Erdoğan Kaya

Erdoğan Kaya

Teşvik yeniden geliyor

Teşvik yeniden geliyor

 

        Toplantıya Milletvekillerimizden Sayın Ali Rıza Alaboyun’un NATO toplantısında olması nedeni ile katılamadığı toplantıya Ruhi Açıkgöz ve İlknur İnceöz katıldılar. İl düzeyinde ise İl Başkanı Fatih Yıldırıcı, Merkez İlçe Başkanı Haluk Yazgı ve çok sayıda partili katıldı. Toplantıda önemli konuşmalar yapıldı, en önemlisi ise Teşvik yasasının tekrar gelmesi idi.

     Toplantıda ilk konuşmayı Merkez İlçe Başkanı Haluk Yazgı yaptı. Yazgı konuşmasında, “ hükümetimizin yaptığı güzel çalışmaları görmek istemeyen muhalefet, her oluşum ve yapılaşmaya karşı çıkmaktadır. İsrail’in özrünün altında bile binlerce buzağı aramaktadırlar. Şimdilerde çözüm sürecini sabote etmek için hayasızca ihanet ifadesini kullanmaktadırlar.

      Ülkemizde akan kanın durması, terör için sarf edilen milli servetin, ülkenin güçlü ve müreffeh olması için sarf edilmesi, bu ülkede belli bir azınlık değil, bütün insanımızın mutlu olabilmesi için çalışılması, batıdaki yaşam kalitesi ne ise, doğudaki yaşam kalitesinin de aynı olması, doğuda yaşayan anne ve babalar dağ yolunu gözlemek yerine, okul yolunu gözlesinler. Çözüm süreci işte bunları istemektir. Bu yapılanlara karşı gelinip engel olmakta işte esas budur ihanet” dedi.

       İl Başkanı Fatih Yıldırıcı yaptığı konuşmada, “ önümüzde 3 seçim görünmektedir, bu seçimler için şimdiden çalışmalara başladık. Sandık görevlilerimizi ve müşahitleri belirliyoruz. 2009 seçimlerinde olduğu gibi bu seçimleri de başarılı bir şekilde alacağız. Adaylarımızı zamanı geldiğinde anketlerle belirleyeceğiz” dedi. Daha sonra konuşmasına terör olaylarını değerlendirerek devam eden Yıldırıcı siyasette bayağı yol kat ederek tam bir hatip olmuş ve konuşmalarını metinsiz yapıyor.

       İl Başkanından sonra kürsüye gelen Belediye Başkanı Nevzat Palta ise konuşmasına terör olayları ile başlayarak şunları söyledi, “ Şehit aileleri ve şehit aileleri derneğini ziyaret ediyoruz. Yaptığımız ziyaretlerde gerek şehit aileleri, gerekse dernek Başkanı Ramazan Koçak biz ağladık başka anne ve babalar ağlamasın diyorlar. Süreci sonuna kadar desteklediklerini söylüyorlar.

      Burada aldığım ödülden bahsetmeme gerekirse 286 proje içinden Kılıçaslan projesi birinci olmuştur. Bu projeyi Sayın Başbakanımızın elinden Aksaray adına aldım” dedi.

       Aksaray Şehit aileleri Başkanı Ramazan Koçak ve diğer şehit ailelerin sürece destek vermesi gerçekten takdire şayandır. Sayın dernek Başkanı Koçak’ı tebrik ediyorum, kendileri gibi başka annelerin ağlamasını istememsi bir babanın acısını en güzel şekilde ifade etmektedir.

       Daha sonra kürsüye gelen Milletvekili İlknur İnceöz Hanımefendi de yaptığı konuşmada, “  Sayın Belediye Başkanımızı aldığı ödülden dolayı tebrik ediyorum. Umarım bir ödülde Somuncu Baba külliyesine gelir. Terör konusunda arkadaşlarımız konuştular, ben bir müjde vererek konuya başlayayım. Malumunuz Teşvikle ilgili ilimizde işadamlarımızın bir sıkıntısı vardı. Bu mesele çözüme kavuşuyor, hiçbir endişeleri olmasın en son Sayın Bakanımız ile yaptığımız görüşmelerde Aksaray’ın da içinde olduğu yasa meclise geliyor. Hem de 1 Ocak 2013 tarihinden geçerli olmak üzere. Yani geriye dönük olarak gelecek teşvik işadamlarımızı rahatlatacaktır.

        Ayrıca Nevşehir ilinde olan Havaalanına ulaşımla ilgili bir sıkıntı vardı. Bu konuda ciddi bir mesafe alındı, 110 km. olan yolun 70 km. mesafeye düşürülme çalışmaları devam ediyor. Ümit ediyorum ki, önümüzdeki günlerde çözüme kavuşmuş olacaktır. Ayrıca Gapı kapsayan Sosyal Destek projesine Aksaray da dahil edilmiştir. Proje üreten dar gelirliler buradan aldıkları destekle iş kurabilecekler. Bu karşılıksız iş kurmada kullanılacaktır” dedi.

        Daha sonra konuşma yapmak üzere kürsüye gelen Milletvekili Sayın Ruhi Açıkgöz ise; “  Ak Parti adını kalkınmaya duyulan ihtiyaçtan almıştır. Biz hizmeti oy için değil öbür dünyamıza ihtiyaç için yapıyoruz. Muhalefet vuracağız kıracağız diyor, vurup kıracağınız dönemlerde geldi ne yaptınız Allah aşkına? Çözüm sürecini bırakır terörle mücadeleye devamda ederiz, şehit de veririz. Ama bunun ucu nereye kadar gidecek, bun bir çözüm bulunması lazım. Bunu da hep birlikte çözüp göreceğiz. Bu sürece partimizin aldığı oyun üstünde destek var, halkımız bu süreci destekliyor” dedi.

       Oturum daha sonra basına kapalı devam etti. Toplantı sonunda çeşitli sivil toplum kuruluşları ziyaret edildi. Bu ziyaretlere bende katıldım, bunları yarın yazmaya devam edeceğim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Erdoğan Kaya Arşivi