Erdoğan Kaya

Erdoğan Kaya

Alaboyun oğlu Mehmet Esad’ı evlendirdi

Alaboyun oğlu Mehmet Esad’ı evlendirdi

Eski Enerji Bakanı ve Aksaray Milletvekili Sayın Ali Rıza Alaboyun geçtiğimiz Pazar günü oğlu Mehmet Esad Alaboyun’u Ankara Balgat Meyra otelde görkemli bir düğünle evlendirdi. Bizde düğüne katılarak hayırlı olsun dileklerinde bulunduk. Düğün bizim Aksaray tarzı düğün dışında genel olarak siyasilerin ağırlıklı olduğu sade bir düğün oldu. Düğüne Aksaray'dan da çok sayıda bürokrat, sivil toplum kuruluş Başkanları, siyasiler, dostları ve yakınları katıldı.

Düğün iki şekilde idi, birisi kokteyl ve nikah şeklinde yapıldı. Saat 19.00'da kokteyl ile başlayan düğün saat 20. 00 gibi üst düzey siyasilerimizin katılımı ile Aksaraylı Hafız Çapan hoca efendinin Kuranı Kerim tilaveti ile başladı.

Ardından nikah merasimine geçildi. Nikah şahidi olarak Eski Başbakan Davutoğlu'ndan tutun mevcut Bakanlar, eski Bakanlar ve Ak Parti Genel Başkan yardımcıları nikah şahidi olarak Ankara Büyük şehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın kıydığı nikaha şahitlik yaptılar.

Düğüne hatırladığım kadarı ile, eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayatı Yazıcı, Mustafa Ataş, Mehdi Eker, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, eski Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, eski valimiz, içişleri eski Bakanı ve Erzurum Milletvekili Selami Altınok, eski Gümrük Bakanı hemşehrimiz Cenap Aşçı, eski Tarım Bakanı Kutbettin Arzu, bir çok eski ve yeni Milletvekilleri düğüne katıldılar.

Tabi bu arada Sütaş yönetim kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, Colins yönetim kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, Aksaraylı İşadamı Erdal Kara ve bir çok iş adamı da düğündeydi.

Tabi eski Milletvekillerimizden Ahmet Yaşar, Ruhi Açıkgöz, Osman Ertuğrul, Mustafa Serdengeçti, Nevzat Palta, mevcut Milletvekillerimizden Ak Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu, İyi Parti Milletvekili Ayhan Erel, Ak Parti il Başkanı Hüseyin Altınsoy, ilçe Başkanı Hamza Aktürk ve gençlik kolları Başkanı ve parti yöneticileri katıldılar.

Aksaray sivil Toplum Başkanlarından Ticaret odası Başkanı Cüneyt Göktaş, meclis Başkanı Fatih Tekin, Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Damızlık Koyun Keçi Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, ilçe ve kasaba Belediye Başkanları ile birlikte çok sayıda Aksaraylı katıldılar.

Tabi düğün esnasında kokteyl masalarında siyasiler ile sohbetlerimiz oldu Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş eski bir tanıdık onunla hasbıhal etme imkanı bulurken, Dış İşleri Bakanımız ve eniştemiz Mevlüt Çavuşoğlu ile de sohbet etme imkanı buldum. Tabi İlimiz Valisi iken kadim dost bildiğim Erzurum Milletvekili olan Selami Altınok Beyle ayak üstü sohbet edip eskileri yad ettik. Eşleri hanımefendi saygı duyduğum bir ablamız kendileri ile eski abla kardeş sohbetlerimiz var. Bizleri Erzuruma davet etti, teşekkür ediyorum.

Yani uzun lafın kısası Ali Rıza Bakanımın düğünü vesilesi ile uzun zamandır görmediğimiz eski tanıdık ve dostları görme imkanı bulup sohbet etmek kısmet oldu.

Dolayısı ile yeni evlenen çiftlerimize mutluluklar dilerken her iki aileye de tekrar gözün aydın diyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Erdoğan Kaya Arşivi