5 gün önce söylediğim listenin aynısı

      Geçen hafta Perşembe günü teravih sonrası zannedersem 7 arkadaşla beraberdim. Aksaray seçim toto oynuyor senin tahminin nedir diye sordular. Bende mevcut eski vekillerle devam edilir, altınada genç isimlerden Muhammed Aktaş’ı koyarlar dedim. Olmaz diyenler oldu, değişim olur diyenler oldu. Ama ben bu şekilde düşünüyorum dedim. Dün gece yine bir yerde oturuyoruz anı muhabbet oldu ve farklı isimler telaffuz edildi ben ayı düşüncemi söyledim. Hatta bunu söylediğimde Muhammet Aktaş’ın Babası da vardı.

       Hatta bir kaç gün önce köşemde de yazmak istedim ama diğer aday adaylarını kırmamak adına yazmadım. Reis bir konuşmasında fazlaca genç isim koyacağını söyledi. Bizde de maşallah eline geçen aday oldu ve sayı 75 oldu.

     Soruyorum size dışardan birisi olsanız ne yaparsınız? Bunca aday içerisinden kimi seçerdiniz? Onca aday adayını küstürmek yerine mevcutlarla devam dendi. Yanlarınada genç pırıl pırıl bir isim kondu.

     Aksaray da farklı algılar mevcut, bu algı aday olmayan bazı aday adayları içindi. Birde Gurup Başkan Vekili İlknur Hanım ile ilgili istemiyoruz algısı var. Aslında İlknur Hanımla ilgili algı 4 bir de buçuklu aday yapılması idi. Başka adam yokmu da sürekli aday yapılıyor algısı.

     Bende İlknur Hanımla zaman zaman ters düştüğüm ve eleştirdiğim zamanlar oldu. Ancak görünen o ki, demek Mecliste Sayın Cumhurbaşkanı onu başarılı buluyor ki, yeniden aday gösterdi. Biz duygusal ve kişisel düşünebiliriz, ama genel merkez duygusal düşünmüyor.

     İlk aday açıklanmasında sanal alem üzerinden yapılan eleştiri ve istemiyoruz konusu biraz duygusal davranışlardır. Bunun kısa zaman içerisinde biteceğini düşünüyorum. Yarın İlknur Hanım seçim sahasına indiğinde bu algının biteceğini tahmin ediyorum.

     Cengiz Aydoğdu vekilimiz daha ilk vekilliği ve hatta yarım dönem vekili diyebiliriz. Cengiz Beyin eleştirilmeside anlamsız. Mustafa Serdengeçti seçmenle ilgilendi ona sözümüz yok deniyor. Yanlarına pırıl pırıl birde genç delikanlı Muhammed Aktaş eklendi.

      Neden değişmediler algısı bana göre bazı kesimler tarafından yayılan bir propagandadır. Başkasını koysaydılar bu sefer bu Ankara’yı bilmez ne iş yapacak diyecektik. 75 aday adayının tamamı aday yapılmayacağına göre gereksiz kusur kabahat aramaya gerek yok. Ben yaptığım hesaplamalara göre burada yine Ak Parti 4-0 olur.

      Ben olaya aday bazında bakmıyorum, elbette halkın tasvip edeceği aday profilinden yanayım. Ama bu adaylar liyakatlı adaylar, genel merkez yapılacağın en güzelini yapmıştır. Aday olamayan aday adaylarıda gelip partisi için çalışmalılar. Küsmek yok, onlar aday olsalardı başka aday adayları gelip çalışmasalardı uygun olurmuydu?

      Esas olay ise ülkemizin durumu ve konjoktörü. Beni en fazla bunlar ilgilendiriyor, mesele milletvekili meselesi değil ülke meslesi. Efendim Reise oy verrim vekilliğe oy vermem lafı hoş laflar değil. Parlementoda zayıf bir Reisin eli kolu bağlanmamalı. Parlementoda Anayasa ve yasalar değişeceği için meclis çoğunluğu çok önemlidir.

       Ben asıl meseleye bu yönden bakıyorum ve bu konu beni endişelendiriyor. Zaten otobüsün direksiyonunda Reis olacağı için kızıp öfkelenmeye gerek yok. Etrafımızdaki düşmanlara ve Avrupaya karşı Reisin elini güçlendirmeliyiz.

       Küçük düşünmek yerine büyük düşünmemiz lazım. Bunu da ülkemiz için düşünmemiz lazım. Birde falana kızdım ben şöyle yapacağım sözlerinede gerek yok. Öyle yaparsak pırıl pırıl şaibesiz genç aday Muhammed Aktaş’a yazık etmiş olmazmıyız?

       Her şeye rağmen Reisin elini güçlendirmek ve ülkemizi parçalayıp bölmek isteyenlere fırsat vermemek için DEVAM diyeceğiz. Bu seçimin sonucu çok önemli, ya var olacağız yada ülkemizi bölmeye yönelik hain dış güç düşmanlara fırsat vermeme mücadelesi olacaktır.

Bu yazı toplam 1095 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum