İlimiz Kapadokya Alan Yönetimi Başkanlığı dışında

       Dünkü yazımda “Kapadokya Alan Yönetim Başkanlığı neden ilimizde olmasın” başlığı ile  bir yazı kaleme almıştım. Bu yazım ilimizde büyük yankı uyandırmıştı. Beni arayan bir çok okurum olduğu gibi, konuyu yakından takip eden bazı yetkili kesimler lede görüşmelerim olmuştur. Bu konu gerçekten ilimiz için heyecan yaratmıştır.

       Cumartesi günü yazımı okuyan Milletvekilimiz Sayın Cengiz Aydoğdu iftara az bir süre kalarak beni aradılar. “ Erdoğan Bey yazınızı İstanbul'dan dönerken okudum, bu konu üzerinde hassasiyetle durduğumuzu belirtmek isterim.

       Verdiğimiz çaba ve gayret sonucu Kapadokya Başkanlığı içerisinde değiliz. Çıkmak için büyük gayret sarf ederek Nevşehir’e bağlı olmaktan ayrıldık. Kapadokya Başkanlığının merkezi Nevşehir olacağı için biz bu merkezin dışında müstakil bir Alan Başkanlığı kurmayı düşünmekteyiz.

       Kapadokya Başkanlığı Nevşehir iline kurulacağı için biz müstakil Ihlara Alan Yönetim Başkanlığı kurulmasından yanayız. İlimizde kurulacak bir Alan Başkanlığı bizim için daha yararlı ve faydalı olacaktır” dedi.

      Muhtemelen Ihlara Alan Yönetim Başkanlığı için Mecliste farklı bir kanunla bu hayata geçecektir. Anladığım kadarı ile her ne kadar Kapadokya Alan Başkanlığı ilimizde olsun desek de, bu Başkanlık Nevşehir’e kurulacaktır.

        Aksaray’ın bu Başkanlık içinde olması ayrı bir sıkıntı yaşanacağı için, Aksaray bu Başkanlığın dışında tutulması sağlanmıştır. Bu gelişme de bizim için önem arz etmektedir. Neden Aksaray için ayrı bir başkanlık olmasın.

         Nevşehir Kapadokya Alan Başkanlığı dışında olduğumuza göre Ihlara Alan Başkanlığına odaklanmamız lazım. Sıcağı sıcağına bu konu da acilen Meclise getirilerek ilimiz için önemli bir kazanç sağlanmış olsun.

         Cengiz Aydoğdu vekilimizde zaten bunun için ilimizi bu alanın dışında tuttuklarını ifade etmişlerdir. Böyle bir düşünce olduğuna göre Aksarayımız bu konuda kazançlı çıkacağı kanaatini taşımaktayım.

       “ Alan Yönetimi Başkanlığı” Başlı başına bir kurum olacak olan alan yönetimi hiç bir yerden izin almadan devletin vereceği kaynakları turizm alanlarında kullanacak. Aynen Ahiler Kalkınma ajansı gibi işleyecek.

         Nereden baksanız Ihlara Alan Yönetim Başkanlığı bünyesinde de 200 civarında insan istihdam edilecektir. Bu konuda Milletvekillerimiz birlik ve dayanışma içerisinde olmalılar, Aksaray Valimiz, Belediye Başkanımız, Ak Parti teşkilatı ve sivil toplum kuruluşları bu konuda acilen Milletvekillerimizle beraber hareket ederek birlik beraberlik içerisinde ilimize müstakil Başkanlık kurulması sağlanmalı. Kulis ve lobi çalışmalarına hemen başlamalıdırlar.

       Sayın Milletvekili Cengiz Aydoğdu Beyin hassasiyetine, verdiği bilgi ve çalışmalarından dolayı da kendilerine teşekkür ederim.

 

Bu yazı toplam 767 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.