Ömer Lütfi Ersöz

Ömer Lütfi Ersöz

Allah (C.C.) hastalarımıza şifalar lutfeylesin

Allah (C.C.) hastalarımıza şifalar lutfeylesin

              Hakikaten, son yıllarda birçok alanda olduğu gibi sağlık alanında da çok önemli, güzel değişimler ve gelişmeler olmuştur. Önceleri özel hastanelere gidip muayene olabilmek birçoklarımız için hayalden öteye geçmiyordu. Özel Hastanelerde ücret farkı ödense de buna değer diye düşünüyorum.Özel hastanelerle birlikte, Eğitim Araştırma, Tıp Fakültelerive Şehir Hasta hanelerindeçok güzel olumlu gelişmelere şahit oluyoruz. Adeta aralarında tatlı bir yarış yaşanmaktadır. Bu tatlı rekabetten de hastalarımız en güzel bir şekilde yararlanmaktadır.

            Babam Seyit Mehmet Ersöz 2008 yılında her iki dizinden ameliyat olmuştu. Ameliyattan birkaç yıl sonra yeniden rahatsızlığı nüksetti ve sağ dizinden ikinci kez 2012 yılında ameliyat oldu. Ameliyatlarında insan vücuduna en uyumlu titanyum aparatlar takılmıştı. Birkaç sene içinde ikinci ameliyat ile takılan aparatlar sonucunda vücudunda iltihaplar oluşup, ağrıları artmaya başladı. İşinin uzmanı birçok Doktor kardeşlerimize muayene ettirip tedavisini yaptırmak istedik. Her birinin ortak görüşü sonucunda iltihaplı olan sağ ayaktaki aparatın çıkarılıp, yerine öncelikle antibiyotikli dolgu yapılıp, yaklaşık bir iki ay sonra da yapılan geçici dolgu çıkarılıp, yerine kalıcı aparatının konması gerektiği ifade edildi. Birçok dostun önerisi ve öncelikle Babamın ve bizlerintercihi ile Medline Hastanesi Ortopedi Bölümü Operatör Doktor Uğur Özkaya’ya muayene ettirdik.Çekilen MR, filmler, yapılan tetkikler sonucunda, öncelikle sağ dizinden, akabinde de sol dizindenameliyat olması gerektiği bizlere bildirildi. Ameliyatın gecikmesi halinde ayağının kesilmesi tehlikesinden de bahsetti. Yaptığımız istişare sonucunda,bizlerde ameliyatın yapılmasına karar verdik. Geçtiğimiz Cuma günü çok başarılı bir şekilde ameliyatın birinci safhası gerçekleştirildi

Hasta hanede verilen hizmetleri hakikaten yakinen yerinde görme ve takip edebilme imkânına sahip olduk. Bu süreçte hem doktorumuzun, hem de ekibininve de bölüm görevlilerinin görevlerini tam mükemmel olarak düzenli bir şekilde yaptıklarını gözlemledim. Ayrıca, temizliğinin mükemmel olduğunu rahatlıkla söylemek isterim. Hastalar arasında da güzellikler yaşanmaktadır. Herkes birbirine geçmiş olsun dileklerini aktartıyor, yaşadıkları sıkıntıların neler olduğu paylaşmaktadırlar. Güzellikler iyilikler paylaştıkça çoğalır, sıkıntılar paylaştıkça azalır anlayışı içinde tüm hastalarımızın acılarını, sıkıntılarını bu dönemde de paylaştık. Çok güzel dostlukların oluştuğunu müşahede ettik. Bu vesile ile Allah(c.c.), başta Babam Seyit Mehmet Ersöz olmak üzere bütün hastalarımıza acil şifalar lutfeylesin.

Âyet-i Kerimelerde: “Eyyub'u da (an). Hani Rabbine: Başıma bu dert geldi. Sen, merhametlilerin en merhametlisisin diye niyaz etmişti.”Müfessir Beyzâvî’nin naklettiğine göre Hz. Eyyub, varlıklı ve aile efradı geniş bir zat idi. Fakat evinin yıkılması sonucu aile fertlerinin çoğu öldü. Malı mülkü elinden gitti. On yıldan fazla süren ağır bir bedenî hastalığa müptela oldu. Bütün bu felâketlere rağmen, halinden şikâyet eder duruma düşmemek ve takdire rızada sebat etmek için durumunu Cenab-ı Hakk’a arzederek O’ndan sıhhat ve âfiyet istemekten çekiniyordu. Nihayet eşinin ricası üzerine ancak 83. âyette ifade buyurulan sözlerle niyazda bulunmakla yetinmiştir.

     “Bunun üzerine biz, tarafımızdan bir rahmet ve kulluk edenler için bir hatıra olmak üzere onun duasını kabul ettik; kendisinde dert ve sıkıntı olarak ne varsa giderdik ve ona aile efradını, ayrıca bunlarla birlikte bir mislini daha verdik.”(Enbiya Sûresi âyet:83-84) buyrulmuştur.Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.s.), hasta ziyaretinin önemini haber vermiştir. Biz Müslümanlar, her halimizle, hastalıkla, sağlıkla, ölümle, fakirlik, zenginlik v.b. ile imtihan edilmekteyiz. Dünya hayatında imtihanda olduğumuzu bilerek, kulluğumuzu, duamızı daima en iyi şekilde yapıp, hayatımızı verilen nimetlere, hamdedip, şükretmeli, başımıza gelen olumsuzluklara da sabır göstermeliyiz.

        Op. Dr. Uğur ÖZKAYA Bey’e yaptığı başarılı ameliyat, hastalarına ve yakınlarına gösterdiği yakın ilgi-alaka ve sempatik, sevecen davranışlarından dolayı en kalb-i şükranlarımı sunuyorum. Hocam sizi gönülden kutluyorum. Yolunuz açık olsun. Allah (c.c.),sıhhat afiyet içinde hayırlı uzun ömürler nasip eylesin. Ayrıca,Op. Dr. Uğur ÖZKAYA Bey’in Asistanı Okan ÜNAL, Hemşireler; Ümmühan ÇAM, Emine GÖK, Sena ÖZİŞ, Zehra AKGÜN, Melike KIZILDAĞ, Rukiye ÇETİN, Rabia ÖNAY, Betül GÖVER, Sekreter, Gülşah AĞILCI, Portör, Veli ÇELİK,  Stajyerler,Gamze KESEN ve Nurgül ÇALIŞKAN ’a, kısacası adını zikredemediğim emeği geçen bütün çalışanlarına gönülden şükranlarımı sunarım.

Babam Seyit Mehmet Ersöz’ü ameliyat öncesi evimizde, sonrasında hasta hanede ziyarete gelen, telefon, mail, mesaj ve sosyal medyadan yorumları, duaları ile geçmiş olsun dileklerini bildiren, bütün dostlara ilgilerinden dolayı kalb-i şükranlarımı sunarım.Halen hastanede bulunan babamla ilgilenen başta eşim, çocuklarım, kardeşlerim ile ailemizin bütün fertleri, akrabalarımız, dostlarımız, arkadaşlarımızın yakın ilgi ve alakaları için de her birine kalb-i şükranlarımı sunarım.Allah (c.c.), her birinden Razı Olsun. Babam’a ve bütün hastalara geçmiş olsun dileklerimi yenilerken,sıhhat-afiyet,huzur ve mutluluk içinde hayırlı uzun ömürler diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Ömer Lütfi Ersöz Arşivi