Ömer Lütfi Ersöz

Ömer Lütfi Ersöz

Başbakanlık Hayırlı Olsun

      Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, hem Konya’mızın, Taşkent’in evlâdı, hem de bütün dünyanın tanıdığı, şahsiyetli, ilkeli, kaliteli, dirayetli, Selçuklu, Osmanlı aşığı, torunu, Yeni Türkiye sevdalısı bir Kardeşimizdir. Böyle güzel özellikleri olan bir değerimizin Başbakan olması bizleri ziyadesi ile mutlu etmiştir. Rabbim, başarılı olmayı, güzel hizmetler yapmayı, gerçek anlamda maddi ve manevi kalkınmayı sağlamayı nasip eylesin. Yolun açık olsun güzel insan…

     Önceki dönem Konya Müsiad Şube Başkanı Aslan Korkmaz  bey, bir kaç yıl önce zatıma Ömer abi, Konya Müsiad'ın şöyle bir özelliği var diyerek yaşadıkları süreci anlatmıştı. Malumunuz İlk kurucu Başkanımız Sayın, Hüseyin Üzülmezdir. Döneminde, Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı Konuşmacı getirmişti Başbakan oldu.

      Ziya Özboyacı  bey,  Başkanlığı döneminde Abdullah Gül Bey’i konuşmacı getirmişti Başbakan oldu. Hasan Angı bey, Başkanlığı döneminde Recep Tayyip Erdoğan Bey’i konuşmacı getirmişti Başbakan oldu.  

     Ömer abi, size itiraf ediyorum ki, Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Bey’i de ben     konuşmacı  getirmiştim. Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Bey’in Başbakanlığı şimdiden hayırlı olsun dilek ve ifadelerini 2012 yılında zatıma ifade etmişti. Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Bey’in Başbakanlığı, Konya’mıza,  Türkiye’mize ve bütün insanlığa hayırlı olsun diyorum. Öyle anlaşılıyor ki, Başbakanlık, Konya Müsiad'dan geçmektedir. Bu geleneğin devam etmesi için gözlerimiz şimdiki Konya Müsiad Şebe Başkanı Dr. Lütfi Şimşek Bey’in üzerinde olacaktır. Şimdiden çok erken ama acaba kimi konuşmacı olarak getirecek ve Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Bey’in Başbakanlığından sonrası için kimi işaret edecektir. Bekleyip göreceğiz. Bizlerde bu öngörüleri sebebiyle her birini tebrik ederiz. Aslan Korkmaz Bey’e de bu bilgileri aktardıkları için kalbî şükranlarımı sunarım. Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Bey’in Genel Başkan ve Başbakan adayı olarak ismi açıklanmadan önce anlattığım ve sosyal paylaşım sitelerinde paylaştığım bu bilgiyi siz dostlara da  güzel bir hatıra olarak aktarmak istedim. Ekteki fotoğrafta bu anlatılanların somut delili…

          Babaanne Hacıkızebe; küçük yaşta annesini kaybeden öksüz torunu Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu için şöyle dua etmiş: "Kuzum, bal Ahmet’im, oğlunla ordu, kızınla oba olasın, koç, koç oğlanların ardına düşe, ayaklarına taş değmeye dünyalar ayaklarına gele, herkesler sana akıl danışa." Şimdi yapılan o güzel duaların bereketini, sonucunu açıkça görmekteyiz. Her zaman dua alabilmek çok önemlidir.

     Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu   bey yaklaşık olarak üç yıl önce Sillede,  Konya Aydınlar Ocağının bir programındaki konuşmasında babasının önemli bir tespitini aktarmıştı. “Oğlum, bizler dönemimizde okumayıp İmanımızı kurtardık, sizleri okutarak da Ülkemizin kurtuluşunu İnşa Allah sağlayacaksınız” dediğini aktarmıştı. Rabbim, başarılı, güzel hizmetler yapmayı nasip eylesin. Hem güzel Ülkemiz Türkiye’mizin, hem de bütün dünya Müslümanlarının, İnsanlığın, mazlumlarının, mağdurlarının sıkıntılardan kurtarılıp, maddi- manevi yönden her kesimin insanca yaşayabileceği bir dünya   oluşturulması duası ile Sıhhat ve afiyetler dilerim.

Bu yazı toplam 1157 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum