AK Parti çok dikkatli olmalı

Allah bereket versin Aksaray’da Ak Parti de aday adayı sayısı 74 oldu. Aksaray’ın 7 ilçesi, 15 kasabası ve 153 köyü bulunmaktadır. Köy sayısında belki birkaç yeni köyü atlayabilirim bazı Eskil yaylaları köy oldu. Şimdi sorsam dünden bugüne geçmiş vekillerimizde dahil, aday adayı olmuş Milletvekili adaylarımızın hangisi yukarıdaki yerleşim merkezlerimizin tamamını gezip ziyaret etmişlerdir? Bunlara Eskil gibi bazı ilçelerimizin köyden fazla nufüsu olan yaylalarımızı da eklersek, ayak basmadıkları yer var mı?
Ben deniz Erdoğan Kaya’yı seversiniz sevmezsiniz, bir Gazeteci-Yazar olarak adayda olmadığım halde bu saydığım tüm köy ve yaylalar dahil en az üç beş defa gezip ziyaret etmişimdir. Her yerde üç beş tanıdığım var, tüm köyleri isim isim sayarım.
Şimdi soruyorum, doğduğun yerin dışında belki dışarıda doğmuş doğduğu yeri dahi bilmeyen bu kadar aday içindeki arkadaşlar hangi yerleşim birimlerinin sorunlarını biliyorlar? Kaç tane köyümüzü ve yaylamızı gezmişler ve sorunlarını biliyor?
Görmediğin ve gezmediğin yer senin değildir arkadaş. Seçilmişlerimizin hangisi meclis tatillerinde bir ayını ayırıp kendilerine oy veren seçmenini yılda bir sefer olsun ziyaret etmiştir? İsmi mevzu bahis değil geçmiş seçimlerde bir adayımızla seçim bölgelerini geziyoruz. Dönüşte bana dedi ki, “ ağabey seni köylerde benden çok tanıyorlar.” Ben de dedim ki, “ gitmediğin yer senin değil.”
Eskiden vatandaş teknolojiden uzaktı, şimdi her şeyi cebindeki iletişim aracı ile okuyor ve bakıp görüyor. Birde vatandaş önceki seçimlerde ak Parti ablemine Tayyip Erdoğan hatırına oy veriyordu. Beyler şimdi durum çok farklı ve ciddi.
Şimdi Başkanlık dönemine geçiyoruz. Öyle eline çantasını alıp gelenler Tayyip hatırına oy vermeyecek. Zaten Reisin alacağı oy şekli belli. Başkanlığa seçmen tulum oy verecek, ama Milletvekili için durup iki sefer düşünecekler. Seçmen adaylar kim önce ona bakacaklar.
Ak Parti aday belirlerken tabanın sevdiği, itiraz etmediği, halkın gönlüne girmiş, vatandaşı kucaklayacak adaylarla seçime gidilmezse sonuç 6 Haziran olabilir. Bunun faturası kimlere kesilir onu seçim sonunda hep birlikte göreceğiz.
Bizler halkın içinde geziyor, konuşuyor ve sohbet ediyoruz. 74 kişi içinde 3 tane aday adayı var bunlardan birisi aday olursa büyük tepki ile karşılanacaklar ve sandıkta seçmen gerekli cevabı verecek. Umarım ben yanılırım, ama inanın ben bile tereddüt etmekteyim. Üstelik çok iyi bir Ak Partili olmama rağmen. Bunu iyi hesap ederek aday belirlenmeli.
Eğer dediğim şekilde olmazsa kimse burada dört sıfır hayal etmesin. Ful vekil istiyorsak aday belirlenmesine iyi dikkat edilmelidir. Burası ne İstanbul ve ne de Ankara. Şehrinle irtibatını kes aklına gelince gel ada adayı ol. Bura da herkes her şeyi görüyor ve biliyor.
Sen vatandaşın ne acı ne de tatlı gününde olmamışsın, geleceksin aday olacaksın. Valla bu millet artık telefonuna çıkmayan ne Milletvekillini ve ne de Belediye Başkanını affetmiyor. Vatandaş bunu bir yere yazıyor zamanı gelince o yazıyı güzelce silecek.
Kariyeriniz olabilir, şöhretiniz de olabilir, zenginde olabilirsiniz, okumuş kültürlüde olabilirsiniz ve hatta sıradan biriside olabilirsiniz. Vatandaş buna bakmıyor, bu memlekete ne kazık çaktığına ve ne kadar vatandaşla yakın içli dışlı olduğuna bakıyor. Hatta bu memlekete ne zarar verdiğine dikkatle bakıp takip ediyor.
Benim acizane hiçbir aday adayı ile inanın bir özel problemim yok. Elbette kendisine güvenen aday adayı olmuştur. Ama seçmende aday adayı olanlara bakıp süzgeçten geçiriyor. Hani derim ya keşkeparti üyeleri oy atıp adayı belirlese diye. İşte o zaman bu kadar aday adayı olması mümkün değildi. Bu nedenle teşkilatlara çok büyük iş düşüyor, Ankara'ya raporu düzgün versinler. Yoksa fatura kendilerine çıkabilir, bunu bir yere yazsınlar.

Bu yazı toplam 1221 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.