İlçe ve beldelerde seçim sonuçları

Dün ilimizde yapılan merkez Belediyemiz ile ilgili değerlendirme yapmıştım. Seçim sonucunda Ak Parti adayı Sayın Evren Dinçer’in kazandığını sıcağı sıcağına sizlerle paylaşmıştım. Bugün ilçe ve beldelerimizle ilgili görüşlerimizi değerlendireceğim. İlçe ve beldelerimizi seçim sürecinde ve öncesinde hatırlamadığım kadar gezip dolaşarak seçimin nabzını tutan birisiyim. Seçim sürecinde yaptığım seçim değerlendirmesinde %15 yanıldığımı söyleyebilirim. Yanıldığım yerleri sırası geldiğinde sizlerle paylaşacağım.

İlk paylaşım Sarıyahşi'den başlayarak bu tarafa doğru gelelim. Sarıyahşi ilçesinde seçim öncesi her ne kadar da Fatih Ünsal aday yapılmaması için el altından ayak oyunları yapılsa da bunu hep söyledim Ünsal bağımsız aday olsa kazanır diye. Mecbur kalınarak aday yapılan Ünsal seçimi Ak Partiden dörde katlayarak kazandı.

Çünkü Ünsal’ın önünü kesmek mümkün değildi. İlçe halkı ile kaynaşmış, herkes onu seviyor ve hizmetlerinden herkes memnundu. Yaptığı hizmet küçük bir ilçede göz kamaştıracak cinsten olduğu için vatandaş Ünsal’ı tercih etmiştir. Bizde kendisine başarılar diliyor hayırlı uğurlu olsun.

Ağaçören ilçemizde aday belirlenmesi esnasında başlayan yanlışlıklar aday belirlenmesinde devam etti. Bana göre en büyük yanlışlık burada il genel meclis adayı belirlemede yapıldı. Ak Parti kuruldu kurulalı ilçe Başkanlığı yapan Mustafa Yüksel’in aday yapılmaması en büyük hata idi. Sanki geçmişin hıncı alınmaya çalışıldı.

Dolayısı ile yıllarca Ak Partiye hizmet verenler dışlandı ve sonucunda seçimi MHP adayı Bekleviç kazanmıştır. Bende bir sefer aday belirlendikten sonra ilçeye gittim ve nabız yokladım sonunda dostlarla yaptığım sohbette Ak Parti kaybeder dedim. Yeni seçilen Yaşar Bekleviç Beye başarılar dilerim.

Ortaköy ilçemizde katıldığım seçim bürosu açılışında gördüğüm manzara sonucu sohbetlerimizde hep söyledim. Burada seçimi Ak Partiden Ali Rıza Özdemir kazanır diye. Genç yaşına rağmen yaptığı ilçe Başkanlığında vatandaşın gönlüne girmiş bir isim olarak ortaya çıkmıştır. Kendisi ile daha sonra görüştüğümde Özdemir kendisinden çok emindi.

Mahmut Ütük ile ilgili baskıcı ve sindirme politikası seçmen tarafından tepki görmüştür. Birde üç dönemin verdiği bıkkınlık ve usangaçlık olayı buna eklenmiştir. Ama en büyük etken ise Özdemir’in halkın gönlüne girmesidir. Yeni başkan Özdemir'e başarılar dileriken hayırlı olsun.

Bağlı kasabasına gelince burada seçim bıçak sırtı idi. Ben şahsen Bağlı kasabası ile ilgili hiç yorum yapmadım. Edindiğim intiba ise Ortaköy ile ilgili söylediğim gibi Davut Başkana karşı bir tepki yoktu. Sadece 4 dönemin verdiği bıkkınlık ve usangaçlık vardı. Yeni kazanan Kadir Eser Başkana başarılar diliyorum.

Topakkaya kasabamızda her iki adayın seçim bürolarını ziyaret ederek sohbet etme imkanı buldum. Dışarıdan her ne kadar MHP adayı Harun Oflaz beyin kazanacağı söylense de, Ak Parti adayı Adem Baylan’ın odasına gittiğimde kasabanın ileri gelenleri ve köklü oyları olanları burada gördüm. Sonra şu görüşe hakim oldum, Topakkaya’da Adem Baylan kazanır diye bazı yerlerde söyledim. Adam Başkana hayırlı olsun diyor başarılar diliyorum.

Tüm bu seçim bölgelerinde uyumlu ve sakin bir seçim süreci yaşandı. Bundan sonrada bu sakinlik be beraberlik devam etmeli. Seçim bitti dostluk başlamalı, bunun başlangıcını seçilen başkanlar yapmalı. Yarın diğer ilçe ve kasabalarla devam edeceğiz.

 

Bu yazı toplam 913 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum