Özel idare acil olan yolları ele almalı

Aksaray Özel idaresi çalışmaları devam ediyor, ancak çok uzun süre almayacak yerler Bayram öncesi ele alınmalı idi. Sayın valimiz Hamza Aydoğdu Beyin Özel idarede yapmış olduğu basın buluşmasında yetkililere ilettiğim bir yol konusu olmuştu. Ama altı ay oldu bir metre ilerleme kaydedilmedi. Aksaray ili Alayhan bölgesinden geçen oto yolun yapımı nedeni ile Karakuyu karşısındaki dağdan çekilen yol dolum malzemesi taşıyan kamyonlar bu yolu köstebek yuvasına çevirmiş ve bir çok kazalara neden olmuştu.

Ben bu yolun Kalebalta köyüne kadar yapılmasını ve burada sürücüler sıkıntı çekmekte diye iletmiştim. Benim köyümde Tatlıca olması nedeni ile bu yaz sürekli köye gidip gelmekteyim ve zaman zaman orada ikamet etmekteyim.

Çukur ve çökmelerden nasıl geçileceğini bilmekte zorlanıyoruz. Sürekli gelip gittiğim için bir çok çukuru öğrendim ama başka sürücüler nasıl öğrensinler. Karakuyu köyü bölgesindeki o yüksek tonajlı kamyonların açtığı çukurları kimse görmez mi?

Araçların altının çukurlara değip araçlara arıza açtığı bir tarafa. Bayramda gelirken baktım bir gurbetçiyi asfaltta açılan yükseklikler tarlaya savurmuş. Allah'tan gurbetçi ve ailesi zarar görmemiş. Hadi araç takla atıp bu aile telef olsaydı bunun hesabını kim verecekti?

Aynı çukur ve yüksek yerler Tatlıca ile Karakuyu arasında da mevcut. Gurbetçiler izne geldiği bir dönemde herkes bu yoldan şikayetçi. Bu yol acile yapılmalı ve gerekli çalışmalar başlatılmalıdır. Ben bu güne kadar yaparlar diye dile getirmedim ama hala bekliyorum. Yetkililerimizde duyarlılık bekliyorum bu yol aciliyet arz etmektedir.

Bayramda Karakuyu köyüne giden Ak Parti heyeti umarım bu yolu görmüşlerdir. Vatandaşta bu yolun neden yapılmadığı ile ilgili soru sormuşlardır. Çalışma yapılmasını bekliyoruz ve acilen yapılmalıdır, hem de bu yol çok işlek bir yoldur.

AKSARAY AŞIDA TEMBEL BİR İL OLMUŞ

Ülke genelinde aşılama çalışması hızla devam ederken, aşılamada İç Anadolu illeri arasında sadece Aksaray kırmızıdan çıkamamış. Demek ki bu ilimiz insanlarının tembel ve ilgisiz olduğunu gösteriyor. Neden virüs belasından kurtulamadığımız bunu gösteriyor. Neden aşı olmaktan kaçıyor ve ilgisiz kalıyoruz?

Virüs ile ilgili yoğunluğunda Aksaray’da fazla olduğunu biliyoruz. Aşı olmuyoruz, maske ve mesafe olayına dikkat etmiyoruz. Aşı olmayanların taşıdığı virüse başkalarının bulaşması reva mı? aşı olun kardeşim, herkes akılsız da siz mi akıllısınız?

Son dönemlerde virüse yakalananların genel olarak aşı olmayanlarda yaşandığını duymuyor musunuz? Bu illeti ve melaneti nasıl atlatacağız? Beyler duyarlı olalım her sağlık kuruluşunda aşı yapılıyor, randevu almadan aşı olabiliyorsunuz neden ve ne için kaçıyorsunuz?

Ben üçüncü aşımı yaptırdım hamdolsun bir sıkıntım yok ama olmayacak diye de bir şey yok. Aşı olmayan virüs taşıyan insanlardan bize bulaşmayacak diye bir garantimiz mi var? Aşı olmayanlar acilen aşı olsunlar lütfen.

Aksaray’ın kırmızıdan çıkmaması bizim için bir ayıp değil mi? bu kadar kültürsüz ve cahil bir toplum değiliz. Aşı olmayanlar günün her saatinde aşı yapılan sağlık kuruluşlarımıza müracaat edip aşılarını yaptırsınlar. Yoksa bu illet bizi daha uzun dönem bırakmaz. Lütfen aşı olmayanları uyarıp teşvik edelim.

 

Bu yazı toplam 352 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.