Vakıf, dernek ve sendikalar bir arada

     Ben bu yemeğe iki sıfatla katıldım, birincisi vakıf Başkanı, ikinci olarak da gazeteci sıfatıyla katıldım. Yemeğe Aksaray da bulunan bütün vakıf, dernek ve sendika başkanları davet edilmişti. Bunun yanında gazetelerde davetliydi. Davete hemen hemen bütün davetlilerin ekseriyeti iştirak etmişti. Tabi CHP ve MHP il başkanları da bu yemeğe iştirak etmişlerdi.

        Davet bölümüne geçmeden önce Sayın Orhan Ağaçlıda yemekte idi. Ağaçlıya bir paragraf açmadan geçmek istemiyorum, yemeğe katılanlar içinde kapıdan girişten itibaren o gülümseyen yüzü ve sempatisi ile bütün masalara bakarak selam verdi. Yıllardır ilimizin tanıtımını yaparak başarı ile temsil eden Ağaçlıya Allah uzun ömürler versin. Gerçekten o güzel tesisleri ile insanları cezbeden havuz başındaki yemekler nefisti.

        Yemekte uzun zamandır görmediğimiz dostlarımızı burada görme imkânı bulduk. Bana göre bugüne kadar verilen yemeklerin en güzeli bu idi. Nedenine gelince, burada cemaat dediğimiz kesimin temsilcileri ve dini vakıflar burada idi.

       Ayrıca günümüzde başarılı hizmetlere imza atan derneklerde burada idi. Yine Aksaray da başarılı bir şekilde çalışan sendikaların temsilcileri burada idi. En önemlisi iktidar ile muhalefet partilerinin il başkanları burada bir masada beraber yemek yiyeyerek beraber oturdular.

       Tüm bu gurupları bir arada görmek ve beraberce sohbet etmelerine şahit olmak şahsen beni son derece memnun etmiştir. Kapıda üç Belediye Başkan yardımcısı ile özel kalem müdür gelen misafirleri birlikte karşılayıp ev sahipliği yaptılar.

       Bir masa kurulmuş o masada Milletvekili Sayın İlknur İnceöz, Belediye Başkanı Nevzat Palta, Ak Parti İl Başkanı Fatih Yıldırıcı, İlçe Başkanı Haluk Yazgı, CHP İl Başkanı Doğan Koşar, MHP İl Başkanı Rıfkı Karabatak, ATSO Başkanı Ali Öztürk,  Esnaf ve Sanatkârlar odası başkanı Doğan Ceylan aynı masayı paylaştılar. Gönül ister ki bu tabloyu mecliste de görelim. Ama her ne şekilde olursa olsun siyasetten uzak bir şekilde bu tabloyu bir araya getiren Sayın Başkana teşekkür ederim.

      Aslında buraya katılan bütün kuruluşların ismini yazmak isterdim. Ancak o kadar çok kuruluş vardı ki, buraya yazsam sayfamın tamamını kuruluş ismi ve katılımcılarla doldurmam lazımdı. Onun için beni bağışlasınlar, böyle bir tabloda birlik ve beraberlik oluşturma adına bütün katılımcılara da teşekkür etmeyi bir borç biliyorum, bu tabloları insan özlüyor.

       Yemekten sonra katılımcılar adına bir konuşma yapan ATSO Başkanı Sayın Ali Öztürk iki önemli konuya dikkat çekti. Birincisi Organize sanayi ve ilimizde sürekli elektrik kesintisinden şikâyet etti. Diğeri ise bizler burada huzur içinde iken güç şartlarda çalışan güvenlik güçlerimize ve ortadoğudaki olayların bir an evvel durması temennisinde bulundu.

       Daha sonra kürsüye gelen Belediye Başkanı Sayın Nevzat Palta ise ilk defa bu kadar hoşuma giden bir konuşma yaptı. Konuşması siyaset ve hizmetlerini anlatımın dışında ülke meselelerine, birlik ve beraberliğimiz konularına değindi.

        Özetle şunları söyledi; “ bugün buraya vakıf, dernek ve sendikaları bir araya getirdik. Katılımlarınız için hepinize teşekkür ederim. Sevgili dostlar etrafımıza bir bakın, süriyedeki olaylar nereye geldi, Halep tamamen Türk insanı ile dolu elden gidiyor.

        Ben Çerkez mahallesinde oturdum Çerkez hemşerilerinizle yaşadık, Zinciriye mahallesi eskiden gevurlar mahallesi idi oradan elli sene evvel İstanbul’a giden ermeni hemşerilerim hala Aksaray heyecanı yaşıyorlar. ABD’de geçen sene karşılaştığımız Ermeni hemşerilerimiz Türkiye ve Osmanlıya hayranlar. Bosna’ya bir bakın dün ne idi bugün ne halde, burada yaşayan Türker hala Ormanlıyı arıyor.

       Türkü, kürdü, lazı, Çerkezi, abazası vesaire hepisinin geçmişine bakın beraber bu vatan için ele ele olmuşlar. Onları vatan sevgisi bir araya getirmiştir, Osmanlının adaleti bunu sağlamıştır. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz” dedi.

        Siyasetten uzak birlik ve beraberlik içinde bütün kuruluşlar bu yemekte bir araya gelmiştir, hem de çok güzel olmuştur.

Bu yazı toplam 1532 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.