AK Parti bu şaibelere karşı tedbir almalı

Son bir ay içerisinde ilimiz Aksaray'da uygunsuz arazi ve arsa alımları ile ilgili CHP Aksaray il Başkanı Ali Abbas Ertürk’ün yaptığı basın açıklamaları yenir yutulur cinsten değil. Bir ay önce organize sanayiden alınan 184 dönümlük arsa valilikce iptal edildi. Nedeniyse 3 yıldır ödeme yapılmayan bu arsa 30 Milyon TL değerinde bir arsa olduğu ve Aksaray’ın kazandığı yönünde yorumlandı. Tabii bu arsanın arkasında AK Partili bir vekilin olduğunu Ertürk açıkladı.

CHP il Başkanı Ali Abbas Ertürk Cuma günüde aynı şahısların bulunduğu şirket üzerine Ereğlikapı Mahallesinde hazineye ait bir arazinin dolammaçlı olarak bir şekilde verilmeye çalışıldığını basınla paylaştı.

Tabii bu arsa mevcut şekli ile verilemediği için dolaylı olarak tadilat yapılarak verilmeye çalışıldığını belirtti. Tabii 4 Şubat günü Şehircilik müdürlüğünce belediyeye tadilat yapılmak üzere arsanın kullanım şeklinin değiştirilmesi yönünde gönderildiği kaydedildi.

Ertürk, tam da meclisin yapılacağı gün basın açıklaması yaparak meclis üyelerini bilgilendirmiş oldu. Tabii benim bu yazıyı kaleme aldığım gece Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer bazı eleştirim üzerine bana belediye çalışmalarının gönderilmemesi ile ne karar alındığını bilmiyorum. Ama muhtemelen bu açıklama sonrası bu konu ya meclise getirilmedi veya getirildi ise reddedilmiştir.

Tabi kapalı kapılar arkasında yapılan bu çalışmalar sonucu konu meclise getirilseydi belki meclis üyeleri İl Şehircilik Müdürlüğü'nün iyi niyet teklifi olarak meclisten geçirilecekti. Buz gibi bu arsa teklif usulü ihalesiz olarak çaktırmadan satışı yapılacaktı.

Ertük’ün bir başka iddiası ise Gözlükuyu Köyü civarındaki bir kum ocağı tepesinin çaktırmadan aynı şahıslara verildiği idi. Ben bunu uzun zamandır duyuyordum, kamuoyunda da konuşuluyordu. Elimizde belge olmadığı için yazamıyordum. Ertürk diyor ki: "Uğraşmayın böyle yasayla, kanunla, yöntemle. Aksaray'ın tapusunu verin bu iki kardeşin üzerine, biz de onların topraklarında maraba ve kiracı olarak yaşayalım. Biz muhalefet olarak takip etmeye yetişemiyoruz usulsüzlükleri. Verin tapusunu kökten kurtulsun Aksaray" dedi.

Bu iddialar bitecek gibi değil, kardeşim iktidar partisi olarak bu konuyu neden genel merkeze iletmiyorsunuz? Aksaray’da partiniz yara alıyor. Tayyip Bey duysa buna gerekli tedbir alıp gerekirse ihraç etse Aksaray'da büyük destek alır.

Ben dürüstüm diye süreli dürüstlükten dem vuranlar mutlaka dürüst olmadıklarına kılıf ayarlıyordur. Beni eleştirdi diye bana kin tutan bir seçilmişimiz kurumunun bastırdığı kitap ve diğer basım işlerini nereye ve kimlere yaptırıyor bunun açıklamasını bana yapar mi?

Aksaray'ın parasını neden bu şehrin insanlarına kazandırmıyorsun da başka şehirdeki kişilere veriyorsun? Burada yapılmıyor dersen anlamam, bal gibi yapılır.

Birde aklıma gelmişken söyleyeyim, içme suyu ile ilgili bir yazı kaleme almıştım. Bunu Başkan Dinçer’e 1,5 yıl önce sorduğumda parasızlıktan bahsetmişti. Ödenek çıkarmayanlar ile ilgili bir yazıyı kaleme almamı kendisi isterken, DSİ nereden çıktı da belediyenin asıl görevlerinden iken suyu buraya yıktınız?

Ağzımı açtırmayın yazacağım çok şeyler var, arının kovanına çomak sokmayın. Beni engelleyerek ve basın bülteni göndermeyerek ne yapmak istiyorsunuz? Bu sizin acziyetinizi gösterir. Bana torbanın ağzını açtırmayın, Tayyip Beye zarar vermemek için susuyorum yoksa sizden korktuğum ve çekindiğim için değil. Taraf olmam yanlışları yazmamamı gerektirmez.

Memuriyetten çıkın siyasetçi olun halkı kucaklayın. Şeffaf olun bu tür dedikoduları önlemenin çarelerine bakın. Cephe açmanız şunu bilin cepheyi genişletir. Şimdilik susuyorum, bu rant dedikodularını bitirin muhalefete malzeme oldunuz. Bu şaibelerden kurtulamazsanız zaten birde ekonomik sıkıntı var sandığa gömülürsünüz benden söylemesi.

Bu yazı toplam 953 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.