Muhteşemsin Aksaray

15 Temmuz darbe girişiminin üçüncü yıl dönümünde yapılan şehitlerimizi anma töreninde 15 Temmuz Milli İrade meydanında yapılan programa Aksaray tek vücut olarak katıldı. Demir parmaklıklar dolduğu gibi, diğer çevre yollarda tıklım tıklım dolu idi. Bankalar caddesinden rahat geçmek mümkün değildi. Devletin Valisi Sayın Ali Mantı, Belediye başkanı Evren Dinçer, Adli mensuplarımızın üst kademeleri, Emniyet mensuplarımız, Jandarma üst yetkililerimiz, daire müdürlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, tüm siyasi parti temsilcilerimiz ve vatandaşların katılımı ile anma programı gerçekleşti.

Pazartesi günü 15 Temmuz darbe girişimi üçüncü yılı münasebeti ile iki anket şirketinin yaptığı, “ yeni bir darbe olsa sokağa çıkarmısın?” sorusuna evet diyenler, anketin birisinde %74.8 iken diğerinde %80.2 olarak evet dediği ortaya çıkmıştır.

Yani artık bu millet artık eski millet değil. Darbeye de şiddetle karşıdır ve tepkisini ortaya koyacak kadar da yüreklidir. Şunu artık herkes bilmelidir ki, o sokağa çıkmam diyenlerden %20 de darbeye memnuniyet gösteren kesim değildir.

Zaten Allah korusun eğer bir daha darbe girişimi olsun kan gövdeyi götürür. Türkiye artık darbelerle idare edilecek bir ülke değildir. İletişim ağının herkesin elinde olduğu bir Türkiye’de zorba idarelerin dönemi kapanmıştır. İktidarda kim olursa olsun darbe yapılması artık zor. Görüldüğü üzere %80 darbe karşıtı az değil, bu her kesimden insanın olduğunu göstermektedir. Yani darbeye her parti ve kesim karşıdır.

Milli İrade meydanındaki anma mitingi milli türkülerle başladı. İlk sanatçının programının ortasında Sayın Başkan Tayyip Erdoğan İstanbul Atatürk hava alanında konuşma yaparken program kesilip konuşma miting alanındaki topluma üç ayrı ekrandan verildi.

Muhteşem bir duygu yüklü konuşma yapan Erdoğan’ı alandaki topluluktan kimse ayrılmayarak pür dikkat dinledi. Hatta ben hemen protokolün arkasında otururken halk dağıldı mı dağılmadı mı diye çevreyi dolaşmaya kalktım. İnanın hiç bir kimse dağılmadığı gibi ana yollardan geçmek bile çok zordu.

Tayyip Beyin konuşması sonuna kadar topluluğa izletildi. Tayyip Beyin konuşması çok etkileyici ve milli söylemlerle yüklü idi. Konuşmasını milli şiirlerle süsleyerek halka hitap ederek dinleyenleri duygulandırdı. Lider dediğin böyle olmalı ve bizim gibi düşünmelidir.

Hatta konuşmasının bir bölümünde ekonomi eleştirilerine de değindi. S-400 alımı ve savunma sanayimizin nasıl güçlendirildiğini anlattı. Terör örgütü ile nasıl mücadele edildiğinin altını çizerek, savunma sanayimiz güçlenirken sıkıntılarda meydana geldiğini söyledi.

Yani bir süre ekonomik sıkıntı çekebiliriz, ama vatansız asla olamayız. Bizim savunma sanayimiz güçlendikçe dış düşmanlar bizi ekonomik olarak çökertmenin içindeler. İnşallah bunları da atlatacağız ve güçlü bir ülke olduğumuzu dünyaya göstereceğiz.

Tabi 15 Temmuz darbe girişimi sonucunda FETO cenahında olan bir çok insan mağdur oldu. Gerçi ben buna mağduriyet demiyorum, yapılanma içinde bulunanlar cezalandırıldı. Bundan dolayı Tayyip Bey ve Ak Partiye kızdıklarını biliyorum. Ama ne olur Tayyip Beye kızdığınız kadar çocuklarınızı Allah ve din ile aldatan beynini yanlış şekilde yıkayan bu örgütün başına kızın. Kimse durup dururken yakınlarınıza zarar vermedi, zarar verdirtenlere kızın.

Devleti yıkmak için insanların beynini yıkayarak ülke insanına silah sıkacak duruma getiren bu örgüt liderine neden kızmıyorsunuz? Bunca insan durup dururken mi şehit ve gazi olmuşlardır? Olaya nefsi ve tek taraflı bakmak yerine iki taraflı düşünmek lazım.

Bu yazı toplam 853 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.