Ömer Lütfi Ersöz

Ömer Lütfi Ersöz

Ak Parti, Konya Milletvekili Aday Adaylığımız

Ak Parti, Konya Milletvekili Aday Adaylığımız

Ak Parti Konya Milletvekili Aday Adayı olarak müracaatımı yapmış bulunuyorum. Halk için, Hak Merkezli, özü sözü bir, dürüst, çalışkan ilkeli Siyaset yapacağım. Bu kutsal emanet bize tevdi edilirse, aşağıda sunduğum hedeflerimi gerçekleştirmek için gece-gündüz demeden çalışacağım.

     “Ak Partimizin misyon, vizyon ve değerlerine uygun olarak, Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın olağanüstü gayretlerine, bir bütünün parçası olduğumuz şuuru ile gerçek desteği vermek.

     Ülkemizin, Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın önderliğinde girmiş olduğu, “Yeni Türkiye” ana hedefi yolunda, yerelde yapılması gerekenler hususunda halkımızın bilinçlenme ve şuurlanma sürecine katkı sağlamak.

     Her türlü vesayet ve paralel yapı ile mücadele, Anayasa değişikliği ve Başkanlık sistemi hususlarında halkımızı bilgilendirerek, Ak Partimize en büyük desteği sağlamak.

    Bilgili, şuurlu ve değerlerimizin farkında olan “Asım’ın Nesli” gençlik yetiştirilmesi için STK’larla iş birliği ile zengin içerikli eğitimler sağlamak.

   Yerel bazda bütün toplum kesimleri arasında heyecan ve hizmet aşkının artmasına gayret göstererek, tabandan yukarıya doğru Türkiye’ye örnek bir sinerjinin oluşmasını sağlamak.

    “Güç” kavramını literatürümüze oturtarak, Konya’mızın şehir gücü tanımını yapmak ve hepimizin eksikliğini düşündüğü, KONYA LOBİSİ’ni oluşturmak.

    KOP yaklaşımına yeni bir bakış getirerek, kısa sürede üretim artışı ve katma değer sağlayacak projelerle, bölgesel toplum kalkınması hususunda, insanlığa örnek bir model sunmak.

   Konya’mızın stratejik analiz ana hedefi çerçevesinde, stratejik düşünülerek planlanması ve yönetilmesi geleneğini oluşturarak; geleceğimizin ihya ve inşası noktasında, tüm sivil toplum örgütlerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımızla meslek odalarımızın, birbirleri ile koordineli ve daha verimli çalışma zeminini oluşturmak.

   Yapılmakta olan ve yapılması planlanan projelere gereken destek verilerek,  hız kazandırılmasını sağlamak ve bu kapsamda çevre yolunun tamamlanması ile birlikte, yeni sağlık ve eğitim politikalarını geliştirmek.

    Lojistik köy projesi kapsamında, Konya’yı ulaşım ağının merkezi haline getirmek için, karayolu ve demiryolunu limanlarla bağlantılı hale getirerek, üretilen tarım, hayvancılık ve sanayi ürünlerinin en kısa sürede çıkış noktalarına ulaştırarak, ihracat pazar payını artırmak.

   Hava kirliliği ve sanayinin çevreye olumsuz etkilerini gidermeye yönelik çalışma ile birlikte enerji yatırımlarını takip etmek.Kültür ve sanat faaliyetlerine ağırlık vererek, Konya’mızı Kültür ve inanç turizminin Başkenti haline getirmek için çalışmak.

   Tarım ve hayvancılık alanında ARGE odaklı çalışmalar zenginleştirilerek, modern teknoloji kullanımını sağlamak.

   Halkın içinden biri olduğumun en somut nişanesi olarak Konya merkezde bir irtibat büromu açık bulundurarak, her türlü istek ve sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapmak.

   Halkımız ile tamamen bütünleşerek, onların mecliste konuşan dili, gerçek bir ROL MODEL MİLLETVEKİLİ olmak.”

     Bu vesile ile hakkımda hayırlı olmasını Cenab-ı Allah (c.c.)’tan niyaz eder, bütün dostlarımızdan, kardeşlerimizden dua ve desteklerini istirham ederim. Sıhhat ve afiyetler dilerim. [email protected]

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Ömer Lütfi Ersöz Arşivi