“yatan insanın belediyemde işi olmaz”

              

      Ardından da Ak Parti İl Başkanlığı Danışma Meclis toplantısına katıldım. Danışma meclisindeki konuşmalar aslında yerim müsait olsa da tamamına yer versem.

     Cumartesi günü Lale Eğitim Merkezlerinin basına verdiği yemeğe katıldım. Yemek sonrası gezi vardı beni bağışlasınlar Ak Parti Danışma Meclis toplantısını izlemek için erken ayrıldım. Kermesin sonuna yaklaştığı bir dönem olmasına rağmen ilgi ve alaka yoğundu.

      Yemek öncesi gazeteye geldiğimde Belediye önünde yapılan düzenlemeye baktım. Bir gecede tamamlanmış ve trafik açılmış ufak tefek düzenleme ile bitmişti. Çalışma diye buna derim, gereksiz yolu daraltan havuz zaten sürekli kullanılmayan bir yerdi. Resmi bir kurumun önü trafik curcunası yaşıyordu, Belediye araçları bile perişan vaziyette idi. Ufak bir su patlağının tamiri günlerce sürerken onca düzenlemenin bir gecede kaldırılıp düzenlemesi takdire şayandır. Bu düzenlemeden dolayı Sayın Yazgıyı tebrik ediyorum.

       İl Danışma Kurulu toplantısına geçmeden dün yazdığım yazıdan dolayı bir konuya değinmek istiyorum. “Yağmur yağdı şehirde su göletleri oluştu” başlıklı bir yazı yazmıştım. Benim bu yazımı destekleyen yüzlerce kişi tebrik etti. Ancak içlerinden birisi bana attığı mesajla hakaret etmiş, “ Nevzat Bey başarısız olabilir ama dürüstlüğünü görmüyormusun bu yetmez mi p…..k” demiş. Kötü söz sahibinin, kişi kimliğini ortaya koyar kendi sıfatını söyler, ama ben bu sözü aynen kendisine iade ettiğimi bilmesini isterim, o söz kendisine yakışır.

      Burada şunu söylemek istiyorum, Nevzat Beyin iyi yaptığı işlerde var. Bunları geçmişte yazdım, yazdıklarımın da arkasındayım. Bu demek değildir ki, hatasız ve kusursuz insan yok. Elbette varsa bir yanlış yanlışlarını da yazmalıyız, yarın Haluk Başkanın yanlışını görür onu da eleştiririz. İnsanlarla kadim dost olmak, sevmek başka kamuyu ilgilendiren yanlışı yazmak başka. Dürüstlük kimsenin babasının malı değil herkeste olması gereken bir vasıftır.

     Hırsızlık ille bir yerden bir şey çalmak değildir. Kul hakkı yemek, hak etmediğin beytül malı kılıfına uydurmak, umumun malına tecavüz etmek ve başkalarına haksız kazanç sağlamakta hırsızlıktır. Hırsızlığın okkası kulacı sadece çalmak çırpmak değildir. Eğer hak etmediğin halde hala lojmanı kullanıyor, masrafını da beytül mala ödetmeye çalışıyor ve 6 kişiyi emrinde çalıştırıyorsan bu dürüstlükse ben dürüst değilim. Bana bunu yazan arkadaşı az çok biliyorum onca kişinin takdir ettiği o yazıyı bir kişi tenkit ediyorsa bu kişi erkekse bunun cevabını versin.

    Ak Parti İl Danışma toplantısına biraz geç geldim iki konuşmayı dinleyememiştim. Bizim çocukların televizyon için çektiği görüntülerden dinleme imkânı buldum. Tiyatro salonunda yapılan toplantıya Milletvekilleri Sayın Ali Rıza Alaboyun, İlknur İnceöz, Belediye Başkanı Haluk Yazgı, İl Başkanı Fatih Yıldırıcı, ilçe belediye ve parti Başkanları, kasaba Belediye Başkanları ve partililer katıldılar.

      İlk konuşmayı İl Başkanı Yıldırıcı yaparak parti çalışmaları ve Cumhurbaşkanı seçimine değinerek Sayın Başbakanın aday olduğunu net olmasa da açıklamış oldu.

      Ardından kürsüye gelen Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ezberleri bozan bir konuşma ile 1,5 ayda neler yapıp nelerin projelerini hazırladıklarını uzun bir konuşma ile anlattı. Burada en çok hoşuma giden cümlesinin birisi; “ benim Belediyemde yatan insanın işi olamaz” sözü idi. Gerçekten kısa zamanda bütün konulara vakıf olmuş ve mükemmel bir sunum yaptı. Aslında bu konuşmanın tamamını sizlerle paylaşmak isterdim. Ama bana sadece bu düşüncelerini gerçekleştirmesi halinde tebrik etmek düşer.

      Milletvekili Sayın Ali Rıza Alaboyun konuşmasının nerede ise mesleği itibarı ile Soma da yaşanan kömür madenine ayırarak güzel bir bilgi ile bizleri tatmin etti. Konuşması esnasında Haluk beye de şehrin giriş çıkış ve bulvarlarının karayollarından alınarak düzenlenip ışıklandırılmasını istedi.

      Milletvekili Sayın İlknur İnceöz Hanımda Adalet komisyonunda olması nedeni ile buradaki çalışmalarını anlatarak tabulaştırma konusuna ağırlık verdi.

     Aslında Yazgı, Alaboyun ve İnceözün konuşmaları çok yararlı bir konuşma idi. Ben bunları kamuoyu ile paylaşmak adına televizyonda yayınlayarak toplumu bilgilendirdik. Bu güzel çalışmalar ancak görsel olarak yayınlanarak paylaşılabilirdi.

Bu yazı toplam 1462 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.