiş. Şimdi daha iyi anladım ki, vadi bölgesindeki lokantaların şikâyeti haklı imiş. İki senedir Aksaraylıların bu bölgedeki lokantalara gelişleri azaldığını söylemişlerdi.

Burada şunu söylemek istiyorum, Aksaray için bu parkın çok elzem olduğu anlaşılmaktadır. Demek ki zaman her şeyin aynası imiş, dün buraya gelmeye korktuğumuz bir yerken bugün ailelerin piknik yeri olmuştur. İşte bundan dolayı Sayın Başkan Paltanın bu hizmeti ancak alkışlanır. Hemen şunu da ilave etmeliyim ki, Sayın Başkan bir an evvel Bedir muhtar tarafındaki bölgeyi de buraya ilave etmeli, yoksa burası da yetersiz durumdadır.

Bir diğer hizmet ise hemen Vadiden gelişte büyük bir levha ile seyir tepesi maketinin resmi buraya asılmış. Sayın Başkanın ilk dönemlerinde çok karşı olduğu reklam panolarını son dönemlerde sık sık görüyoruz. Demek ki buna ihtiyaç varmış, bununla ilgili Sayın Başkanla hiç unutamadığım bir konuşmamız var bunu bir başka gün yazacağım. Ama hayalim dediği bu seyir tepesi umarım Konya Alâeddin tepesi ya da Yeni Meram gibi olur. Çünkü sabahın ilk vaktinde Kılıçaslan tepesinden Aksaray-ı seyretmek bir başka güzellik. Ümit ediyorum ki, burası da Kılıçaslan parkı gibi sarhoşlardan temizlenerek Aksaraylı hemşerilerimizin hizmetine sunulur.

Sayın Başkanım zannetmesin ki, biz sürekli hata kusur arayan insan değiliz. Eksiklikleri yazdığımız gibi güzel hizmetleri de yazarız, bundan dolayı bize takdir etmeseniz de. Tıpkı Külliyeyi, ulu camiyi, hükümet meydanını, semt pazarını ve diğerlerini yazdığımız gibi bunları da yazar ve alkışlarız.

Bu yazı toplam 1699 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.