Seçimde bitti itirazda bitti şimdi iş başlıyor

31 Mart seçimlerinin üzerinde 14 gün geçti. Ama hala başkan koltuğuna oturamadı. Ben aklım ereli ilk defa bu şekilde bir itiraz süreci gördüm. Bu süreçte elbette bir kurumda boşluk ve düzenli hizmette verilmez. Şimdi seçimde, itirazda bitti baharla birlikte hizmetler başlamalı. Tabi Sayın Evren Dinçer bir iki ay hoş geldin beş gittiğinden zaman bulup hizmete başlayabilirse. Küçük yerlerin bu tür sıkıntısı oluyor. Bırakın iki ayı üç aya kadar uzayan hayırlı olsun ziyareti devam ediyor. Aslında bu kadar gereksiz hayırlı olsun ziyaretleri uzamamalı, herkes işine bakmalı. Başkanda rahat bırakılarak işine odaklanmalı.

Benim şahsi düşüncem ise ilk iş olarak yaz ile birlikte rahatsızlık verecek olan Hastane civarının en kısa zamanda ıslah edilmesi. Ardından Belediye binası ile ilgili yeni belediye çalışması başlamalı. Belediye taşındığında şehir nefes alacağı kanaatindeyim.

Evren Beyin çok önemli bir projesi ise uzun zaman alsa da kentsel dönüşüm projesi mevcut, zannediyorum bunlarla ilgili çalışmalara odaklanacaktır. Ankara ayağını çok iyi bilmesi ve gerekli çalışmaların meyvesini almakta zorlanacağını zannetmiyorum.

Ak Partinin iki milletvekili olması ve iktidar olmanın rahatlığı ile şu 4,5 yıl içinde el ele verilerek ilimizin gerekli olduğu hizmetlere odaklanılırken, bir taraftan da Belediyenin yapacağı projelere birlikte destek verilmelidir.

Tabi bu arada Cumhur ittifakı olarak Ankara’da birlikte hareket edildiğine göre ilimizde de 3 milletvekili el ele vererek şehrin ihtiyaç duyduğu hizmetleri beraberce halletmeliler. Seçim bitti hani derler ya, “ yorgan gitti kavga bitti” sözündeki gibi kavgalar yarışlar bir tarafa atılarak şimdi hizmet ve iş zamanı diyerek birlikte ilimiz için hizmet zamanı olmalı.

Pazartesi günü göreve başlayacak olan Belediye Başkanı Sayın Evren Dinçer aynı hafta içerisinde meclisi toplayarak görev dağılımı yapacaktır. Bu görev dağılımda zannedersem Cumhur ittifakının diğer kanadı MHP ile de birlikte hareket edeceklerdir.

Olması gerekende bu olması gerekir. Güçlü bir meclisin yapamayacağı bir hizmet ve karar olamaz. Bu uyum ve birliktelik şehrin önünü açtığı gibi fevkalade hizmetlerde olacaktır. Birlikte uyum içinde güzel hizmetler yapıldığında kamu oyu sizleri alkışlayacaktır.

Son dönemlerde koruma başkanlığı durumu ne durumda bilmiyorum ama eğer koruma devam ediyorsa kaldırılmalı, yani lağvedilmeli. İlk mecliste koruma başkanlığı seçimi geleceği için bu konu çok önemli.

Neden derseniz geçen Eskil’de idim, koruma aslında burada daha geniş kapsamlı olmasına rağmen Ziraat odası toplantıya katılmamış. İkinci oturumda koruma başkanlığı çoğunluk olmadığı için lağvedilmiş. Orada lağvediliyorsa bizde hiç gerek yok.

Artık eskisi gibi şehir merkezinde hayvan olmadığına göre gereksiz görüyorum. Neden derseniz vatandaşın durumu zaten belli bu tür gereksiz kurumlar ikinci şekilde vatandaşa sıkıntı ve külfet. Bundan dolayı ben şahsen bu kurumun devamından yana değilim.

Kısacası seçim bitti, yarışta yok bütün partiler eteğindeki taşı döksün. Seçilenler seçildi, seçilemeyenler de seçilemedi. Bu bir yarıştı, bundan sonra kardeşlik, birlik ve beraberlik içinde herkes işine gücüne bakmalı. Ben seçilen herkese başarılar diliyorum, seçilemeyenlerede geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

 

Bu yazı toplam 1144 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum