Erdoğan Kaya

Erdoğan Kaya

Tanıtım günlerini yeniden yaşadık

Tanıtım günlerini yeniden yaşadık

  Bizde bu programa katılarak yazılarımızla destek olmaya çalıştık ve Televizyon görüntü ve röportajları çekerek Aksaray’lı hemşerilerimizle paylaşmıştık. Aksaray tarihinde bir ilki ilk defa yaşadığımızı da belirtmiştim. Böyle bir görkemli günü yaşatanlar ile bunu dünyaya duyuran basın mensuplarının da olduğu bir toplantı ile emeği geçenlere teşekkür belgesi verildi.

        Teşekkür belgesinden bir tanede bana layık görmüşler aldım. İnanın teşekkür belgesini alıp almamak hiç önemli değil. Verilmese de kırılmazdım, çünkü mesele Aksaray olunca gerisi teferruat diyorum. Orayı organize edenler büyük sorumluluk alarak tatlı bir yorgunluk yaşadılar. Yorgunluklarını biz basın mensupları dünyaya duyurarak giderdik. Çünkü bu tanıtımın amacı bu idi ve başarıldı.

       Burada emeği olan tanıtım komitesine Başta Valimiz Sayın Selami Altınok’a, Belediye Başkanımız Nevzat Paltay’a, Rektör hocam Mustafa Acar’a ve komitede yer alan bütün görevlilere teşekkür ediyorum. Birde önde görünmeyen asıl mutfakta görevli emektarlar var onlara da teşekkür ediyorum.

       Plakette kimler aldı kimler almadı düşüncesine kapılmıyorum. Orada olmayan kişilere de teşekkür belgesi verildi. Orada olmasalar da maddi ve manevi olarak bu tanıtım günlerine destek olan hiçbir kimse unutulmamış.

        Teşekkür belgesindeki asıl amaç ise buraya katkı yapan ve bizzat gelenleri onura etmekti. Buda çok güzel bir organize ile oldu, herkesin memnun edildiği kanaatindeyim.

        Aksaray’ın medarı iftiharı Sayın Orhan Ağaçlı ağabey bile bu programa rahatsızlığına rağmen katılmıştır. Teşekkür belgesini Sayın Valimizin ellerinden alarak ayrılmıştır.

       Burada teşekkür belgesi almayı hak edenlerden birisi ise Aksaray Belediyesi Kültür müdürlüğünde görevli Nadir Ergün almalıydı. Burada gece gündüz durmadan çalışan ve emektar arkadaşımız iyi bir organizatör onlarda onura edilerek gelecek yıllara teşvik edilmeli idi, bunu eksik gördüm. Ayrıca burada gece gündüz emek veren Kültür Müdürlüğü elemanlarına da verilmesi gerekirdi.

        Genelde organizelerde asıl önemli konular nedense en sona konuyor. Sonrada anlatacak yâda dinleyecek insan bulamıyoruz. Mesai günü olması nedeni ile belge töreni en sona alınmalıydı. Plaket töreninden sonra değerlendirmeye pek fazla kimse kalmadı. Bu tür konularda değerlendirme öne alınıp belgeler sonra verilse idi daha iyi olur katılımcılar dağılmazdı.

       Dağılma olmasa idi ben organize firmasına eleştiriler getirecektim. Böyle güzel bir anma gününe sadece para kazanmayı düşünme yerine birazda katılımcıları düşünmeleri gerekirdi. Protokole yeterli sandalye bulundurmayarak misafirleri ayakta bıraktılar. Basın mensuplarının haber alıp verme noktası koymamışlar yâda hiç düşünmemişler. Bizler zamanında haber yetiştirmek için Ankara içine giderek haber ve resimler atmaya çalıştık. En büyük eksiklik ise buydu diyebilirim. Kendilerini bu iki konuda eleştirecektim ama kısmet olmadı.

        Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız ve Rektörümüz o günün anısına birer konuşma yaparak tanıtım günlerine katkısı olan herkese teşekkür ettiler. Bunun bir başlangıç olduğunu ve gelecekte daha görkemli yapılacağına vurgu yaptılar.

        Bu törene Sayın Valimiz ile beraber gelen birisi sağda birisi solda olan Ziraat odası Başkanı Emin Koçak ile Borsa Başkanı Hamit Özkök ile beraber girince ben espriyi bastım korumalar çok babayiğit diye. Sonra Sayın Valimize korumalarının babayiğit olduğunu söyledim, oda herhalde yakışmışlar mı diye bastı espriyi. Bende bunu yazacağımı söyledim ve yazdım Başkanlar umarım bana kızmazlar.

        Uzun lafın kısası tanıtım günlerini görkemli bir şekilde yerine getirdikten sonra. Katılımcı ve emeği geçenleri onurlandırmak için kendilerine birer teşekkür belgesi verilerek gelecek yıllara daha şimdiden başlanmış oldu. Bu tanıtım günlerinin mimarının Sayın Valimiz olduğunu altını çiziyor kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Erdoğan Kaya Arşivi